Čempionų lyga: „Bayern“ ir „Real“ laimėjo, „Liverpool“ gavo pirmą antausį

UEFA Čempionų lygoje sužaisti dar šeši susitikimai, po kurių paaiškėjo dar vienas aštuntfinalio dalyvis – titulą ginantis Miuncheno „Bayern“ klubas.
Robertas Lewandowskis
Robertas Lewandowskis / „Scanpix“ nuotr.

A grupė

„Bayern“ ir toliau žengia be pralaimėjimų A grupėje. Bavarai namuose 3:1 susitvarkė su Zalcburgo „Red Bull“ futbolininkais.

Hansi Flicko auklėtiniai į priekį išsiveržė tik pirmojo kėlinio pabaigoje, kai eilinį įvartį pelnė Robertas Lewandowskis (42 min.), tačiau po pertraukos savo persvarą patrigubino.

Maximilianas Woberis sužaidus 52 minutes įsimušė į savo vartus, o Leroy'us Sane 68-ąją minutę kalė trečią tikslų smūgį.

„Bayern“ nesutrukdė net ir tai, jog 66-ąją minutę už antrą geltoną kortelę iš aikštės buvo išvarytas Miuncheno komandos saugas Marcas Roca.

Tiesa, austrai bent jau sušvelnino skirtumą, kai 73-ąją minutę pasižymėjo Mergimas Berisha.

Kitose rungtynėse Madrido „Atletico“ ir Maskvos „Lokomotiv“ sužaidė be įvarčių. Tai antros šių komandų lygiosios iš eilės.

Būtent šios komandos yra pagrindinės pretendentės pačiupti antrąjį bilietą į aštuntfinalį, kuriame jau tikrai bus „Bayern“. Vilčių dar nepraranda ir Zalcburgo ekipa.

# Komanda Įvarčių santykis Taškai
1. Miuncheno „Bayern“ 15:4 12
2. Madrido „Atletico“ 4:7 5
3. Maskvos „Lokomotiv“ 4:5 3
4. Zalcburgo „Red Bull“ 7:14 1

B grupė

Svarbią pergalę B grupėje iškovojo Madrido „Real“ klubas, išvykoje 2:0 nugalėjęs Milano „Inter“.

Karališkasis klubas į priekį išsiveržė jau 7-ąją minutę, kai baudinį realizavo Edenas Hazardas.

Svečių iš Madrido užduotis gerokai palengvino 33-ąją minutę nutikęs epizodas, kai protestuodamas prieš arbitro sprendimą dvi geltonas korteles iš eilės užsidirbo ir iš aikštės buvo pašalintas „Inter“ saugas Arturo Vidalis.

Mažumoje likęs Milano klubas per likusį laiką praleido dar vieną įvartį – 59-ąją minutę „Real“ pergalę įtvirtino Rodrygo.

Antrą pergalę iš eilės iškovoję Zinedine'o Zidane'o auklėtiniai pakilo į antrąją vietą grupėje, o „Inter“ su vos 2 taškais per ketverias rungtynes atsidūrė nepavydėtinoje situacijoje.

Kiek anksčiau įvykusiose rungtynėse Menchengladbacho „Borussia“ 4:0 sutriuškino Donecko „Šachtar“ ir išlaikė lyderės poziciją.

1. Menchengladbacho „Borussia“ 14:4 8
2. Madrido „Real“ 9:7 7
3. Donecko „Šachtar“ 3:12 4
4. Milano „Inter“ 4:7 2

C grupė

C grupėje didžiulį žingsnį link aštuntfinalio žengė „Porto“ futbolininkai, svečiuose 2:0 nugalėję Marselio „Olympique“ vyrus.

Portugalijos ekipa į priekį išsiveržė sužaidus 39 minutes, kai pasižymėjo Zaidu Sanusi, o skirtumą padvigubino Sergio Oliveira, 72-ąją minutę realizavęs baudinį, kurį „Porto“ gavo raudoną kortelę užsidirbus „Olympique“ futbolininkui Leonardo Balerdi.

Įdomu tai, kad vos keliomis minutėmis anksčiau raudoną kortelę gavo ir „Porto“ žaidėjas Marko Grujičius, bet labai trumpai turėta kiekybine persvara prancūzai nepasinaudojo.

Iškovoję pergalę, „Porto“ futbolininkai atsidūrė per žingsnį nuo aštuntfinalio. Jiems per likusius du mačus užtenka iškovoti vos tašką.

Anksčiau vykusiose rungtynėse „Manchester City“ išvykoje 1:0 įveikė Pirėjo „Olympiakos“ ir užsitikrino vietą atkrintamosiose varžybose.

1. „Manchester City“ 10:1 12
2. „Porto“ 8:3 9
3. Pirėjo „Olympiakos“ 1:6 3
4. Marselio „Olympique“ 0:9 0

D grupė

D grupėje šansu įšokti į aštuntfinalio traukinį nepasinaudojo Anglijos čempionai „Liverpool“ žaidėjai.

Jie namuose kiek netikėtai 0:2 nusileido Bergamo „Atalanta“ komandai, kurią prieš tris savaites Italijoje sudaužė net 5:0.

Abu įvarčius svečiai pasiekė po pertraukos: Josipas Iličičius įmušė 60-ąją, o Robinas Gosensas – 64-ąją minutę.

Kitose rungtynėse pergalę pasiekė Amsterdamo „Ajax“, kuris namuose 3:1 paguldė Danijos čempionus „Midtjylland“.

Svečiai laikėsi kėlinį, tačiau subyrėjo po pertraukos – olandų įvarčius mušė Ryanas Gravenberchas (47 min.), Noussairas Mazraoui (49 min.) ir Davidas Neresas (66 min.). Skirtumą tik sušvelninti baudiniu 80-ąją minutę pajėgė Aweras Mabilas.

Beje, jau per pridėtą laiką už grubią pražangą iš aikštės buvo išvarytas danų ekipos futbolininkas Erikas Sviačenko.

Progą žengti į aštuntfinalį jau turėjęs „Liverpool“ išliko grupės viršūnėje, bet tiek „Ajax“, tiek „Atalanta“ dabar nuo raudonųjų atsilieka tik 2 taškais. Savo ruožtu „Midtjylland“ prarado bet kokius šansus patekti ne tik į Čempionų lygos aštuntfinalį, bet ir į Europos lygos atkrintamąsias varžybas.

1. „Liverpool“ 8:2 9
2. Amsterdamo „Ajax“ 7:5 7
3. Bergamo „Atalanta“ 8:7 7
4. „Midtjylland“ 2:11 0

Namuose drėgna, kaupiasi kondensatas ant langų. Kaip apsaugoti savo namus nuo pelėsio?