Labiausiai iš visų įmanomų Europos čempionato komentatorių reiškiasi tie, kuriems, kaip sakoma, nėra ką veikti – jų rinktinės jau seniai namie, kritikos lavina išdrabstyta porai metų į priekį, štampai,epitetai sudėlioti, fiasko kaltininkai – aiškūs, tad reikia žvalgytis kitų aukų.
Žinoma, tenka kalbėti apie Rusijos žiniasklaidą, kuri, praradusi savo meilės ir liaupsinimo objektą, suskubo kitas rinktinės maišyti medumi su degutu. Viena iš mėgstamiausių jų temų – Lietuvos rinktinė.
Rusų nuosprendis – jie už Lietuvą
Apie būsimą Lietuvos ir Italijos rinktinių ketvirtfinalio mačą, kuris vyks ketvirtadienį Liublianos „Stožice“ arenoje 22 val. Lietuvos laiku, išsamiausiai rašo portalas sports.ru
„Simone Pianigiani nėra toks blogas ir po sužlugdyto „Fenerbahce“ klubo sezono jį nurašė be reikalo. Dabartinės Lietuvos komandos galima būtų neliesti kritikos strėlėmis ir todėl, kad šioje komandoje yra kam mesti iš toliau bei nėra chroniškos pirmojo numerio perdavimo būtinybės – šioje ekipoje kiekvienas gali sau susikurti metimo galimybę. Reikia pasakyti, kad lietuviai, po nesėkmės prieš dvejus metus vykusiame čempionate ir žlugusių vilčių Londone, kaposis ketvirtfinalyje kaip paskutinį kartą gyvenimą, – rašo žurnalistas Ivanas Mančevas. – Jonas Kazauskas, turintis politruko (ideologinis darbuotojas sovietų sąjungos armijoje, atsakingas už partinę propagandą – aut.past.) manierų ir žvilgsnį – tai jums ne demokratas Kęstutis Kemzūra. Esant tokiam vedliui kažkaip nepatogu aikštėje „muilinti žaidimą“ ir todėl vyks žūtbūtinis mūšis, kurio lemiamu faktoriumi gali būti kur kas geresnė priekinės linijos kvalifikacija. Būkime „biedni“ bet teisingi – jei Jonas Valančiūnas greitai negaus poros pražangų rungtynių pradžioje, nuo jo varžovas tikrai kentės.“
„Jei kalbėsime apie galinę italų liniją, ji tikrai kur kas geresnė už jų varžovų. Tuo tarpu Jonas Valančiūnas yra puikios sportinės formos, o jam dažnai padeda patyrę Lavrinovičiai ir Robertas Javtokas, – rašo Dmitrijus Vološinas. – Greičiausiai, atkovoti kamuoliai bus lietuvių, tačiau ar tai padės iškovoti pergalę? Labai sunku pasakyti, nes, jei italams eis žaidimas, tai juos sustabdyti itin sunku. Tai parodė ketvirtasis kėlinys su Ispanija. Tačiau, jei reikėtų kalbėti apie rungtynių favoritą, aš rinkčiausi Lietuvą – visų pirma, dėl jos gynybos ir stabilumo. Avantiūrinio žaidimo laikas jau praėjo – 3 rungtynės iki aukso. Čia jau ne juokai.“
Greičiausiai, atkovoti kamuoliai bus lietuvių pusėje, tačiau ar tai padės iškovoti pergalę? Labai sunku pasakyti, nes, jei italams eis žaidimas, tai juos sustabdyti itin sunku.
Portalas „championat.com“ nutarė pasižvalgyti po ekipų lyderius ir Lietuvos komandoje išskiria Liną Kleizą.
„Lietuvos komandos puolėjas dar neatsiskleidė šiame turnyre iki galo. Toks jausmas vis kirba stebint baltų žaidimą, – rašo įtakingas rusų sporto portalas. – L.Kleiza gali žaisti ir geriau. Tačiau jis „sprogsta“ tik reikalui esant. Šis žaidėjas išgelbėjo lietuvius beviltiškame mače su bosniais, jis taikliais metimais rungtynių pabaigoje palaužė Ukrainą, jis laiku pelnė reikiamus taškus akistatoje su prancūzais. Lietuviams reikia džiaugtis, kad antrasis čempionato etapo grafikas yra lengvas ir Lietuvai nereikia labai rimtai naudotis savo lyderių paslaugomis. Tačiau jau nuo ketvirtfinalio Jono Kazlausko vyrams teks nelengvas gyvenimas. Čia turėtų būti ypač reikalingas L.Kleizos mobilus žaidimas. Galima tikėtis, kad jis pasirengęs vesti partnerius į pergales.“
Italams lietuviai – „grande“
Tuo tarpu Italijos spauda apie būsimą savo krepšininkų ir Lietuvos komandos mūšį kalba itin pagarbiai: džiaugdamiesi ekipos pasiekimu, daugelis Apeninų pusiasalio portalų apie Joną Valančiūną rašo kaip apie „maggiore talento“, o Liną Kleizą – „grande talento“.
„Gazzetta dello Sport“ prisimena, kad būtent 2004 metais Atėnų olimpinėse žaidynėse lietuviams į olimpą kelią užtvėrė Italijos komanda ir baltai tai gerai prisimena – jie sieks atsirevanšuoti už skriaudą.
„Krepšinio pasaulis žino Joną Kazlauską ir jo komandą. Šiame čempionate ji jau galėjo kartą skaudžiai suklupti, tačiau krepšinio Dievai pasigailėjo trenerio. Daugiau lietuvis J.Kazlauskas nenorėtų išgyventi to, ką pergyveno su bosniais – jis padarys viską, kad jo vyrai įžengtų į pusfinalį, o ne kovotų dėl menkavertės 5 vietos“, – rašė italų laikraščio žurnalistai.
„Mes turime laiko atsitiesti po sunkaus mačo su Ispanija. Mane džiugina faktas, kad pralaimėtuose mačuose su Kroatija ir Slovėnija vyrai dvikovos pabaigoje nelabai tikėjo, kad gali kažką pakeisti, o rungtynėse su ispanais – patikėjo. Tai labai reikalingas jausmas būsimosiose kovose“, – aiškino Italijos komandos vedlys Simone Pianigiani.
Slovėnijai egzistuoja tik slovėnų rinktinė
Tuo tarpu Slovėnijos žiniasklaida, natūralu, domisi tik savo šalies rinktinės reikalais ir džiaugiasi įvairiausiais rekordais. Portalas vecer.com raudonomis raidėmis raportuoja, kad susidomėjimas slovėnų ekipos pasirodymu čempionate pasiekė viršūnę. Jei pradžioje turnyrą televizijos ekranuose stebėjo apie 223 tūkstančius aistruolių, tai slovėnų ir graikų akistatą, kurioje šeimininkai šventė pergalę 73:65, žiūrėjo beveik kas ketvirtas šalies gyventojas – 554 tūkst. aistruolių.
Lietuvos komandos bei kitų ketvirtfinalio porų dvikovos nedomina nacionalinių portalų 24ur.com., si21.com ar net krepšinio portalo kzs.si.