Antrą sykį Milano derbį laimėjęs „Inter“ keliauja į finalą

Karštų emocijų ir kietų pražangų nusėtas Milano futbolo derbis baigėsi dar viena „Inter“ klubo pergale.

Šįkart kaip šeimininkas „San Siro“ stadione žaidęs „Inter“ nugalėjo principinį varžovą „AC Milan“ rezultatu 1:0 (0:0).

Pirmąsias pusfinalio serijos rungtynes „Inter“ taip pat buvo laimėjęs (2:0), tad į UEFA Čempionų lygos finalą žengė bendru, užtikrintu rezultatu 3:0.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„AC Milan“ futbolininkų reakcija

„AC Milan“ antradienį dar vylėsi grąžinti intrigą – į aikštę nuo pirmųjų minučių metė ir traumos pastaruoju metu kankintą lyderį Rafaelį Leao.

Abi ekipos itin dažnai stabdė varžovų sumanymus pražangomis, tačiau teisėjas iš Prancūzijos Clementas Turpinas neskubėjo traukti kortelių iš kišenės. Pirmąją jis parodė tik sužaidus beveik valandą.

Progų pirmajame kėlinyje turėjo ir vieni, ir kiti, bet įvarčių žiūrovai neišvydo.

ZUMAPRESS / Scanpix nuotr./Milžiniškas „Inter“ sirgalių plakatas

Vienintelį sykį pasižymėti pavyko Lautaro Martinezui, kuris kamuolį į vartus pasiuntė 74 minutę po Romelu Lukaku perdavimo.

Nuo suolo pakilęs belgas gerokai pagyvino žaidimą ir kėlė daug problemų „AC Milan“ gynybai.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Lautaro Martinezas švenčia pergalingą įvartį

„AC Milan“ ilgiau kontroliavo kamuolį (57-43), bet pagal smūgius į vartus (15-4) ir vartų plotą (4-1) dominavo šeimininkai. Pagal tikėtinus įvarčius (xG) taip pat pirmavo „Inter“ – 0,92 prieš 0,54.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Filippo Inzaghi išvedė „Inter“ į Čempionų lygos finalą

Teisėjas C.Turpinas šiose rungtynėse iš viso užfiksavo net 37 pražangas (15 – „Inter“ futbolininkams ir 22 – „AC Milan“) bei galiausiai parodė 6 geltonas korteles.

Čempionų lygos finale „Inter“ susikaus su „Manchester City“ arba Madrido „Real“. Šioje poroje po pirmojo mačo lygu – 1:1. Antrasis susitikimas trečiadienį vyks Mančesteryje.

„Inter“ į Čempionų lygos finalą sugrįžo po 13 metų pertraukos. Tuomet, 2010-aisiais, Jose Mourinho treniruotas „Inter“ 2:0 įveikė Miuncheno „Bayern“.