Tačiau A.Pavelko, šiuo metu teisiamas net dėl dešimties kaltinimų pasisavinus UEFA milijonus, griebėsi šantažo, rašo UNIAN.
„Teisiama UAF valdžia nesugalvojo nieko geresnio, kaip tik pasiskųsti UEFA ir FIFA dėl esą valstybės daromo spaudimo“, – skelbia UNIAN.
Įdomiausia, kad FIFA ir UEFA, nors A.Pavelko yra kaltinamas būtent jos lėšų pasisavinimu, stojo į dabartinio UAF prezidento pusę.
„Reiškiame gilų susirūpinimą, kad UAF Vykdomojo komiteto nariai galimai yra spaudžiami surengti neeilinį posėdį. Norime priminti, kas lauktų dėl bet kokio trečiosios pusės įsikišimo – šalis būtų šalinama iš UEFA ir FIFA narių“, – rašoma FIFA ir UEFA generalinių sekretorių pasirašytame laiške.
Šiuo laišku viešai pasidalino dabartinis UAF viceprezidentas Olehas Protasovas, siekiantis išlikti valdžioje.
Būtent UNIAN, Ukrainos naujienų agentūra, praėjusį mėnesį atskleidė schemą, pagal kurią ant A.Pavelko ir kitų UAF vadovų krito įtarimai UEFA milijonų pasisavinimu.
Byla atsidūrė teisme – vien A.Pavelko yra pateikta mažiausiai 10 kriminalinių kaltinimų. Kaip pranešama, jei kaltinimai pasitvirtintų, A.Pavelko grėstų iki 12 metų kalėjimo.
Įdomu, kad UAF prezidentas dėl minėtų kaltinimų buvo ir sulaikytas, tačiau šiuo metu yra paleistas. 255 tūkst. eurų užstatą už A.Pavelko sumokėjo būtent UAF.
„Inside the Games“ taip pat pastebi, kad minėtasis A.Pavelko, prieš kurį laiką kreipdamasis į FIFA prezidentą Gianni Infantino, tai darė vilkėdamas neperšaunamą liemenę.
„Imdamiesi tarptautinio šantažo dabartiniai UAF vadovai pamiršo paminėti, kuo yra kaltinami ir dėl to teisiami. Tas pats O.Protasovas protingai nutylėjo, kad jo alga federacijoje, pasak pranešimų, siekia net 329 tūkst. eurų“, – piktinasi UNIAN.
„Mes nuoširdžiai tikimės, kad ši situacija gali būti išspręsta draugiškai ir prašome mus informuoti apie jos eigą, kad galėtume įvertinti kitus galimus būtinus žingsnius“, – priduriame minėtame UEFA ir FIFA laiške.
Legendinis A.Ševčenka yra daugiausiai įvarčių Ukrainos rinktinės istorijoje pelnęs futbolininkas – 48 per 111 rungtynių.
2016-2021 metais jis buvo ir nacionalinės komandos vyr. treneris, o šiuo metu Ukrainoje užima Tautinio olimpinio komiteto viceprezidento pareigas.
Kuo kaltinamas A.Pavelko?
Kaip atskleidė UNIAN tyrimas, UAF vadovai pasisavino treniruočių bazės netoli Kyjivo statyboms skirtus UEFA pinigus.
Dėl jų A.Pavelko su UEFA susitarė dar 2016-ųjų pabaigoje, kai ukrainietis dar buvo šalies parlamento Aukščiausiosios Rados narys ir vadovavo biudžeto komitetui.
UNIAN teigimu, susitarimo suma siekė 4,5 mln. eurų, o ją Ukraina gavo 2017 m. sausį, tačiau A.Pavelko apie bazės statybas paskelbė tik 2021 m. gruodį, Ukrainos futbolo sąjungai minint 30-metį.
Galiausiai, prasidėjus karui, statybos taip ir nebuvo pradėtos.
Išrašai rodo, kad UEFA skirti pinigai galiausiai nusėdo Ukrainos futbolo vadovų kišenėse, o tai buvo padaryta pasinaudojant dirbtinių dangų futbolo bazei pirkimu.
UNIAN duomenimis, A.Pavelko vadovaujama UAF pirko dirbtines futbolo aikščių dangas iš Europos Sąjungos ir JAV bendrovių, o tą darė per ofšorinę įmonę su 20 proc. permoka.
Tą pačią dieną, kai UEFA pervedė pinigus UAF, futbolo funkcionierių pastangomis panaši suma nukeliavo dirbtines futbolo dangas pirkusiai ofšoro įmonei, per kurią jie galėjo pasisavinti beveik milijoną eurų.
Patys UAF vadovai tokią informaciją neigia, teigdami, kad dirbtines dangas pirko iš pačios organizacijos sukauptų, o ne UEFA skirtų lėšų.
Kita apgaulės schemos dalis yra susijusi su žeme, ant kurios turėtų būti statoma futbolo bazė.
UNIAN gauti dokumentai rodo, kad žemė fiktyviai buvo įvertinta 2,5 mln. dolerių suma, kurią turėjo skirti UEFA.
2018 m. vasarį UAF viceprezidentas Vadimas Kostiučenko, atstovaudamas futbolo sąjungai, nupirko žemės plotą, tačiau tą padarė vos už 8 mln. grivinų (apie 220 tūkst. eurų), t.y. apie 11 kartų mažesnę sumą, negu jos tariama vertė.
Taip Ukrainos futbolo vadai sugebėjo pasisavinti milijonus UEFA skirtų lėšų, teigiama UNIAN gautose tyrėjų išvadose.