2016 06 01 /21:58

Baltijos taurė: dvi apmaudžios klaidos baigėsi pralaimėjimu Latvijai – 1:2

Lietuvos futbolo rinktinei trečiadienį Liepojoje nepavyko iškovoti antrosios pergalės ir Baltijos taurės. Puikiai pirmoje rungtynių pusėje žaidusi Edgaro Jankausko komanda antrajame kėlinyje dukart apmaudžiai suklydo ir nusileido Latvijos rinktinei – 1:2.
Fiodoras Černychas
Fiodoras Černychas / Sauliaus Čirbos nuotr.

Sekmadienį Lietuvos rinktinė rungtynėse Klaipėdoje 2:0 įveikė Estiją, tad pergalė prieš latvius būtų užtikrinusi Baltijos taurę. Vis dėlto dabar teks laukti birželio 4 dienos Estijos ir Latvijos susitikimo.

Lietuva jau bus turnyre bent antra, o Estijos rinktinės pergalės vienu įvarčiu atveju laimėtų trofėjų. Latviams pakanka laimėti bet kokiu skirtumu.

Mače Liepojoje Lietuvos rinktinė dominavo visą pirmąjį kėlinį. Kokybiškas lietuvių žaidimas jų varžovų aikštės pusėje leido sukurti nemažai pusprogių, kelti net 8 kampinius, tačiau tikra gera proga buvo tik viena.

30-ąją minutę po latvių gynėjo klaidos Vykintas Slivka iššoko vienas prieš vartininką, tačiau smūgiavo tiesiai į vartų skersinį. Kamuolys nukrito po Arvydo Novikovo kojomis ir saugas nestabdydamas kamuolio šovė link vartų, tačiau pataikė į virpstą.

Antroje kėlinio dalyje latviai žaidimą kiek išlygino, tačiau kone visos jų atakos būdavo sustabdomos tik pasiekus paskutinį lietuvių aikštės trečdalį.

Antrajame kėlinyje net du kartus buvo patvirtinta klasikinė futbolo taisyklė, neįmuši tu – įmuša tau. 50-ąją min. po komandos draugo aukšto perdavimo visiškai laisvas Lukas Spalvis nesugebėjo galva įmušti ir jau po akimirkos Ernestas Šetkus traukė kamuolį iš vartų.

Sauliaus Čirbos nuotr./Lukas Spalvis

Linas Klimavičius bandė stabdyti įsibėgėjusį latvį, tačiau šis atliko puikų perdavimą atbėgančiam Arturui Zjuzinui, kuris įmušė įvartį.

Po įvarčio lietuviai išsiderino, tačiau ir vėl turėjo neblogų progų. 71 min. įvyko panaši situacija, kai po puikaus Lietuvos rinktinės šanso latviai nuskuodė pirmyn. Puikiai skersuotas kamuolys Artjomui Rudnevui, kuris pataikė tiesiai į E.Šetkų, tačiau neleistinai suklydo gynyba, leidusi latviui greitai atsistoti ir galva lengvai įmušti į vartus.

Tik rungtynėms einant į pabaigą lietuviai pagaliau atsigavo ir 85-ąją minutę puikiu smūgiu nuo baudos aikštelės linijos rezultatą sušvelnino Fiodoras Černychas. Vis dėlto latviai atsilaikė ir šventė pergalę.​

Sauliaus Čirbos nuotr./Vykintas Slivka
​​

19:27

Pirmasis kėlinys: Latvija – Lietuva 0:0

19:27

Lietuvos rinktinės startinė sudėtis: E.Šetkus, V.Slavickas, E.Girdvainis, L.Klimavičius, E.Vaitkūnas, M.Kuklys, D.Norvilas, V.Slivka, A.Novikovas, F.Černychas, L.Spalvis.

19:36

5 min. Pirmosiomis minutėmis Lietuvos rinktinė buvo apgulusi latvių vartus. Kartą latviai buvo priversti grubiai suklysti prie pat savo baudos aikštelės, tačiau rimto pavojaus sukurti nepavyko.

19:40

7 min. ​Smarkiai į koją gavęs E.Vaitkūnas kurį laiką vartėsi ant žemės, jam prireikė medikų pagalbos, tačiau gynėjas galėjo tęsti rungtynes.

19:45

14 min. Pirmasis Lietuvos rinktinės kampinis. A.Novikovas gerai pakėlė kamuolį, tačiau lietuviai prasižengė prieš vartininką.

19:50

19 min. Lietuvos rinktinė atrodė kur kas geriau ir „įdomiau“, o Liepojoje skambėjo „Lietuva, Lietuva!“

19:54

21 min. Trys lietuvių kampiniai iš eilės. Pirmasis baigėsi latvių išmuštu kamuoliu. A.Novikovas buvo pirmasis prie jo, tačiau tolimas saugo smūgis buvo atmuštas gynėjo.

Po įžaisto antrojo kampinio A.Novikovas, perduodamas kamuolį, pataikė į virpstą. Nuo trečiojo latviai lengvai apsigynė.

20:01

29 min. Latviai irgi pradėjo taikyti zoninį spaudimą žaisdami be kamuolio varžovų aikštės pusėje. Lietuviams tai sukėlė problemų ir latvis atliko neblogą smūgį link vartų, tačiau jis nebuvo taiklus.

20:02

30 min. Čia tai bent! Vienas prieš vartininką iššokęs V.Slivka pataikė į vartų skersinį, kamuolys atšoko tiesiai po A.Novikovo kojomis, o šis šovė į virpstą.

20:10

39 min. Žaidimas iš esmės nesikeitė, lietuviai kamuolį kontroliavo dažniau ir tai darė latvių aikštės pusėje.

20:17

45 min. Kėlinys pasibaigė dar dviem lietuvių kampiniais, tačiau be pavojaus. Visos latvių atakos pirmajame kėlinyje buvo dažniausiai užgesinamos ties paskutiniu lietuvių aikštės trečdaliu, o neretai ir ties vidurio linija.

Sauliaus Čirbos nuotr./Lietuvos rinktinės aistruoliai Liepojoje

20:26

Antrasis kėlinys: Latvija – Lietuva 2:1 (0:0)

20:42

50 min. ĮVARTIS! Neįmuši tu – įmuša tau. Klasikinė futbolo frazė pasiteisino. L.Spalvis vienas prieš vieną galva nesugebėjo nuginkluoti latvių vartininko ir varžovai nuskuodė į greitą ataką, kur Arturas Zjuzinas įmušė įvartį.

20:46

57 min. ​V.Slivką pakeitė estams įmušęs Nerijus Valskis.

20:55

65 min. Po praleisto įvarčio Lietuvos rinktinės žaidėjai atrodė išsiderinę, atakos strigdavo anksčiau nei iki šiol rungtynėse.

21:01

71 min. ĮVARTIS! Lietuviai vėl nepasinaudojo gera proga ir vėl latviai už tai nubaudė savo įvarčiu. Po skersuoto žemo perdavimo koją kyštelėjo Artjomas Rudnevas. E.Šetkus pirmą smūgį atmušė, tačiau darbo neatliko gynėjai, leidę latviui galva pataisyti savo klaidą – 2:0.

21:08

79 min. ​D.Norvilą pakeitė Vytautas Lukša.

21:12

82 min. Latviai žaidė kur kas geriau nei prieš savuosius įvarčius, o lietuviai ir toliau buvo sutrikę. Latvijos puolėjai turėjo keletą gerų progų, kurios baigėsi smūgiais link vartų.

21:13

85 min. ĮVARTIS. ​Puikus F.Černycho šūvis nuo baudos aikštelės linijos nuginklavo latvių vartininką.

21:21

90 min. Rungtynėms baigiantis lietuviai stengėsi spausti varžovus aukodami gynybą, kas suteikė latviams dar pora šansų. Vis dėlto nieko pavojingo sukurti nepavyko.

21:22

90+3 min. Pražanga prieš A.Novikovą netoli baudos aikštelės baigėsi labai nevykusiu saugo baudos smūgiu. Kamuolys skriejo aukštai virš vartų.

Namuose drėgna, kaupiasi kondensatas ant langų. Kaip apsaugoti savo namus nuo pelėsio?