Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!

Favoritai pakuojasi lagaminus: Belgija išspyrė Braziliją

Ketvirtfinalis, tačiau daug futbolo ekspertų futbolo spektaklį Kazanėje vadino finalu. Ir šis mačas buvo to vertas. Pasaulio čempionato favoritė Brazilija 1:2 krito prieš ambicingąją Belgiją ir yra priversta važiuoti namo, o „raudonieji velniai“ įrodė, kad talento kupina komanda pribrendo rimtoms pergalėms.
Brazilija – Belgija
Brazilija – Belgija / „Scanpix“/AP nuotr.

16 metų praėjo nuo tada, kai belgai paskutinį kartą įveikė pirmojo FIFA reitingo trejeto komandą, tačiau ilgas skambių pergalių badas – nutrauktas.

Rungtynės prasidėjo labai aktyviai. Nieko keisto, mat susitiko dvi itin galingą puolimą turinčios komandos.

Vis tik Brazilijai fortūna atsuko nugarą. Na, arba tai padarė Fernandinho. Būtent nuo jo nugaros į Brazilijos vartus po kampinio 13-ąją minutę krito pirmas belgų įvartis.

Aštuntfinalyje prieš japonus Belgija išsikapstė paskutinės žaibiškos atakos metu po varžovų kampinio. Atrodo, brazilai to mačo nematė.

Šįkart po Brazilijos komandos kampinio „raudonieji velniai“ nuskuodė į greitą ataką, kurią galingu smūgiu 31-ąją minutę užbaigė Kevinas De Bruyne – 2:0.

Jau po pertraukos brazilai uždegė laužus prie varžovų vartų ir vos nesušvelnino rezultato 56-ąją minutę, kai Gabrielis Jesusas krito baudos aikštelėje. Vis dėlto teisėjas, pasitaręs su VAR asistentais, 11 metrų baudinio neskyrė.

Viltis Brazilijai sugrąžino Renato Augusto, kuris 76-ąją minutę puikiu smūgiu galva uždarė idealų Philipe’o Coutinho perdavimą.

Nors brazilai dar bandė kabintis bent į pratęsimą, tačiau belgų gynybinės užkardos buvo pakankamai tvirtos.

Pusfinalyje Belgijos jau laukia Prancūzijos komanda.

Rungtynių eiga. Brazilija – Belgija 1:2

Antras kėlinys

90+4 min. Koks Neymaro smūgis! Tačiau dar nuostabiau žaidžia Th.Courtois!

90 min. Neymaras krito baudos aikštelėje, bet teisėjas po konsultacijos su VAR kambarėliu 11 metrų baudinio neskyrė.

89 min. Brazilijos ekipa skuba, lipa, bet tai daro nesėkmingai.

81 min. Dar vienas R.Augusto smūgis iš puikios padėties, tačiau kamuolys apmaudžiai prazvimbė šalia vartų.

78 min. Neymaras suorganizavo neblogą reidą, tačiau į vartus Ph.Coutinho nepataikė.

76 min. Įvartis! Viltis brazilams grąžina po keitimo pasirodęs Renato Augusto, kuris uždarė nuostabų Ph.Coutinho perdavimą – 1:2.

75 min. Dar keletas smūgių į belgų vartus, bet komandą užtikrintai gelbsti Th.Courtois.

62 min. Veiksmas jau kitoje aikštės pusėje, čia D.Costa smūgiavo į vartus, tačiau laiku ir vietoje atsidūrė Th.Courtois.

62 min. E.Hazardas – greitos atakos smaigalyje, bet jo smūgis skriejo šalia virpsto.

56 min. Baudos aikštelėje krito G.Jesusas, teisėjas pasikonsultavo su VAR asistentais ir neskyrė 11 metrų baudinio.

55 min. Brazilija kuria progas, gaisrai prie Belgijos vartų didėja, bet įvarčio kol kas nėra.

53 min. Neymaras krenta baudos aikštelėje, bet teisėjas liepia brazilui stotis ir baigti nardyti.

„Scanpix“ nuotr./Brazilija – Belgija

Pirmas kėlinys

45 min. Neymaras krito baudos aikštelėje, bet šalia buvęs teisėjas 11 metrų baudinio neskyrė.

42 min. V.Kompany smūgiavo kulnu, bet vėl savo komandą gelbėjo Alissonas.

41 min. K.De Bruyne baudos smūgiu siuntė kamuolį į vartų plotą, bet Alissonas sužaidė patikimai.

37 min. P.Coutinho puikiai smūgiavo iš už baudos aikštelės, bet Belgiją išgelbėjo Th.Courtois.

36 min. G.Jesusas smūgiavo galva, bet kamuolys praskriejo šalia virpsto.

31 min. Štai taip! Dar vienas įvartis! Belgai po varžovų kampinio pradėjo žaibišką ataką, kurią puikiai pradėjo R.Lukaku, o nuostabiu smūgiu užbaigė K. De Bruyne. Jei po pirmo įvarčio brazilams panikuoti nereikėjo, tai dabar situacija jau darosi nepavydėtina – 0:2.

26 min. Brazilai kuria, o belgų išėjimas į atakas tiesiog žavi.

19 min. P.Coutinho smūgiavo iš toli, tačiau stiprų smūgį sugavo Th.Courtois.

13 min. Įvartis! Belgai kėlė kampinį, o kamuolys nuo Fernandinho nugaros įskriejo į vartus. Dar vienas įvartis į savo vartus šiame čempionate – 0:1.

11 min. Dar viena labai pavojinga brazilų ataka, belgų gynyba braška, bet laikosi. Įdomu, kiek ilgai, jei penkiskart pasaulio čempionai ir toliau taip atakuos.

8 min. Virpstas! Po kampinio brazilai turėjo šansą, tačiau belgus nuo Th.Silvos smūgio išgelbėjo vartų konstrukcija. Kol kas futbolas – labai atviras.

0 min. Viso pasaulio lietuviai lygiai 21 valandą sugiedojo Lietuvos himną. Tikimės, kad tai darė ir 15min skaitytojai, sekantys Brazilijos ir Belgijos rungtynes kartu su mumis.

Startinės komandų sudėtys:

Brazilija: Alissonas („Roma“, Italija), Thiago Silva (PSG, Prancūzija), Miranda (Milano „Inter“, Italija), Gabrielis Jesusas („Manchester City“, Anglija), Neymaras (PSG, Prancūzija), Philippe Coutinho („Barcelona“, Ispanija), Marcelo (Madrido „Real“, Ispanija), Paulinho („Barcelona“, Ispanija), Fernandinho („Manchester City“, Anglija), Willianas (Londono „Chelsea“, Anglija), Fagneris („Corinthians“).

Belgija: Thibaut Courtois (Londono „Chelsea“), Toby Alderweireldas (Londono „Tottenham Hotspur“), Vincentas Kompany („Manchester City“), Janas Vertonghenas (Londono „Tottenham Hotspur“), Axelis Witselis („Tianjin Quanjian“), Kevinas De Bruyne („Manchester City“), Marouane'as Fellaini („Manchester United“), Romelu Lukaku („Manchester United“), Edenas Hazardas (Londono „Chelsea“), Thomas Meunier („Paris Saint-Germain“), Naceras Chadli („West Bromwich Albion“).

Išmanūs transporto infrastruktūros sprendimai – naujasis pažangos etapas pasitelkiant 5G
Liepos 3 d. šeimos su vaikais PLC „Mega“ pramogaus nemokamai
Naujos programėlės „Joiner App“ vartotojai atskleidė, kaip pasikeitė jų gyvenimai
Užsisakykite
15min naujienlaiškius