Žinomi Lietuvos futbolo specialistai A.Narbekovas ir V.Liubšys mano, jog pasaulio čempionato pusfinalyje šiurkščiai klydo šeimininkų rinktinės treneris.
Klaida – atviras futbolas
– Kokius neteisingus sprendimus priėmė L.F.Scolari? – sportas.info paklausė Vokietijos rinktinės gerbėjo A.Narbekovo.
– Brazilai padarė didelę klaidą, kai nuo pat dvikovos pradžios ėmė žaisti atvirą futbolą. Jie pirmosiomis minutėmis atakavo daugiau, bet vokiečiai drausmingai, be didesnio vargo apsigynė. Šeimininkai lyg kamikadzės puolė į priekį ir skaudžiai nudegė. Brazilijos komandai, skirtingai nei Vokietijos, labai stigo drausmės. Manau, reikėjo nuo pat mačo pradžios leisti į aikštę Paulinho, kuris gerai atlieka gynybines funkcijas.
– Kas dar lėmė triuškinamą brazilų nesėkmę?
– Labai trūko puolimo lyderio Neymaro ir vieno geriausių gynėjų Thiago Silvos. Jei jie būtų žaidę, Brazilijos futbolininkai tikrai nebūtų pralaimėję tokiu rezultatu. Jie praleidę porą įvarčių visiškai palūžo psichologiškai. Brazilijos komandą toje dvikovoje galima palyginti su boksininku, kuris patiria nokdauną, paskui „plaukia“, o varžovas jį plaka tol, kol pribaigia.
– Ar reikėtų Brazilijos komandos treneriui trauktis iš posto?
– Nemanau. Tik reikia padaryti tinkamas išvadas. Juk ir Alexas Fergusonas, kiti garsūs treneriai yra patyrę itin skaudžių pralaimėjimų. Būna dienų, kai vienai komandai viskas sekasi, o kitai nesiseka niekas. Man labai gaila brazilų sirgalių.
– Kaip apskritai įvertintumėte šeimininkų pasirodymą pirmenybėse?
– Brazilai nerodė aukščiausio lygio futbolo. Be to, jie nežaidė techniškai, patraukliai. Pirmosiose rungtynėse su kroatais šeimininkus ištempė teisėjas. Paskui Brazilijos rinktinė neįveikė Meksikos, Čilę nugalėjo tik 11 metrų baudinių serijoje.
– Kaip apibūdintumėtė vokiečių žaidimą?
– Vokietijos rinktinė neturi tokio futbolininko, kaip Lionelis Messi ar Neymaras, kurie gali „apeiti“ ir tris varžovus. Tačiau vis tiek vokiečiai žaidžia nuostabų futbolą – drausmingą ir kolektyvinį. Kartu tai ir techniška komanda, puikiai žaidžianti vienu lietimu.
– Kas bus vokiečių varžovai finale?
– Olandai žaidžia gražiau už argentiniečius, bet šiame čempionate neįmanoma ką nors prognozuoti. Turbūt nė vienas žmogus pasaulyje neatspėjo, kad vokiečiai pusfinalyje laimės tokiu santykiu.
Pasirinko ne tą sudėtį
– Kuo dėl pralaimėjimo kaltas L.F.Scolari? – pasiteiravome buvusio vartininko V.Liubšio.
– Manau, kad jis pasirinko netinkamą sudėtį. Ramiresas, Willianas turėjo žaisti nuo rungtynių pradžios. Jie šį sezoną sėkmingai rungtyniavo Londono „Chelsea“ klube. Nereikėjo tiek ilgai leisti žaisti labai silpnai atrodžiusiam Fredui.
– Kuo vokiečiai buvo pranašesni?
– Vokietijos rinktinės treneriai geriau pasirengė mačui, puikiai išnagrinėjo varžovų žaidimą. Itin naudingai žaidė vokiečių saugai, jie užvaldė aikštės vidurį. Vokietijos futbolininkai puikiai uždengė aikštės kraštus. Pavyzdžiui, nieko negalėjo padaryti šeimininkų puolėjas Hulkas. Žinoma, Brazilijos komandai trūko Neymaro ir Thiago Silvos, bet brazilai, kuriuos nokautavo pirmi du praleisti įvarčiai, buvo neverti žaisti finale.
– Kaip brazilų futbolas pasikeitė nuo 2002 metų, kai jie pasaulio čempionato finale nugalėjo vokiečius?
– Ir prieš dvylika metų Brazilijos rinktinė nežaidė gražaus futbolo. Tiesa, tada šios šalies komandoje buvo daugiau asmenybių, tokių kaip Ronaldo, rungtyniavo daugiau didesnio meistriškumo žaidėjų. Brazilai fantastišką futbolą demonstravo 1982-aisiais, bet tada nepaprastai silpni buvo jų vartininkai. Tai pagrindinė priežastis, dėl ko jie tada nelaimėjo čempionato. Dabartinis vartininkas Julio Cesaras yra neblogo lygio. Nors brazilai praleido septynis įvarčius, jis iš esmės neklydo. Tragiškai žaidė gynėjai.