Čempionų lyga sugrįžo: „Man City“ vargai, vartininko įmuštas įvartis ir R.Lewandowskio šimtinė

UEFA Čempionų lygos grupių etapo varžybose antradienį sužaisti dar šeši pirmojo turo susitikimai. Titulą ginantis „Manchester City“ klubas turėjo kaip reikiant paplušėti prieš išsišokėlį iš Serbijos.
Robertas Lewandowskis
Robertas Lewandowskis / „Scanpix“ nuotr.

G grupės kovas Pepo Guardiolos kariauna pradėjo akistata su Belgrado „Crvena zvezda“.

Po ilgos pertraukos į prestižiškiausią žemyno turnyrą sugrįžę serbai puikiai pradėjo dvikovą ir baigiantis pirmam kėliniui Osmanas Bukari netgi buvo išvedęs svečius į priekį.

Visgi po pertraukos viskas stojo į vietas. Šeimininkai perėmė iniciatyvą ir Julianas Alvarezas dviem taikliais dūriais padovanojo „miestiečiams“ pirmą pergalę.

Galiausiai trečią įvartį įmušė Rodri – 3:1.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Julianas Alvarezas

Anksčiau pasibaigusiame kitame šios grupės mače „RB Leipzig“ svečiuose 3:1 pranoko Berno „Young Boys“.

F grupės rungtynėse „Paris Saint Germain“ 2:0 namuose pranoko Dortmundo „Borussia“ ekipą.

46-ąją minutę į svečių vartus buvo skirtas baudinys už Niklaso Sule žaidimą ranką. Jį užtikrintai realizavo Kylianas Mbappe.

58-ąją minutę Achrafas Hakimi ir Vitinha sukombinavo labai gražų antrą paryžiečių įvartį.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Kylianas Mbappe

Anksčiau pasibaigusiame kitame šios grupės mače „AC Milan“ namuose su „Newcastle United“ išsiskyrė be įvarčių.

H grupės lyderiais iš karto tapo „Barcelona“ futbolininkai, nesunkiai 5:0 namuose sutriuškinę turnyro debiutantą „Antwerp“.

Belgijos čempionai iš Antverpeno jau iki pertraukos praleido tris įvarčius ir šansų neturėjo.

Du įvarčius katalonams pelnė Joao Felixas, po vieną – Gavi, Robertas Lewandowskis ir kamuolį į savus vartus pasiuntęs Jelle Bataille.

R.Lewandowskis šiame mače įmušė savo 100-ąjį įvartį Europos taurių varžybose. 92 iš jų lenkas yra pelnęs Čempionų lygoje, dar 8 – Europos lygoje.

Daugiau įvarčių Senojo žemyno turnyruose yra pelnęs tik Cristiano Ronaldo.

Kitame H grupės mače „Porto“ 3:1 svečiuose pranoko Donecko „Šachtar“.

Dėl Rusijos sukelto karo Ukrainoje pastarosios šalies atstovai namų rungtynes yra priversti žaisti Hamburge.

E grupėje Nyderlandų čempionas Roterdamo „Feyenoord“ 2:0 namuose pranoko dvi raudonas korteles susirinkusį Glazgo „Celtic“, o Madrido „Atletico“ svečiuose 1:1 sužaidė su stipriai sezono starte stringančiu Romos „Lazio“. Italai rezultatą išlygino tik penktą pridėto laiko minutę, kai galva pasižymėjo į ataką gelbėti savo komandos atbėgęs vartininkas Ivanas Provedelis.

Iki šiol Čempionų lygoje tą buvo padaręs tik vienas vartininkas – Tel Avivo „Hapoel“ aprangą 2010 metais vilkėjęs Vincentas Enyeama.