Amsterdamo „Ajax“ pasaka Čempionų lygoje tęsiasi – Londone nugalėjo „Tottenham“

Veržliojo Amsterdamo „Ajax“ kampanija šio sezono Čempionų lygoje tęsiasi. Nyderlandų klubas 1:0 laimėjo pirmąsias pusfinalio rungtynes ir pirmą kartą istorijoje nugalėjo „Tottenham Hotspur“ futbolininkus. Pergalingą įvartį įmušė 22-ejų Donny van de Beekas.
„Tottenham“ – „Ajax“
„Tottenham“ – „Ajax“ / „Scanpix“/AP nuotr.

„Tottenham“ – „Ajax“ 0:1

Naujajame „Tottenham Hotspur“ stadione Londone vykusiose rungtynėse Amsterdamo „Ajax“ buvo pranašesnis nuo rungtynių pradžios.

Išsišokėliai iš Nyderlandų kontroliavo žaidimą ir pralaužė skylėtą „Tottenham“ gynybą jau penkioliktą minutę. Donny van de Beekas sulaukė puikaus perdavimo visai šalia vartų ir išlaukęs suklaidino vartininką Hugo Llorisą bei pasiuntė kamuolį į vartus. Teisėjas dar pasinaudojo VAR, kad įsitikintų, jog nebuvo nuošalės.

Negana to, 39 minutę aikštę turėjo palikti „Tottenham“ gynybos ramstis Janas Vertonghenas. Belgas kovodamas dėl kamuolio susidūrė galvomis su komandos draugu ir patyrė galvos sukrėtimą. Mauricio Pochettino buvo priverstas atlikti keitimą ir išleido Moussa Sissoko. Keitimas pasiteisino, nes būtent jis išjudino šeimininkų puolimą. Tiesa, iki kėlinio pabaigos „Tottenham“ išlyginamojo įvarčio nesurado.

„Tottenham“ ekipa vertėsi be traumuoto lyderio Harry Kane'o ir Sono Heung-mino, kuris negalėjo žaisti dėl geltonų kortelių.

Londono klubas į Čempionų lygos pusfinalį pateko pirmą kartą istorijoje.

„Ajax“ Čempionų lygos pusfinalyje žaidė 1996-1997 metų sezone.

Atsakomosios pusfinalio rungtynės vyks gegužės 8 dieną Amsterdame.

Rungtynių eiga

Antrasis kėlinys

87 min. Amsterdamo ekipoje pasirodė Klaasas-Janas Huntelaaras, pakeitęs Hakimą Ziyechą.

80 min. Du keitimai Londono ekipoje. Į aikštę žengė Benas Daviesas ir Juanas Foythas, kurie pakeitė Danny Rose'ą ir Kieraną Trippierą.

78 min. Davidas Neresas turėjo puikią progą padvigubinti „Ajax“ persvarą. Jo smūgiuotas kamuolys atsitrenkė į virpstą.

65 min. Pirmasis keitimas Amsterdamo ekipoje. Noussairas Mazraoui pakeitė Lasse Schone.

63 min. Joelis Veltmanas gavo geltoną kortelę už varžovo laikymą.

Pirmasis kėlinys

45 min. Priverstinis keitimas pabudino „Tottenham“ ekipą, kuri kėlinio pabaigoje surengė kelis pavojingus reidus, bet išlyginamojo įvarčio kol kas nesurado.

39 min. Netektis Londono ekipoje. Po susidūrimo galvomis su komandos draugu rungtynių tęsti nebegalėjo Janas Vertonghenas. Jį pakeitė Moussa Sissoko.

30 min. Amsterdamo ekipos gynėjas Nicolas Tagliafico gavo pirmą rungtynių geltoną kortelę.

15 min. ĮVARTIS. Donny van de Beekas išvedė į priekį Amsterdamo ekipą. Saugas sulaukė puikaus perdavimo visai šalia vartų ir išlaukęs suklaidino „Tottenham“ vartininką Hugo Llorisą bei pasiuntė kamuolį į vartus. Teisėjas dar pasinaudojo VAR, kad įsitikintų, jog nebuvo nuošalės.