Europos krepšinio čempionate Ispanija sutrypė lenkus, bosniai palaužė Makedoniją, o britai – Vokietiją

Europos krepšinio čempionate sekmadienio popietę prasidėjo ketvirtasis grupių varžybų ratas. Britų pergalė A grupėje, o bosnių – B grupėje įnešė dar daugiau sumaišties į turnyro lentelę. Tuo tarpu ispanai C grupėje pasiuntė namo lenkus.
Rudy Fernandezas
Rudy Fernandezas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

SPORTO grupę „Facebook“ tinkle jau mėgsta daugiau nei 8 tūkst. žmonių – prisijung ir tu, spausk „LIKE“!

D grupėje Suomija įveikė Rusiją.

A grupėje trečią pralaimėjimą iš eilės patyrė Vokietijos krepšininkai, kuriuos 80:74 (16:23, 26:15, 17:18, 21:18) įveikė Didžioji Britanija.

Mačą abi komandos pradėjo be didesnės žvalgybos ir kilo į puolimą – sužaidus tris minutes jau buvo įmesta 20 taškų, o vokiečiai pirmavo 11:9. Nors britai buvo rezultatą išlyginę (13:13), tačiau 9 iš eilės A.Kingo taškai Vokietijai sukrovė dviženklę persvarą (23:13), kurią britai paskutinę sekundę sumažino tritaškiu (23:16).

Per tris minutes antrame ketvirtyje britai rezultatą persvėrė – 24:23. Žaidimas toliau klostėsi apylygiai, o pirmaujanti komanda keitėsi dažnai. Vis dėlto britai ketvirčio pabaigoje pataikė tritaškį, kuris juos šiek tiek atitolino nuo varžovų – 42:38.

Po pertraukos žaidimas ir toliau vyko taškas į tašką, sužaidus pusę ketvirčio švieslentė rodė lygybę (50:50), tačiau per likusį ketvirčio laiką į priekį vėl išsiveržė britai – 59:56. Lemiamo kėlinuko metu britai taikliau metė į krepšį ir iškovojo antrą pergalę pirmenybėse.

Pirmadienį britai kausis su grupės lydere Ukraina, o vokiečiai žais su Izraeliu.

Didžioji Britanija: A.Lawrence'as (4/4 trit.) 23, S.Hessonas (11 atk. kam.) 21, D.Clarkas (4/11 trit., 7 atk. kam.) 17, K.Achara 11.

Vokietija: T.Pleissas (8/11 dvit., 13 atk. kam.) 20, R.Benzingas 12, A.Kingas 11.

B grupėje antrą pergalę iškovojo Bosnija ir Hercegovina, 62:54 (16:15, 16:16, 12:17, 21:9) palaužusi Makedonijos krepšininkus.

Makedonai mačą pradėjo galingai ir po trijų minučių pirmavo 7:0, tačiau kėliniui įpusėjus rezultatas jau buvo lygus – 7:7. Bosnių sirgaliai tribūnose uždegė fakelus, tačiau sirgalių veiksmai komandoms žaisti netrukdė. Rezultatas po 10 min. buvo bosnių naudai – 16:15.

Sužaidus keturias minutes antrame kėlinyje aistros toliau didėjo – techninę pražangą gavo bosnių treneris. Tačiau makedonams tai nepadėjo – P.Antičius prametė baudas, o D.Stojanovskis netrukus suklydo, bosniai pirmavo 25:22, tačiau iki ketvirčio pabaigos makedonai priartėjo – 28:29.

Po pertraukos geriau startavo makedonai, kurie per tris minutes rezultatą persvėrė – 35:33. P.Antičiaus galingas žaidimas netrukus leido makedonams rezultatą padidinti (42:37). 3-4 taškų skirtumą makedonai išlaikė iki ketvirčio pabaigos, o likus žaisti nepilną minutę antrą techninę pražangą užsidirbo ir iš aikštės buvo išvarytas bosnių treneris Aco Petrovičius. Tačiau mekedonai iš šios situacijos išspaudė tik tašką ir pirmavo 45:41.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo apylygiai, bosniai netrukus išlygino rezultatą, o po N.Djedovičiaus ir M.Teletovičiaus tritaškių pavojingai nutolo – 58:52. Per likusias dvi minutes makedonai pergalės iškovoti nesugebėjo, o bosniai šventė antrą pergalę, kuri jiems išsaugojo galimybes keliauti į kitą etapą.

Pirmadienį Bosnijos ir Hercegovinos krepšininkai dėl patekimo į kitą etapą kovos su Lietuva, o makedonai rungtyniaus su latviais.

Bosnija ir Hercegovina: M.Teletovičius (4/6 trit.) 22, N.Djedovičius (7 atk. kam., 6 rez. perd.) 20, E.Kikanovičius (8 atk. kam.) 8.

Makedonija: B.McCalebbas (8/13 dvit., 6 atk. kam.) 19, P.Antičius (7 atk. kam.) 17, V.Ilievskis 8.

C grupėje Ispanijos krepšinio rinktinė sutrypė apverktinai atrodžiusius Lenkijos krepšininkus rezultatu 89:53 (25:5, 24:8, 27:17, 13:23). Vilniaus „Lietuvos ryto“ trenerio Dirko Bauermanno vadovaujamai Lenkijos rinktinei tai buvo ketvirtasis pralaimėjimas iš eilės, tad paskutinis mačas pirmadienį jiems jau nieko nebereikš.

Kaip ir pastarąjį mačą su kroatais, Lenkijos krepšininkai rungtynes su Ispanija pradėjo vangiai ir daugiau nei keturias minutes nesugebėjo pelnyti taškų – 0:8. Nė nesibaigus ketvirčiui ispanų persvara jau buvo dviženklė (15:3) ir netrukus tapo triuškinanti (25:5).

Ispanai ir antrą kėlinį pradėjo galingai, 2 minučių spurtas 8:2 ir lenkams teko prašyti minutės pertraukėlės (33:7). Lenkams ir po jos žaidimas nesiklijavo, o įsismaginę ispanai toliau svaidė taikliai – 49:13. Lenkai per pirmą mačo dalį į krepšį „iš žaidimo“ įmetė tik 4 kartus ir prarado 13 kamuolių.

Po pertraukos lenkai pataikė keletą tritaškių, tačiau ispanai sustoti nebeketino ir po penkių minučių rezultatas tapo nebepadorus (67:24), tačiau toliau augo – 76:30. Per likusį laiką ispanai kiek atsipalaidavo, tad lenkai bent šiek tiek priartėjo ir pralaimėjo padoresniu skirtumu.

Pirmadienį Ispanijos krepšininkai rungtyniaus su Gruzija, o lenkai pasirodymą Europos krepšinio čempionate pabaigs mače su šeimininke Slovėnija.

Ispanija: M.Gasolis (6/8 dvit., 6 at. kam.) ir R.Rubio po 15, R.Fernandezas (2/3 trit.) 13, X.Rey 12, S.Rodriguezas (3/6 trit.) 11.

Lenkija: P.Zamojski (3/5 trit.) 11, M.Lampe 10, M.Ponitka ir T.Kelati po 7.