Čempionų lyga: škotų įvarčių lietus, prakaitas prieš debiutantus ir lygybė finalo pakartojime

Trečiadienį savo kovas UEFA Čempionų lygoje pradėjo dar 12 komandų, o didžiausio ažiotažo sulaukė 2023 m. finalo dalyvių akistata. Ant vejos stojo „Manchester City“ ir Milano „Inter“.

Visgi įvarčio susirinkę sirgaliai neišvydo. Šeimininkai turėjo daugiau progų pasižymėti nei italai, tačiau šalia vartų užtikrintai darbavosi „Inter“ sargas Yannas Sommeris.

„City“ antrajame kėlinyje stipriai spaudė varžovus ir ne kartą apgulė vartus, bet „Inter“ gynėjai vis blokuodavo anglų smūgius.

Gera proga 76-ąją minutę nepasinaudojo ir Henrikhas Mkhitaryanas, kurio smūgiuotas kamuolys skriejo virš skersinio.

Tuo metu Glazgo „Celtic“ futbolininkai net 5:1 sutriuškino debiutantus Bratislavos „Slovan“.

17-ąją mačo minutę pasižymėjo Liamas Scalesas, 47-ąją – Kyogo Furuhashi (2:0). Ir po pertraukos škotai nestabdė – 56-ąją minutę baudinį įmušė Arne Engelsas (3:0).

„Slovan“ visgi įmušė debiutinį įvartį 61-ąją minutę, kai pasižymėjo Kevinas Wimmeris (1:3), tačiau mačą uždarė Daizeno Maedos (4:1) ir Adamo Idah (5:1) smūgiai.

Pergalę taip pat iškovojo praėjusio Čempionų lygos sezono finalininkai Dortumundo „Borussia“, kurie 3:0 įveikė Briugės klubą.

Briugės ekipa visomis išgalėmis laikėsi 75 minutes ir neleido „Borussia“ pasižymėti, tačiau galop rungtynių pabaigoje lygos vicečempionai triskart pasiuntė kamuolį į varžovų vartus ir užtikrintai uždarė rungtynes.

Dukart pasižymėjo Jamie Gittensas (76, 86 min.) ir baudinį 95-ąją minutę realizavo Sehrou Guirassy.

Pergalę pirmosiose Čempionų lygos rungtynėse iškovojo Paryžiaus „Saint-Germain“ ekipa, kuri 1:0 įveikė debiutantus Žironos futbolininkus.

Debiutantai viso mačo metu buvo stipriai spaudžiami, bet herojiškai laikėsi. Visgi 90-ąją minutę atsitiko nelaimė: Žironos ekipos vartininkas Paulo Hazzaniga tinkamai nepagavo kamuolio, jis praskriejo vartų sargui tarp kojų ir šioje situacijoje džiaugėsi „Saint-Germain“ (1:0).