Čempionų lyga: tolyn žengė „Manchester City“ ir dramatišką baudinių seriją laimėjęs „Atletico“

Po antradienį sužaistų dar dviejų aštuntfinalio susitikimų UEFA Čempionų lygoje liko du nežinomieji. Vietą turnyro ketvirtfinalyje užsitikrino „Manchester City“ ir dramatišką 11 metrų baudinių seriją namuose laimėjęs Madrido „Atletico“.
Antoine'as Griezmannas
Antoine'as Griezmannas / „Scanpix“ nuotr.

Jos prisijungs prie anksčiau vietas iškovojusių „Wolfsburg“, Madrido „Real“, Lisabonos „Benfica“ ir „Paris Saint Germain“ klubų.

„Manchester City“ – Kijevo „Dinamo“ 0:0
(Pirmosios rungtynės 3:1, bendras rezultatas 3:1)

Anglijos klubo užduotis antradienio vakarą buvo gerokai lengvesnė. Prieš dvi savaites Kijeve Manuelio Pellegrini auklėtiniai buvo laimėję įtikinama persvara 3:1, tad atsakomajame mače beliko tik išlaikyti įgytą pranašumą.

Tiesa, dvikova namuose Anglijos klubo treneriui kainavo nemažai nervų. Jau iki pertraukos jis parado du svarbius savo žaidėjus. 7-ąją minutę kojos traumą patyrusį Vicentą Company pakeitė Eliaquimas Mangala, o po šešiolikos minučių toks pats likimas ištiko Nicolą Hernaną Otamendį. Vietoj jo į aikštę žengė Martinas Demichelis.

Nei per pirmąjį kėlinį, nei po pertraukos įvarčių įmušta nebuvo, tad į ketvirtfinalį užtikrintai žengė Anglijos klubas. Vangiai žaidę „Miestiečiai“ kartą pataikė į virpstą, o kijeviečiai turėjo kelias progas pasižymėti, vieną – pačioje rungtynių pabaigoje, bet jų šūvius atrėmė anglų vartininkas Joe Hartas.

Madrido „Atletico“ – „PSV Eindhoven“ 0:0
(Pirmosios rungtynės 0:0, bendras rezultatas 0:0, po 11 metrų baudinių 8:7 )

Kur kas daugiau intrigos kėlė mačas Ispanijos sostinėje, kur vietos „Atletico“ priėmė „PSV Eindhoven“.

Pirmoji šių komandų dvikovą Nyderlanduose baigėsi be įvarčių, tad viskas sprendėsi antradienį.

Nors „Atletico“ turėjo kur kas realesnių progų pasižymėti, per pirmąsias 45 minutes įmušti nepavyko nė vienai komandai.

58-ąją minutę olandų klubas galėjo pasiųsti savo priešininkus į gilų nokdauną, kai po Jurgeno Locadia smūgio kamuolys lietė vartininko Jano Oblako ranką ir atsimušė į virpstą.

Per likusį laiką įmušti nepavyko nė vienai komandai, tad buvo žaidžiamas pratęsimas. Papildomas laikas kelialapio savininko irgi neišaiškino, o 11 metrų baudinio serijoje sėkmė šypsojosi Diego Simeone vyrams.

Pirmieji nuo 11 metrų žymos smūgiavo svečiai. Marco van Ginkelis buvo tikslus, tačiau tuo pačiu atsakė ir „Atletico“ atakų lyderis Antoine'as Griezmannas.

Andreso Guardado šūvis irgi buvo neatremiamas, bet rezultatą tuoj pat atstatė šeimininkų ekipos kapitonas Gabi.

Davy Propperis ir Koke taip pat nesuklydo – 3:3.

PSV gynėjas Jeffrey Bruma pasiuntė kamuolį į apatinį vartų kampą, o Saulas Niguezas dar kartą atstatė pusiausvyrą.

Hectoras Moreno realizavo ir penktą olandų baudinį, bet vietos sirgalių numylėtinis Fernando Torresas irgi buvo tikslus – 5:5.

Maxime'as Lestienne'as vėl nepaliko jokių šansų J.Oblakui, bet Jose Gimenezas įmušė irgi.

Santiago Ariazas taip pat nesunkiai įmušė baudinį, bet tuo pačiu atsakė ir Filipe Luisas.

Tuomet neišlaikė Luciano Narsingho nervai. Po jo smūgio kamuolys atsimušė į skersinį. Pergalę šeimininkams atnešė Juanfrano taiklus smūgis – 8:7.

Trečiadienį bus žaidžiami paskutiniai aštuntfinalio atsakomieji susitikimai. Miuncheno „Bayern“ savoje aikštėje priims Turino „Juventus“ (pirmos rungtynės – 2:2), o „Barcelona“ stengsis išlaikyti dviejų įvarčių įgytą pranašumą mače su Londono „Arsenal“.