Lietuvos komanda jau laukia būsimos akistatos ketvirtfinalyje su Italijos nacionaline ekipa. Ketvirtadienį 22 valandą Lietuvos laiku lietuviai susikaus su italais dėl teisės žaisti Europos čempionato pusfinalyje. Ten šios poros nugalėtojo lauks Ukrainos ir Kroatijos poros laimėtojas. Pusfinaliai bus žaidžiami penktadienį.
– Italijos rinktinė. Kokia ji?
– Tai rimčiausias varžovas, koks gali būti. Tu negali rinktis, ir nereikia rinktis. Bet galvoti, kad jie yra silpni, kvaila: jie namo privertė išvažiuoti turkus, rusus, nugalėjo Graikiją. Po to nugalėjo Ispaniją. Tik naivuoliai gali kalbėti, kad tai silpna komanda. Galime kalbėti apie sudėtis, bet faktas yra faktas: jie pralaimėjo tik nedideliais skirtumais kroatams ir slovėnams, žaidžia paprastą, neparankų varžovams krepšinį, daro mažai klaidų. Ir jei jų diena – vargu ar juos sulaikysi. Labai daug žaidėjų gali ir pataikyti, ir žaisti vienas prieš vieną.
– Statistiškai varžovų ekipoje išsiskiria keturi krepšininkai. Tai yra smogiamoji šios komandos jėga?
– Taip. Jie daugiausiai žaidžia ir vienas kitą gerai jaučia. Bet nereikia galvoti, kad kiti jų krepšininkai yra silpnesni: natūralizuotas amerikietis yra tikrai neblogas. Tačiau tas ketvertas yra susižaidęs, todėl būtent tokį krepšinį jie demonstruoja.
– Italai akcentuoja, kad yra kovinga rinktinė. Ar tas kovingumas – Italijos komandos išskirtinis bruožas?
– Tai tiesa. Pasižiūrėkite, kokias jie rungtynes „ištempė“ su Ispanija. Kaip jie kovėsi su slovėnais... Tai labai kovinga komanda.
– Bet Italija neturi aukštų žaidėjų?
– Jie žaidžia specifinį krepšinį. Jie bando žaisti „du prieš du“, stengiasi surasti aukštesnį krepšininką arba bando atiduoti kamuolį „ant perimetro“. Ten jau jie turi labai gerai individualiai pasirengusius žaidėjus, kurie gali kovoti vienas prieš vieną ir įmesti iš bet kurios vietos. Net ir sunkiais momentais.
– Lietuvos rinktinė juos be vargo nugalėjo Akropolio taurės turnyre. Tada italai buvo sutriuškinti 79:63.
– Visų pirma, tuomet ekipoje nebuvo Luigi Datome, kuris yra vienas pagrindinių, labai svarbių žaidėjų. Žinokite, visi draugiški turnyrai yra tik draugiški turnyrai.
– Ketvirtfinalio tenka laukti tris dienas. Turite planą, kaip neprarasti ritmo?
– Matėte, šiandien buvome „štanginėje“, dabar treniruojamės salėje. Žinoma, per vienuolika dienų sužaidus 8 mačus po to turėti tris laisvas dienas – kaip čia pasakius... Bet yra taip, kaip yra... Mes turime galvoti, kaip prisitaikyti.
– Gal kokias draugiškas rungtynes numatėte?
– Ne. Kai per vienuolika dienų turi tiek mačų, vargu, ar galvoji apie draugiškas rungtynes.
– Kalbame apie neparankų italų krepšinį. O kaip mes žaisime su Italija?
– O kaip norite, kad atsakyčiau? Rimtai ar juokais? (juokiasi). Jei juokais – mes nesirengiame šiam mačui ir skaitome tik internetą. Ten pilna patarėjų ir patarimų, kaip mums reikia žaisti. O jei rimtai – mes turime žaisti savo krepšinį ir negalvoti apie tai, kad būtinai privalome kovoti tik per didelius žaidėjus. Jei taip bus, tada mes nepataikysime savo metimų. Mes privalome žaisti savo krepšinį, kuris grįstas greitu žaidimu, tačiau tikrai ne skubant.
– Sakėte, kad varžovų šiame etape pasirinkti neįmanoma. Bet išeina, kad italai pasirinko Lietuvą.
– Čia galima kalbėti apie tas vadinamas sąmokslo teorijas. Bet manau, kad visos komandos atvyko kovoti, laimėti ir kiekviena pergalė suteikia rinktinei pasitikėjimą. Visos rinktinės siekia laimėti. Niekas negalvoja, su kuo žais – komandos nori laimėti, juk atstovauji savo šaliai, savo valstybei. O manyti, kad kažkas specialiai pralaimi ar laimi – aš tuo netikiu...
– Ar esate patenkintas čempionato organizatorių sudarytomis sąlygomis?
– Sąlygos kaip sąlygos. Normalios. Visuose čempionatuose tas pats – varžovų analizė, viešbutis, trumpi išėjimai. Na, ką – maistas normalus, lova didelė... Tai yra čempionatas.