Buvusiam Kinijos futbolo asociacijos (CFA) generaliniam sekretoriui Liu Yi Hubėjaus liaudies teismas skyrė net 11 metų įkalinimo ir 3,6 mln. juanių (apie 473,3 tūkst. eurų) bausmę.
Buvęs CFA vadovas kaltinamas kyšių ėmimu.
Kitas buvęs aukštas CFA pareigūnas – teisėjų departamento vadovas Tanas Hai – belangėje turės praleisti 6,5 metų ir susimokėti 200 tūkst. juanių (apie 2600 eurų).
Griežtos bausmės sulaukė ir buvęs Čengdu (Kinijos vidurio miesto) futbolo asociacijos viceprezidentas. Jis nuteistas už sukčiavimą, kyšininkavimą ir papirkinėjimą 8 metams ir 700 tūkst. juanių bauda (apie 91,8 tūkst. eurų).
Futbolo gerbėju save pristatantis Kinijos prezidentas Xi Jinpingas vadovauja šiai antikorupcinei kampanijai 2012-ųjų, kai atėjo į valdžią.
Kai kurie kritikai teigia, kad tai yra priemonė kovoje su politiniais oponentais, tačiau vyriausybė tvirtina, kad jos tikslas – didinti skaidrumą visuose sektoriuose, įskaitant sporto.
„Inside the Games“ priduria, kad griežtų bausmių greičiausiai sulauks ir daugiau buvusių aukštų Kinijos futbolo pareigūnų.
Tokių, kaip buvęs Kinijos aukščiausiosios lygos „Super League“ prezidentas Liu Junas, ar buvęs nacionalinės komandos treneris Li Tie.
Sporto pareigūnų įkalinimai Kinijoje tęsiasi nuo 2012 metų. Šiemet buvęs CFA prezidentas Chenas Xuyuanas buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos.
Jis kaltintas paėmęs net 81 mln. juanių kyšių (apie 10,6 mln. eurų).
2022-aisiais Kiniją drebino ir didžiulis sutartų rungtynių skandalas. Tuomet bausmių sulaukė net 128 asmenys.
Vis dėlto, nepaisant griežtų šalies sankcijų ir reformų, Kinijos pasiekimai futbolo aikštėse išlieka neįspūdingi. Vyrų rinktinė FIFA reitinge užima 90 vietą.
Toli nuo Xi Jinpingo ambicijų surengti ir laimėti pasaulio čempionatą.