Dar daugiau staigmenų: vokiečiai nugalėjo prancūzus, italai – rusus, o slovėnai palaužė čekus

Europos krepšinio čempionato Slovėnijoje pirmąją dieną užbaigė dar keturi intriguojantys susitikimai. Kol Lietuvos rinktinė galynėjosi su serbais, vokiečiai daug kam netikėtai įveikė prancūzus, italai nugalėjo rusus, o slovėnai palaužė čekus.
Tony Parkeris ir Lucca Staigeris
Tony Parkeris ir Lucca Staigeris / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Anksčiau trečiadienį buvo sužaisti dar aštuoneri susitikimai. Pirmieji susitikimai pažėrė gana daug staigmenų – Gruzija sutriuškino Lenkiją, latviai įveikė bosnius, suomiai – turkus, o britai – Izraelį. Vėliau sužaistose rungtynėse net du susitikimai baigėsi vieno taško skirtumu – Juodkalnija per plauką nugalėjo Makedoniją, o Ukraina – Belgiją.

Trečiose A grupės rungtynėse vieni iš čempionato favoritų prancūzai nusileido vokiečiams 74:80 (14:27, 25:16, 17:14 18:23). Prancūzai kovingai pradėjo rungtynes ir įpusėjus pirmajam kėliniui rezultatas buvo apylygis, tačiau tuomet vokiečiai įsismarkavo ir pirmąjį kėlinį laimėjo 27:14. Antrajame kėlinyje prancūzai greitai pavijo vokiečius. Įpusėjus ketvirtajam kėliniui rezultatas buvo lygus 63:63. Galiausiai vokiečiai paguldė Tony Parkerio diriguojamus prancūzus ir iškovojo netikėtą pergalę.

Prancūzijos rinktinė ketvirtadienį bandys reabilituotis mače su Didžiąja Britanija, o vokiečiai egzaminuos kaimynus belgus.

Prancūzija: T.Parkeris (4/7 dvit, 2/5 trit.) 18, M.Gelabale'as (4/4 dvit.) 11, N.de Colo ir N.Batumas (5 atk. kam., 5 rez. perd.) po 9.

Vokietija: R.Benzingas (5/13 dvit.) 19, L.Staigeris (4/7 trit.) ir N.Giffey (5/5 dvit.) po 14, H.Schaffartzikas (11 atk. kam., 7 išprov. praž.) 12, T.Pleissas 11.

D grupės rungtynėse Rusija 68:74 (18:25, 11:17, 13:14, 26:18) turėjo pripažinti Italijos rinktinės pranašumą. Pirmojo kėlinio pirma pusė klostėsi apylygiai, tačiau kėlinį užtikrintai 25:18 laimėjo italai. Rusai taip ir neatsigavo nuo ankstyvo italų spurto ir po dviejų kėlinių jau atsiliko 29:42.

Rusijos krepšininkai ketvirtadienį stengsis mesti įššūkį Graikijai, o italai egzaminuos turkus.

Italija: L.Datome (6/9 dvit., 3/5 trit., 8 atk. kam.) 21, M.Belinelli (7 išprov. praž.) 16 tšk., P.Aradori 13.

Rusija: A.Švedas (5 rez. perd.) 17, S.Monia 13, Vitalijus Fridzonas 12.

C grupėje Čekijos rinktinė po atkaklios kovos 60:62 (19:21,13:15,14:15,14:11) nusileido turnyro šeimininkams slovėnams. Pirmoji rungtynių pusė klostėsi taškas į tašką. Po pirmojo kėlinio slovėnai turėjo dviejų taškų pranašumą, po antrojo – keturių. Likus žaisti vieną minutę ketvirtajame kėlinyje rezultatas buvo lygus 60:60. Galiausiai du paskutinius taškus pelnė ir pergalę šventė šeimininkai.

Ketvirtadienį Čekijos krepšininkai žais su Lenkija, o šeimininkai slovėnai rungtyniaus su Ispanija.

Čekija: J.Vesely (8/13 dvit., 7 atk. kam.) 17, T.Satoransky 12, L.Bartonas 9.

Slovėnija: J.Balazičius (9 tk. kam.) 11, J.Blazičius, B.Nachbaras ir G.Vidmaras (š atk. kam.) po 9.