Prancūzija
Jauna ir energinga Prancūzijos rinktinė žada prikaustyti mūsų dėmesį. Jų pavojingos kontraatakos gąsdino rungtynėse su Vokietija, tačiau jiems dar trūksta stabilumo.
Būtent jo prireiks, jeigu prancūzai nori antrą kartą istorijoje tapti pasaulio čempionais.
Pastaraisiais metais jie patyrė skaudžių nesėkmių – 2006 metų pasaulio čempionato finale po baudinių nusileido Italijai, 2014 metų pasaulio čempionate ketvirtfinalyje pralaimėjo Vokietijai, o praėjusiais metais Prancūzijoje vykusio Europos čempionato finale kovėsi ir nusileido Portugalijai.
Svarbiausias žaidėjas: Raphaelis Varane (Madrido „Real“) – triskart Čempionų lygos laimėtojas turės sunkią užduotį – surikiuoti klibančią gynybą.
Treneris: Didier Deschampsas — jis pavertė Prancūzija viena iš favoričių, tačiau trofėjaus vis dar neiškovojo. 49-erių specialistui yra iškeltas minimalus tikslas patekti į pasaulio čempionato pusfinalį.
Peru
Penktoji Pietų Amerikos atrankos turnyro lentelės vieta ekspertų buvo skiriama Čilei, Ekvadorui ar Paragvajui, tačiau Peru komanda skeptikus nutildė su trenksmu.
Šalies sirgaliai patekimą į pasaulio čempionatą šventė taip, kad žemės drebėjimus fiksuojančios programėlės pradėjo siųsti įspėjimus.
Šiuo metu dauguma rinktinės žaidėjų rungtyniauja Meksikos čempionate.
Svarbiausias žaidėjas: Paolo Guerrero („Flamengo“). 33-ejų kapitonas atrankos turnyre pasižymėjo šešis kartus, tačiau nežinia, ar atvažiuos į Rusiją. Futbolininką dėl dopingo vartojimo tiria FIFA.
Treneris: Ricardo Gareca. Argentinietis 1985 metais įvarčiu pats išmetė dabartinę treniruojamą rinktinę iš pasaulio čempionato atrankos. Nuo 2015-ųjų komandai vadovaujantis 59 metų specialistas gerai organizuotą Peru komandą į pasaulio pirmenybes atvedė pirmą kartą nuo 1982-ųjų.
Danija
Viena sparčiausiai tobulėjančių Europos komandų ir trečiojo krepšelio ekipa, kurios išvengti norėjo daugelis grandų.
Paskutinį kartą didžiajame futbolo forume danai dalyvavo prieš penkerius metus, kai kovojo Europos čempionate. Visgi šiuo metu ekipa yra nepralaimėjusi jau 11 mačų iš eilės ir tikisi, jog ši serija bus pratęsta ir kitąmet.
Pastarąjį kartą įveikti danai buvo 2016-ųjų spalį, kai paeiliui nusileido lenkams ir Juodkalnijai.
Danų potencialą puikiai parodo tokie rezultatai, kaip pergalė 4:0 namuose su lenkais ar 5:1 pergalė prieš Airiją, atvėrusi komandai kelią į Rusiją.
Svarbiausias žaidėjas: Christianas Eriksenas („Tottenham Hotspur“) – pasaulio čempionate 2010-aisiais debiutavo būdamas vos aštuoniolikos. Pastaruoju metu vilkėdamas Danijos rinktinės aprangą demonstravo įspūdingą formą ir nepralaimėtoje 11 rungtynių serijoje įmušė net 11 įvarčių.
Treneris: Age Hareide – 64-erių norvegas visą savo trenerio karjerą praleido Skandinavijoje. Gimtojoje šalyje dirbo penkerius metus.
Australija
Pateko į ketvirtą pasaulio čempionatą iš eilės, bet turėjo praeiti ilgą kelią iki Rusijos, kai nesugebėjo užsitikrinti tiesioginio bilieto Azijos regiono atrankos varžybose, kur dėl nežymaus įmuštų ir praleistų įvarčių santykio nusileido Saudo Arabijai.
Australijos futbolininkai sužaidė net 22 atrankos rungtynes, tarp jų dviejose atkrintamųjų varžybų etapuose, kuriose pranoko Sirijos komandą Azijoje ir po dramatiškos kovos palaužė Hondūrą. Tad australai į 2018 metų pasaulio čempionatą iškopė priešpaskutiniai.
Branduolys jaunos sudėties, kuri prieš ketverius metus žaidė Brazilijoje, liko. Australija pirmą kartą laimėjo Azijos taurę 2015 metais, išvysčiusi atakuojantį futbolo stilių.
Tačiau Ange Postecoglou pasitraukė iš trenerio pareigų praėjus savaitei, kai Australija užsitikrino kelialapį į Rusiją, o įpėdinis dar nerastas.
Svarbiausias žaidėjas: Mile'as Jedinakas („Aston Villa“). Daug dėmesio sulaukia 37 metų Timas Cahillas, bet M.Jedinako sugrįžimas po traumos stabilizavo saugų grandį, o rungtynėse su Hondūru jis pasižymėjo trimis įvarčiais.
Treneris: Bus paskirtas