Čempionų lygos ketvirtfinalio intrigos – pagal Nerijų Kesminą

Trenerių keitimo banga nusirito per UEFA Čempionų lygoje vis dar rungtyniaujančius klubus. Atėjo laikas pastumti organizacinius reikalus į antrą planą ir eiti žaisti – šiandien ir rytoj jie pradeda ketvirtfinalio etapą. Mums – geras metas pasvarstyti, ko galėtume tikėtis.
Nerijus Kesminas apžvelgia Čempionų lygos ketvirtfinalius
Nerijus Kesminas apžvelgia Čempionų lygos ketvirtfinalius / 15min koliažas

Lisabonos „Benfica“ – Milano „Inter“

Aikštėje. Iki praėjusio penktadienio Lisabonos komanda kopinėjo saldų pergalių medų – Čempionų lygoje ir nacionalinėse pirmenybėse iškovotos aštuonios pergalės iš eilės. Bet praėjusią savaitę į saldėsio statinę įdribo toks deguto samtis, kad Portugalijos futbolo bendruomenė žagtelėjo iš nuostabos.

Labiau gal net ne dėl to, kad „Benfica“ pralaimėjo – nusileista amžinam priešui ir pagrindiniam konkurentui vietiniuose frontuose „Porto“. Portugališko futbolo žinovus ir analitikus nustebino tai, kad „Ereliai“ visiškai nerado priešnuodžių varžovų dominavimui aikštėje. Pasigirdo balsų, teigiančių, jog „Benfica“ nebuvo pasirengusi psichologiškai, o tai yra nerimo keliantis ženklas prieš akistatą su „Inter“.

„Scanpix“/AP nuotr./Federico Dimarco
„Scanpix“/AP nuotr./Federico Dimarco

Kita vertus, Milano komanda pati atsidūrė toje sezono stadijoje, kai reikia skubiai sugalvoti, kaip išsimėžti savus skeletus iš spintų. Įskaitant lygiąsias su „Porto“ Čempionų lygoje, „nerazzuri“ nelaimėjo jau šešis kartus iš eilės ir „Serie A“ komandų rikiuotėje šlumštelėjo į penktą vietą.

Nieko blogo nevyksta, tiesiog nepasinaudojame progomis, kurias susikuriame. Maždaug taip sirgalius ir galbūt pats save ramina treneris Simone Inzaghi.

Tikra tiesa. Nors krikščioniškas pasaulis jau atšventė Velykas, „Inter“ puolėjai Lautaro Martinezas ir Romelu Lukaku elgiasi kaip per Kalėdas – dalija varžovams dovanas į kairę, į dešinę, į vartininkus ir virš skersinio.

Jei La-Lu tandemas ir toliau neprisimins, kaip pasiųsti kamuolį į tinklą, „Benfica“ bus sunkiai įveikiama.

Užkulisiuose. Portugalijos komandai teks verstis be kelių svarbių žaidėjų – gynėjų Alexanderio Bah ir nuobaudą užsidirbusio komandos kapitono Nicolaso Otamendi, atakuojančio saugo Goncalo Guedeso.

Bet svarbiausias momentas abiejose rūbinėse bus psichologinis. Ir S.Inzaghi, ir „Benfica“ treneriui Rogeriui Schmidtui tenka lenktyniauti su laiku bandant išvalyti iš savo futbolininkų galvų jų pastarojo meto fanaberijas.

Prognozė. Šio sezono Čempionų lygoje „Benfica“ įmušė 23 įvarčius – dažniau kamuolį į tinklą siuntė tik „Napoli“. „Inter“ rezultatyvumas – 11 tikslių smūgių – kukliausias tarp visų aštuonių ketvirtfinalio dalyvių.

Lūkesčiai aiškūs – ryškus puolimas bandys sumaitoti tvirtą gynybą. Rungtynės su „Porto“, aišku, iškėlė klausimų, bet vis dėlto labiau tikėtina, kad „Benfica“ yra ne skestantysis, o plaukikas, kuriam vieną konkretų vakarą mėšlungis vandenyje trumpam sutraukė raumenį, ir Lisabonos futbolininkai savo žaidybinį ritmą susigrąžins.

Numanoma serijos žvaigždė. Goncalo Ramosas. Jam pirmiausia teks draskyti „Inter“ gynybą, o potencialo tai padaryti 21 metų „Benfica“ puolėjas turi kalbant ir apie žaidybinius, ir apie psichologinius aspektus.

„Manchester City“ – Miuncheno „Bayern“

Aikštėje. Įpusėjo jau trečia savaitė, kai prie „Bayern“ vairo stovi treneris Thomasas Tuchelis. Debiutavo poste jis su fejerverkais – iškovota nė menkiausios abejonės dėl savo pagrįstumo nesukėlusi pergalė prieš svarbiausią varžovą bundeslygoje Dortmundo „Borussia“.

Paskui – pralaimėjimas „Freiburg“ ir tuo pačiu žlugusi galimybė šiemet iškovoti Vokietijos taurę bei pergalė minimaliu skirtumu prieš tą patį „Freiburg“ bundeslygoje. Čempionų lygoje „Bayern“ šį sezoną laimėjo visas aštuonerias rungtynes, bet tai buvo Juliano Nagelsmanno pergalės.

Ko „Manchester City“ tikisi iš „Bayern“ a la Tuchel? „Matėme jų trejas rungtynes po T.Tuchelio paskyrimo. Galbūt žaisdami su mumis jie bandys sugalvoti ką nors nauja“, – santūriai situaciją įvertino Anglijos čempionų treneris Pepas Guardiola.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Pepas Guardiola ir Erlingas Haalandas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Pepas Guardiola ir Erlingas Haalandas

Pats „City“ dabar labiau panašus į nesuvaldomą seisminį reiškinį nei į futbolo komandą. Aštuonios iš eilės visuose turnyruose laimėtos dvikovos, 31 įvartis per jas. Negana to, po traumos į savo poziciją atakų smaigalyje grįžo ir – kas galėjo tuo abejoti? – iš karto įvarčius vėl pradėjo mušti supersnaiperis iš Norvegijos Erlingas Haalandas.

Tai galėjo būti šio sezono Čempionų lygos finalas – šios minties gija futbolo žiniasklaidoje vis dažniau prasimuša į paviršių. Galėjo, bet burtai nusprendė kitaip. Gaila, bet viena šių komandų į europinio sezono paraštes pasitrauks jau kitą savaitę.

Užkulisiuose. Mažai tikėtina, kad visi J.Nagelsmanno planai ir vizijos – jau šiukšlių konteineryje. Logiška būtų manyti, jog naujos futbolo filosofijos ir koncepcijos vertimas kūnu prasidės tarpsezonį. Šį sezoną reikia bandyti baigti pernelyg neeksperimentuojant ir nerizikuojant – taip, kad žaidėjams nebūtų gėda, o sirgaliams – pikta dėl nepasiteisinusių vilčių.

Danguje virš „Etihad“ stadiono – nė debesėlio. P.Guardiolai lieka atsiriboti nuo to, kas jam nuolat primenama: po to, kai 2012-aisiais iškovojo Čempionų lygos taurę su „Barcelona“, treneris šio laimėjimo nesugebėjo pakartoti nei su – taip, būtent! – „Bayern“, nei su „City“.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Ericas Maximas Choupo-Motingas ir Alphonso Daviesas švenčia įvartį
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Ericas Maximas Choupo-Motingas ir Alphonso Daviesas švenčia įvartį

Prognozė. T.Tuchelis jau yra tai daręs. Užpernai sezonui įsibėgėjus jis perėmė Londono „Chelsea“ vairalazdę ir laimėjo Čempionų lygą. Abejotina, ar taip bus šįkart: šio pavasario „ManCity“ – pernelyg baisus žvėris. Bet kam.

Numanoma serijos žvaigždė. Kevinas De Bruyne. Kai kalbama apie įvarčius, bijoti reikia E.Haalando. Bet kai K.De Bruyne yra geros formos ir dalija perdavimus savo optimaliu režimu, ir norvegas, ir kitos „City“ puolimo žvaigždės kelia dar didesnį pavojų varžovams. O dabar kaip tik tas metas, kai atakų generolas iš Belgijos prasta forma nesiskundžia.

Madrido „Real“ – Londono „Chelsea“

Aikštėje. Grahamas Potteris nesugebėjo padaryti to, ką mokėjo jo bendrapavardis Harry iš J.K.Rowling romanų apie jauną burtininką serijos. Stebuklas neįvyko, balandžio 2 dieną G.Potteris, sezono pradžioje pasirašęs penkerių metų sutartį su „Chelsea“, buvo atleistas ir pakeistas laikinu treneriu F.Lampardu.

Kartais tokie sukrėtimai sukelia bent trumpalaikį teigiamą efektą ir priverčia komandas pramušti galimybių lubas. Atrodo, kad ne šįsyk – F.Lampardas „Premier“ lygoje debiutavo pralaimėjimu „Wolverhampton“ futbolininkams.

„Real“ – tarsi sūpuoklėse: aukštyn – džiaugsmas, žemyn – nusivylimas. Praėjusios savaitės viduryje – Karimo Benzema „hat-trickas“, triuškinama pergalė prieš „Barcelona“ Karaliaus taurės turnyro pusfinalyje ir bilietas į finalą. Savaitgalį – pralaimėjimas „Villarreal“ futbolininkams „Primera“ lygoje ir minus 13 taškų lyginant su lydere „Barca“ turnyro lentelėje.

„Scanpix“ nuotr./Karimas Benzema
„Scanpix“ nuotr./Karimas Benzema

Bala nematė to „La Liga“ čempionato – šiemet jo vis tiek nebelaimėsi. Tokią poziciją „Real“ atstovai jau išreiškė viešai. Klubo prioritetai dabar – „Copa del Rey“ turnyro finalas su Pamplonos „Osasuna“ ir Čempionų lyga, kurioje „Los Merengues“ gina titulą.

Žinios iš Madrido nėra geros „Chelsea“. Neoficialiai uždaręs vieną frontą, Karališkasis klubas, racionaliai rotuodamas žaidėjus, galės skirti daugiau energijos kitam.

Užkulisiuose. Europos futbolo universitetai naująjį „Chelsea“ svarbiausią akcininką Toddą Boehli pasitiko atšiauriais senamadiškais pedagogikos metodais – po kiekvienos klaidos amerikietis tai gauna liniuote per delnus, tai ant žirnių kampe klūpo.

O naujoko klaidos liejasi laisvai. Anglija – na, tiksliau, ta jos dalis, kuri neserga už „monarchus“ – plyšta juokais: daugiau nei 550 milijonų svaro sterlingų už naujus žaidėjus per mažiau nei metus ir 11-ta vieta dabartinėje „Premier“ lygos turnyro lentelėje.

Panašu, kad T.Boehli vis dar sunku suvokti skirtumą tarp profesionalaus sporto valdymo Amerikoje ir šiapus Atlanto. Tai, kas efektyviai veikia beisbole, – T.Boehli yra „Los Angeles Dodgers“ bendrasavininkis, – dažniausiai visiškai netinka Europos futbole.

Ir sirgaliams Anglijoje įtikti daug sunkiau, nors amerikietis neriasi iš kailio stengdamasis tai daryti. Čia visiems reikia rezultato kiekvieną sezoną, NFL, NBA ar NHL įprastos ilgalaikės atsinaujinimo programos aistruolių nedomina.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Frankas Lampardas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Frankas Lampardas

T.Boehli bei jo partneriai „Chelsea“ valdyboje blaškosi ir dabar, rinkdamiesi naują trenerį. Klubo legenda F.Lampardas – laikinas variantas.

Tarp galimų pretendentų tiesti kito sezono „Chelsea“ kursą – J.Nagelsmannas, Luisas Enrique, Mauricio Pochettino. Sako, kad Luisas Enrique būtų sutikęs pradėti darbą jau dabar. Pasirinktas F.Lampardas. Ką tai galėtų reikšti? Turbūt tik tai, kad treneris iš Ispanijos nėra pirmas Londono klubo pasirinkimas.

Pirmas gali būti – sklinda ir tokie gandai – dabartinis „Real“ treneris Carlo Ancelotti. Jei nelaimės Čempionų lygos, italas, tikėtina, neteks darbo Madride. Todėl šis ketvirtfinalis „Chelsea“ – galimybė vienu šūviu nušauti tris zuikius: žengti tolyn, išrūpinti C.Ancelotti atleidimo lapelį ir užsidegti žalią šviesą deryboms su juo.

„Real“ bėdos rūbinėje? Lyginant su „Chelsea“ – jokių.

Prognozė. Turbūt niekas jau nebeatsimins, kas praėjusią žiemą pirmas suformulavo frazę: „Chelsea“ atrodo tik kaip dar viena „Premier“ lygos komanda“. „Tiesą sakant, ji tokia ir yra“, – kažkas pridūrė. Nuo tada niekas nepasikeitė, todėl: Čempionų lygą palieka... „Chelsea“.

Numanoma serijos žvaigždė. K.Benzema. Kodėl? Todėl, kad jis visada gelbsti „Real“ tada, kai labiausiai reikia. Taip, kaip Žmogus Voras gelbsti Niujorką.

„Milan“ – „Napoli“

Aikštėje. Prieš devynias dienas Milano komanda Neapolyje atseikėjo Italijos čempionato lyderiui keturis „sausus“ įvarčius. Jei pasirinkimas yra tarp klišių „lazda iššovė“ ir „karalius mirė“, neišvengiamas pasirinkimas – pirma frazė.

„Napoli“ prieš ketvirtoje pozicijoje esantį „Milan“ pirmauja 22 taškais. Taip, šiais kalendoriniais metais „Partenopei“ nusileido ne tik „Milan“, bet ir „Inter“ bei Romos „Lazio“ ir pasitraukė iš Italijos taurės turnyro, kai baudinių serijoje klupo prieš „Cremonese“, bet visa kita buvo 13 pergalių per 13 rungtynių.

„Scanpix“ nuotr./Victoras Osimhenas iš „Napoli“.
„Scanpix“ nuotr./Victoras Osimhenas iš „Napoli“.

„Milan“ nuo kovo pradžios laimėjo tik prieš „Napoli“. Kitose dvikovose „Rossoneri“ pralaimėjo „Fiorentina“ ir „Udinese“ futbolininkams, o lygiosiomis sužaidė su „Salernitana“, „Empoli“ ir – Čempionų lygoje – „Tottenham Hotspur“.

Užkulisiuose. „Napoli“ ir vėl teks verstis be rezultatyviausio savo žaidėjo Victoro Osimheno – puolėjas iš Nigerijos gydosi traumą. Visa kita ir Milano „San Siro“, ir Diego Maradonos stadione Neapolyje – pagal įprastą dienotvarkę.

Prognozė. Sako, žaibas dukart iš eilės į tą pačią vietą netrenkia. Aišku, būna visko, bet turbūt ne šįkart. Juolab kad po praėjusio tete a tete su „Milan“ Neapolio futbolininkų kumščiai turėtų niežėti.

Numanoma serijos žvaigždė. Chviča Kvaracchelija. V.Osimheno – bent jau pirmose rungtynėse – nebus, todėl lieka tik „Napoli“ kartvelo pavardė. 14 įvarčių ir tiek pat rezultatyvių perdavimų šio sezono „Serie A“ rungtynių maratone ir Čempionų lygoje turbūt yra pakankamai svarus argumentas šiai teorijai pagrįsti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų