Darbo partijos (leiboristų), priklausančios valdančiajai Seimo koalicijai, narė po Lietuvos rinktinės pralaimėjimo prancūzams „Facebook“ profilyje rašė (kalba netaisyta): „Sveikinu Lietuvos komanda su sidabro medaliais! Jus esate saunuoliai ir tikri kariai !!!!! Jus esate nacionaline rinktine – Lietuvos komanda, ne is koloniju, ne is uzkariautu teritoriju – jus is mazos ir karingos tautos , jus is LIETUVOS !!!!!!!!!!!!!“
Politikės komentaras iškart sulaukė daugybės pasipiktinusių lietuvių reakcijos ir neigiamos nuomonės.
„oho, ir cia musu seimo nares pareiskimai??? GEDA!“ – rašė vienas „Facebook“ vartotojas. Kita Seimo narės sekėja pridėjo: „Džiaugtis ir didžiuotis savo šalimi reikia mokėti... neįžeidžiant kitų. Dar negirdėjau iš prancūzų džiaugsmingo, bet ir įžeidžiančio komentaro apie pergalę prieš lietuvius. Linkėjimai iš Prancūzijos, Dangute.“
Papildyta 12 val. 50 min. „Manau, kad mane netinkamai suprato arba pabandė iš mano žinutės daryti skandalą. Norėjau pasakyti, kad mes esame maža šalis, neturinti seniai užkariautų teritorijų ar plotų ir remiamės tik savo trimis milijonais gyventojų. Esu bendravusi ir bendrauju su įvairių tautybių atstovais, tikrai nė vieno nesu įžeidusi ar parodžiusi netoleranciją. Kiekvienas šią žinutę supranta pagal savo sugedimo laipsnį. Stebint krepšinio rungtynes kiekvienam sirgaliui savi krepšininkai yra patys brangiausi. Visi jie tikrai verti pagarbos, ypač tokie aukščiausio lygio profesionalai kaip Tony Parkeris“, – portalui 15min.lt sakė D.Mikutienė.
Paklausta, ar neketina viešai atsiprašyti ar bent paaiškinti, ką norėjo pasakyti savo žinute, Seimo narė retoriškai paklausė: „O aš pasakiau netiesą? Kiekvienas supranta pagal savo sugedimo laipsnį ir nemanau, kad aš ką nors įžeidžiau.“
Iš tiesų tarp Europos čempionų yra tik keturi krepšininkai, gimę ne Prancūzijoje.
Prancūzijos rinktinės lyderis Tony Parkeris yra gimęs Belgijos mieste Briugėje.
Prancūzijos rinktinės lyderis Tony Parkeris gimė Belgijos mieste Briugėje, jo tėvas buvo amerikietis, o mama – olandė. Krepšininkas nuo vaikystės treniravosi ir žaidė Paryžiuje.
Mickaelis Gelabale'is gimė Puent Nuare – Kongo Respublikos, kuri buvo Prancūzijos kolonija, mieste. Florentas Pietrusas gimė Lez Abime, Gvadelupos salyne.
Charlesas Kahudi gimė Kinšasoje, kuri yra Kongo Demokratinės Respublikos sostinė. Ši šalis buvo Belgijos, o ne Prancūzijos kolonija, o nuo 1971 iki 1997 metų vadinta Zairu. Žaidėjas Prancūzijoje krepšinį žaidė nuo 13 metų.
FB iliustr./Dangutės Mikutienės „Facebook“ profilis |