„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Rinktinės vertinimas po rungtynių su Naująja Zelandija: ištempė Jonas Valančiūnas

Lietuvos rinktinė po sunkios kovos pasiekė pergalę prieš Naujosios Zelandijos rinktinę 76:71 ir pateko į Pasaulio čempionato ketvirtfinalį. Po sėkmingos pradžios Lietuva ketvirtajame kėlinyje sužaidė nesėkmingą atkarpą 0:9 ir į rungtynes grįžo intriga. Tačiau lietuviai daugiausia tikslių Jono Valančiūno veiksmų ir atkovotų kamuolių dėka sugebėjo stabilizuoti žaidimą ir laimėti.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Kviečiame sekti mūsų sporto apžvalgininko Pauliaus Bakanausko tinklaraštį.

Rungtynių žaidėjas: Jonas Valančiūnas

Vidurio puolėjo darbą įrodo skaičiai. 22 taškai, 13 atkovotų kamuolių, 3 blokai ir pavyzdinis pataikymas (8 iš 11 dvitaškių bei pataikytos visos šešios baudos). Abi sėkmingiausios Lietuvos rinktinės atkarpos buvo susijusios su J.Valančiūno žaidimu. 

Tiek pirmoje kėlinio pradžioje, tiek ketvirtajame kėlinyje, kuomet aikštelėje buvo „Toronto Raptors“ vidurio puolėjas, Lietuva sugebėdavo pakreipti žaidimą savo naudai. Būtent tuomet, kai centras ilsėjosi, rinktinė leido Naujajai Zelandijai sugrąžinti intrigą į aštuntfinalio mačą.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Jonas Valančiūnas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Jonas Valančiūnas

Džiugina ir tai, kad J.Valančiūnas jau atakuoja iš tolimesnių distancijų ir pataiko. Jei J.Valančiūnas sugebėtų savo žaidimo arsenalą papildyti užtikrintu metimu iš vidutinio nuotolio, jis taptų tikru varžovų siaubu. Ne tik dominuodamas po krepšiu, o būdamas pavojingas iš tolimesnių distancijų, jis galėtų ir sėkmingai ištampyti priešininkų gynybą.

Teigiamai vertinti galima ir Donato Motiejūno pasirodymą. Nors jis nesurengė gero pasirodymo puldamas, šiandien jis sužaidė vienas geriausių savo rungtynių gynyboje. Ne kartą jam teko dengti naujazelandiečių lyderį Kirką Penney, taip pat jis gerai kovojo dėl atšokusių kamuolių.

Abu lyderiai šiandien puikiai išnaudojo savo ūgio pranašumą ir žaidė taip, kaip ir privalo tie, kurie turėtų būti komandos vedliai. 

Priekinė linija išlieka pagrindiniu mūsų rinktinės ginklu. Turėdami įvairiapusiškus ir skirtingo pobūdžio aukštaūgius, rinktinės treneriai gali skirtingiems varžovams pritaikyti vis kitokią taktiką, kuri leidžia mums sužaisti sėkmingas atkarpas.

Problema: nesugebėjimas išvengti didelių duobių

Čempionato pradžioje trečiajame kėlinyje lietuviai atsigaudavo, dabar lietuvių žaidimas trečiajame kėlinyje pakriko ir ketvirtajame kėlinyje teko pradėti viską iš naujo.

Lietuviams šiame čempionate labai pasisekė su varžovais. Toks banguotas žaidimas tikrai nebūtų leidęs būti pirmoje vietoje net ir toje pačioje B grupėje, kurioje nėra nei ispanų, nei amerikiečių. 

Galbūt dėl bangavimo kaltas per didelis draugiškų rungtynių skaičius, taip pat neabejotinai prie to prisideda ir aukšto lygio įžaidėjo trūkumas. Vis dėlto, lietuviai ne kartą šiame čempionate įrodė, jog turi rezervų.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Jonas Valančiūnas, Simas Jasaitis ir naujazelandietis Mika Vukona
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Jonas Valančiūnas, Simas Jasaitis ir naujazelandietis Mika Vukona

Bendras rinktinės įvertinimas: 7/10 

Už tai, kaip rinktinė sužaidė pirmajame rungtynių kėlinyje, būtų galima rašyti geresnį įvertinimą. Tačiau, tai kas vyko antrojoje pusėje, nepateisinama, ypač žaidžiant prieš žemesnio meistriškumo komandą, kokia yra Naujoji Zelandija.

Norint patekti į pusfinalį, kai ketvirtfinalyje žaisime arba su Australijos arba Turkijos komanda, tokio žaidimo nepakaks. Jau reikėtų pradėti gerai žaisti visas 40 minučių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“