Amerikiečių sprigtas anglų ambicijoms – vėl nenugalėti

Anglai sukūrė futbolą, tačiau svarbiausioje scenoje – pasaulio čempionate – ir toliau negali nugalėti principinių varžovų amerikiečių, kurie šį žaidimą netgi vadina ne futbolu, o „socceriu“ – 0:0.
Harry Kane'as ir Westonas McKennie
Harry Kane'as ir Westonas McKennie / AFP/„Scanpix“ nuotr.

B grupės rungtynėse „Al Bayt“ stadione Katare JAV rinktinė niekuo nenusileido aiškiais mačo favoritais laikytiems anglams ir didžiąją rungtynių dalį netgi žaidė gerokai drąsiau – pagal smūgius į vartus pirmavo 10:8.

Tai jau trečias sykis pasaulio futbolo čempionatų istorijoje, kai JAV nepralaimi Anglijai. 1950-aisiais amerikiečiai netgi laimėjo 1:0, o ši pergalė vadinama viena didžiausių staigmenų per visą sporto istoriją. 2010-aisiais Anglija ir JAV susitiko dar sykį ir mačas baigėsi 1:1.

Tai taip pat jau penktas kartas, kai rungtynės šiame čempionate baigiasi švieslentėje degant dviem apskritiems nuliams.

Anglai (4 tšk.) pirmauja B grupėje, amerikiečiai (2 tšk.) žengia treti, o paskutinėse rungtynėse dėl patekimo į atkrintamąsias kovos su Iranu (3 tšk.). JAV rinktinei reikės tik pergalės.

Anglams kovoje su Velsu (1 tšk.) užteks ir lygiųjų.

Papildysime...

Antras kėlinys

90+3 min. Galingas H.Kane'o šūvis, bet kamuolys skrieja šalia vartų.

90 min. Teisėjas prideda 4 minutes, o pasyvūs anglai tik dabar kelia antrąjį savo kampinį.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Timothy Weah ir Harry Maguire'as

68 min. Anglams žaidimas ir toliau nesiklijuoja, o G.Southgate'as imasi keitimų – į aikštę leidžia Jacką Grealishą ir Jordaną Hendersoną vietoje Raheemo Sterlingo ir Jude'o Bellinghamo.

59 min. Amerikiečiai ir toliau stebina. Drąsiai rungtyniaujantys JAV futbolininkai, laikyti aiškiais mačo autsaideriais, atakuoja anglus ir pagal smūgius į vartus pirmauja 9:5.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./JAV futbolo sirgaliai Katare

46 min. Antrasis kėlinys prasideda tomis pačiomis sudėtimis, kaip ir pirmasis. Treneriai pokyčių kol kas nesiima.

Pirmas kėlinys

45 min. Kėlinio pabaigoje apie save primena ir anglai. Pavojingi Bukayo Saka bei Masono Mounto smūgiai, nuo kurių JAV rinktinės vartus gelbėja ir lietuvišką pasą turintis Mattas Turneris.

32 min. Ryškiausia amerikiečių žvaigždė Christianas Pulišičius sudrebina anglų vartų skersinį.

26 min. Nuostabus šansas amerikiečiams! W.McKennie lieka be priežiūros Anglijos baudos aikštelėje, bet smūgiuoja virš vartų.

„Scanpix“ nuotr./Anglų futbolo sirgalius Katare

10 min. Pirma anglų ataka ir pirma labai gera galimybė pasižymėti, tačiau H.Kane'o smūgis paskutinę akimirką blokuojamas.

3 min. Rungtynės prasideda žvalgyba. Abi rinktinės kol kas – atsargios.

Anglai rungtynes pradės identiška sudėtimi, kaip ir pirmąsias su Iranu. Amerikiečiu gretose – taip pat vos vienas pokytis: vietoje puolėjo Joshua Sargento mačą nuo pirmųjų minučių pradės Haji Wrightas.

Garetho Southgate‘o auklėtiniai čempionatą pradėjo trankia pergale 6:2 prieš Iraną. Anglai planetos pirmenybėse dalyvauja 16 kartą ir sykį yra tapę čempionais (1966 m.). Paskutiniame pasaulio čempionate jie pasiekė pusfinalį, o pernai Europos pirmenybėse – finalą.

Amerikiečiai pirmajame B grupės mače sužaidė 1:1 su Velsu. Jiems tai – vienuoliktasis pasirodymas ryškiausioje pasaulio futbolo scenoje. Pačiame pirmajame čempionate 1930-aisiais amerikiečiai finišavo treti, o vėliau tik sykį pavyko nukeliauti toliau nei pirmas atkrintamųjų etapas.

FIFA rinktinių reitinge anglai – penkti, amerikiečiai – 16-i.

Visas pasaulio futbolo čempionato naujienas kviečiame sekti specialiame 15min puslapyje „Futbolo mėnuo“.