Bosniai nėra tipiniai pasaulio čempionatų debiutantai – prieš prasidedant varžyboms būtent jie atrodo realiausi pretendentai kartu su argentiniečiais žengti į kitą čempionato etapą. Atsargi bosnių taktika dabar atrodo pateisinama – būtų tiesiog savižudiška prieš Argentiną žaisti su penkiais atakuojančio plano žaidėjais, kaip bosniai žaidė atrankos varžybose. Papildomo žaidėjo perkėlimas iš puolėjo pozicijos į giliai rungtyniaujančio atraminio saugo vietą bosniams suteiks papildomo balanso bei padės ginantis prieš argentiniečių superžvaigždes kraštuose. Pagrindinis klausimas – ką trečiuoju vidurio saugu pasirinks Argentina – ar į ataką ir veržlumą orientuotą A. Di Maria, ar kitą atsargesnį variantą?
ARGENTINA
Pravardė: La Albiceleste (baltai-šviesiai mėlyni)
Treneris: Alejandro Sabella. Trenerio karjera labai įdomi – pirmą darbą gavo būdamas 54 ir vos užėmęs La Platos „Estudiantes“ trenerio postą, iškart juos nuvedė į triumfą 2009-ųjų „Copa Libertadores“ turnyre. 2011-aisiais jam patikėtos Argentinos rinktinės trenerio pareigos.
Žvaigždė: Lionelis Messi („Barcelona“). Žmogus, kurį turbūt yra girdėjęs net visiškai futbolu nesidomintis jūsų kaimynas. Jam – vos 26 metai, tačiau jau dabar yra minimas greta geriausių visų laikų futbolininkų. Keturiskart geriausias pasaulio futbolininkas, tris kartus laimėjęs Europos auksinį batelį, rezultatyviausias visų laikų „Barcelona“ futbolininkas ir t.t.
Taktika: 4-3-3 išsdėstymas yra įaugęs Argentinai į kraują ir tai šiemet nesikeis. Be abejo, visa galia yra puolimo trejete, kurį turėtų sudaryti S.Aguero, G.Higuainas ir L.Messi. Problema ta, jog nei L.Messi, nei S.Aguero nėra tikri krašto puolėjai – laikai, kai L.Messi su kamuoliu kirsdavo iš dešinės į centrą – jau praeityje. S.Aguero patogiausiai jaučiasi žaisdamas už nugaros tikram centro puolėjui – ar tai būtų E.Džeko, ar A.Negredo.
Aikštės viduryje yra atskirų problemų – ten trūksta paskutiniame aikštės trečdalyje kuriančių žaidėjų. Laimei sprendimą už A.Sabell atrado Madrido „Real“ treneris C.Ancelotti, praėjusį sezoną sėkmingai centre naudojęs krašto saugą A.di Maria. Tai yra bene vienintelis variantas, kuris galėtų saugų grandžiai pridėti veržlumo.
Jau beveik keturis metus klube atraminiu saugu nežaidęs J.Mascherano Argentinos rinktinėje bus pastumtas į savo natūralią poziciją, o dėl trečiosios saugo pozicijos vyksta konkurencija tarp F.Gago ir L.Biglios. Abu turi savų privalumų ir minusų. F.Gago – disciplinuotas, tvarkingai savo pareigas atliekantis žaidėjas, tačiau dažnai statiškas ir prognozuojamas su kamuoliu bei Europoje nepritapęs dėl to, kad žaidžia iš esmės vien labai trumpais perdavimais bei nesugeba atlikti tikslių tolimesnių perdavimų į priekį. L.Biglia tą sugeba, tačiau yra tikras lengvasvoris, kurį viduryje nustumti gali bet kuris tvirtesnis žaidėjas.
Krašto gynėjų pasirinkimas yra visiškai aiškus, o centro gynyboje klausimas vienas – kas bus E.Garay partneriu. H.Campagnaro yra gana unikalus gynėjas, kuris daug patogiau jaučiasi trijų gynėjų sistemoje, o kitas pretendentas F.Fernandezas – gana vidutiniškas visais žaidimo aspektais.
Stipriosios vietos:
- Nuostabus atakuojančių žaidėjų pasirinkimas
- Daugybė techniškų žaidėjų
- Dauguma pozicijų yra tikrai geros
Silpnosios vietos:
- E.Garay partneris gynyboje
- Vartininko pozicija
- Daug žaidėjų, rungtyniaujančių ne visai sau įprastose pozicijose.
BOSNIJA IR HERCEGOVINA
Pravardė: Zmajevi (drakonai)
Treneris: Safetas Sušičius. Vienas geriausių Europos futbolininkų devintame praėjusio amžiaus dešimtmetyje, baigęs karjerą tapo auksinės Bosnijos kartos vedliu.
Žvaigždė: Miralemas Pjaničius („Roma“). Pagaliau realizavo savo milžinišką potencialą – praėjusį sezoną jis buvo vienas geriausių saugų visoje Europoje. Įmušė vieną gražiausių praėjusio sezono įvarčių.
Taktika: Bosniai buvo tikri futbolo romantikai – pagal įmuštus įvarčius Europos atrankos zonoje nusileido tik vokiečiams, olandams bei anglams, kurie savo ruožtu didelę įvarčių dalį įmušė beviltiškai San Marino rinktinei.
Bosniai žaidė įspūdinga ir labai šiais laikais reta schema, kurią būtų galima charakterizuoti kaip 4-1-2-1-2. Tačiau prieš pat šį čempionatą S.Susičius pasidarė daug atsargesnis. Ypač puolėjo V.Ibiševičiaus sąskaita – vienas puolėjų paaukotas atraminio saugo sąskaita. Iš tikro ten žaisiantis M.Bešičius yra klasifikuojamas kaip gynėjas ir jo aiški funkcija – nutraukinėti atakas. Tai taip pat atveria duris į startinę sudėtį giliau žaidžiančiam, tačiau kuriančiam saugui S.Salihovičiui, o užveria atakuojančiam saugui Z.Misimovičiui. Atakuojančio saugo poziciją, be abejo, tada užims minėtas M.Pjaničius, o puolėjo – aukštas, tvirtas, tačiau ganėtinai mobilus E.Džeko. Bosnija turi daug pločio – krašto saugai yra gana tradiciniai ir pasižymi greičiu bei gebėjimu skersuoti kamuolį.
Stipriosios vietos:
- M.Pjaničiaus ir E.Džeko ašis
- Atakos kraštais
- Puikūs standartinių situacijų atlikėjai
Silpnosios vietos:
- Netikėti taktiniai pasikeitimai
- Žaidėjų tarpusavio lygių skirtumai