2013 12 11 /2013 12 12

Čempionų lyga: „Borussia“ sėkmė, „Napoli“ ašaros ir Neymaro benefisas

Paskutiniame UEFA Čempionų lygos grupių ture netrūko staigmenų – „Napoli“ netikėtai įveikė Londono „Arsenal“ futbolininkus ir padarė viską, kad patektų į kitą etapą. Tačiau jų viltis palaidojo kitame mače 87-ąją minutę pergalingą įvartį įmušęs „Borussia“ klubas, kuris ir nugvelbė italų išsvajotą kelialapį į aštuntfinalį. Puikų pasirodymą surengė ir „Barcelona“ jaunasis brazilas – Neymaras įmušė net tris įvarčius iš eilės.
Neymaras
Neymaras / „Scanpix“ nuotr.

Sporto grupę „Facebook“ tinkle jau mėgsta daugiau nei 9 tūkst. žmonių. Prisijunk ir tu – spausk LIKE.

„Mirtininkų“ grupėje galiausiai paaiškėjo dvi komandos, kurios tęs žygį pajėgiausiame Europos turnyre. „Napoli“ įveikė Londono „Arsenal“ klubą, tačiau Italijos vicečempionai vis tiek liko trečioje vietoje. Dortmundo vienuolikė kiek netikėtai šoktelėjo į pirmą vietą, o Londono klubas liko antras.

Jurgeno Kloppo auklėtiniai susitiko su „Marseille“ ir rungtynių pabaigoje išplėšė minimalią pergalę 2:1. Tuo tarpu Neapolio miesto ekipa rezultatu 2:0 nugalėjo Arsene‘o Wengero kariauną, bet dėl mažesnio įvarčių santykio turėjo tenkintis trečiąja vieta.

Londono „Chelsea“ savo žiūrovų akivaizdoje šventė minimalią pergalę 1:0 bei iškovojo pirmąją vietą E grupėje. „Mėlynieji“ nugalėjo Bukarešto „Steaua“, kuri su trimis taškais liko paskutinėje vietoje.

Tuo tarpu Gelzenkircheno „Schalke“ liko antroje vietoje, ji savo sąskaitoje turi 10 taškų. Savo arenoje vokiečiai 2:0 pasiekė įtikinamą pergalę prieš „Basel“ ekipą, kuri pratęs savo žygį Europos lygoje.

H grupėje „Barcelona“ pažemino varžovus iš Glazgo, kuriuos nugalėjo rezultatu 6:1. Net tris įvarčius pelnė jaunasis Neymaras, o katalonai su 13 taškų užėmė pirmąją vietą. Antroje liko „Milan“ ekipa, kuri sužaidė nulinėmis lygiosiomis su Amsterdamo „Ajax“ ir šio rezultato pakako italų ekipai.

Taip pat vietą aštunfinalyje iškovojo dvi G grupės komandos. Tai – Madrido „Atletico“ bei Sankt Peterburgo „Zenit“. Turtingoji rusų komanda 1:4 pralaimėjo Vienos „Austria“ klubui, tačiau su 6 taškais savo sąskaitoje aplenkė trečioje vietoje likusią „Porto“.

Čempionų lygą sugrįš vasario mėnesį. Pirmieji aštuntfinalio susitikimai bus žaidžiami vasario 18, 19, 25 ir 26 dienomis, o atsakomosios rungtynės įvyks kovo 11, 12, 18 ir 19 dienomis.

Grupė F:

„Marseille“ – Dortmundo „Borussia“ 1:2

4 min. Pirmasis mačo smūgis į vartus ir – įvartis! Robertas Lewandowskis nieko nelaukęs po Eriko Durmo perdavimo smūgiavo kamuolį į dešinįjį varžovų vartų kampą ir išvedė savo ekipą į priekį – 1:0.

14 min. Prancūzai atsakė į vokiečių išpuolį – Souleymane'o Diawaros įvartis ir rezultatas lygus.

31 min. Marco Reusas po Roberto Lewandowskio perdavimo bandė nuginkluoti „Marseille“ vartininką, tačiau pasižymėti nepavyko.

Robertas Lewandowskis

72 min. Antroje rungtynių pusėje vokiečiai užgulė prancūzų vartus. Atakuoti bandė ir . Marco Reusas, ir Robertas Lewandowskis, ir Saber Khalifa, tačiau pelnyti įvarčio nė vienam nepavyko.

87 min. „Marseille“ vartų apgultis vokiečiams atneša vaisių – Kevinas Grosskreutzas po Juliano Schiebero perdavimo tiksliai smūgiavo į kairįjį vartų kampą – 2:1.

„Napoli“ – Londono „Arsenal“ 2:0

73 min. Gonzalo Higuanas pasinaudojo Jose Callejono perdavimu ir išvedė savo ekipą į priekį.

90+3 min. Per pridėtą laiką tašką ant „i“ padėjo Jose Callejono įvartis – 2:0.

Gelzenkircheno „Schalke“ – „Basel“ 2:0

50 min. Julianas Draxleris pelnė įvartį ir išvedė vokiečius į priekį.

57 min. Dar vieną pridėjo Joelis Matipas – vokiečiai priekyje 2:0.

Londono „Chelsea“ – Bukarešto „Steaua“ 1:0

10 min. Bukarešto ekipos nesėkmė – Danielis Georgievskis įsimušė kamuolį į savo vartus.

Vienos „Austria“ – Sankt Peterburgo „Zenit“ 4:1

35 min. Įvarčių sąskaitą pirmieji atidarė rusai – Aleksandras Keržakovas po Hulko perdavimo smūgiavo į viršutinį dešinįjį vartų kampą ir Vienos klubo vartininkas savo ekipos jau neišgelbėjo.

44 min. Prieš pat pertrauką rezultatą išlygino Philippas Hosineris.

48 min. Tomas Junas tiksliu smūgiu į vartų centrą išvedė „Austria“ į priekį – 2:1.

51 min. Dar vienas Vienos klubo įvartis – Philippo Hosinerio dublis ir austrų pranašumas jau 3:1.

90+3 min. Per pridėtą laiką pergalę užtvirtino Romano Kienasto įvartis.

Madrido „Atletico“ – „Porto“ 2:0

14 min. Emiliano Insua atliko rezultatyvų perdavimą, po kurio kamuolį į vartus tiksliai smūgiavo Raulis Garcia.

28 min. „Porto“ turėjo puikią progą išlyginti rezultatą, tačiau Josue nerealizavo 11 metrų baudinio.

37 min. „Atletico“ savo progų nešvaistė – Diego Costa po Oliverio perdavimo padidino savo komandos pranašumą – 2:0.

„Barcelona“ – Glazgo „Celtic“ 6:1

7 min. Gerardo Pique taiklus smūgis išvedė  „Barcelona“ klubą į priekį.

Gerardas Pique

39 min. Ispanų komandos pranašumą padidino Pedro, po Neymaro perdavimo įskraidinęs kamuolį į dešinį vartų kampą.

44 min. Pasižymėjo ir pats Neymaras – puikų perdavimą atliko Martinas Montoya.

48 min. Jaunasis brazilas įmušė antrąjį įvartį – po Xavio perdavimo Neymaras dar labiau padidino „Barcelona“ persvarą – 4:0.

58 min. Neymaras siautėjo ir toliau – po Adriano perdavimo dar kartą nuginklavo „Celtic“ vartininką ir „Barcelona“ jau triuškino varžovus 5:0.

72 min. Barselonos klubas ir toliau traiškė varžovus. Šį kartą „Celtic“ vartuose atsidūrė Cristiano Tello smūgiuotas kamuolys – 6:0.

88 min. Paguodos įvartį Glazgo ekipai įmušė Georgios Samaras – 1:6.

„Milan“ – Amsterdamo „Ajax“ 0:0