Skrajojantys olandai neklumpa: suvarpė debiutantų vartus

Nyderlandų rinktinė tapo antrąja po Italijos, pirmąjį „Euro 2020“ etapą užbaigusia be kluptelėjimų. Franko de Boero auklėtiniai paskutiniame C grupės mače 3:0 įveikė be taškų turnyrą užbaigusią Šiaurės Makedoniją.

9 taškus surinkę Nyderlandai užėmė pirmąją vietą grupėje, o savo oponentų aštuntfinalyje dar turės luktelėti. Jais taps kažkuri iš trečiąją vietą grupėje užėmusių ir į kitą etapą prasibrovusių komandų.

Savo ruožtu pirmą kartą istorijoje Europos čempionate žaidę šiaurės makedonai liko be taškų – jie pralaimėjo visus tris mačus.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Paskutinėse rungtynėse Šiaurės Makedonijos futbolininkai sugebėjo kiek pagąsdinti ryškiais mačo favoritais laikytus varžovus. Jau 9-ąją minutę makedonų legenda Goranas Pandevas pelnė įvartį, kuris buvo atšauktas dėl nuošalės, o po keliolikos minučių Aleksandras Trajkovskis pataikė į virpstą.

Vis dėlto atlaikę pirmąją varžovų atakų bangą netrukus olandai perėmė iniciatyvą. 24-ąją minutę kontrataką surengę aikštės šeimininkai išsiveržė į priekį Amsterdame vykusiame mače – antrąjį įvartį turnyre pelnė Memphis Depay'us.

Galutinai savo persvarą olandai įtvirtino po pertraukos, kai du įvarčius pelnė laiku ir vietoje atsidūręs komandos kapitonas Giorginio Wijnaldumas – neseniai kontraktą su „Paris Saint-Germain“ sudaręs saugas pasižymėjo 50 ir 58 minutėmis.

Per likusį laiką daugiau kūrė olandai, bet iki įvarčių jiems pritrūkdavo tikslumo, o vienintelė šiaurės makedonų ataka, pasibaigusi įvarčiu, netruko iš džiaugsmo virsti nusivylimu, kai teisėjas užfiksavo nuošalę.

Gražus epizodas rungtynėse įvyko 69-ąją minutę, kai iš aikštės buvo palydėta Šiaurės Makedonijos futbolo legenda Goranas Pandevas. 37-erių puolėjui tai buvo paskutinės rungtynės vilkint nacionalinės komandos aprangą.

Football Federation of MacedoniaRoyal Dutch Football Association

Šiaurės Makedonija – Nyderlandai 0:3
24' Memphis Depay'us [0:1]
51' Giorginio Wijnaldumas [0:2]
58' Giorginio Wijnaldumas [0:3]

15min fiksavo svarbiausius rungtynių įvykius.

90 min. Ramiai rungtynes užbaigę olandai dar susikūrė kelias neblogas progos, bet labiau makedonų jau nebebaudė.

72 min. Šiaurės makedonai nespėjo net dorai pasidžiaugti – įmuštą įvartį teisėjas anuliavo dėl nuošalės.

69 min. Labai jautri akimirka: šiaurės makedonų treneris keičia paskutines rungtynes rinktinėje žaidžiančią šalies legendą G.Pandevą, kurį visi aikštėje esantys futbolininkai išlydi plojimais. Pagarba!

68 min. Uch, kokia proga! W.Weghorsto smūgiuotas kamuolys „pabučiavo“ skersinį.

61 min. G.Wijnaldumas jau užuodė „hat-tricką“, bet kamuolys praskriejo vos virš vartų.

58 min. ĮVARTIS! M.Depay'aus smūgį S.Dimitrievskis atrėmė, bet prie kamuolio pirmas prišoko G.Wijnaldumas ir pelnė antrą įvartį. Panašu, kad šiaurės makedonų debiutas Europos čempionate užbaigs karčiai – atsiliekama jau 0:3.

56 min. E.Bardi pokštelėjo baudos smūgį iš 22 metrų, bet M.Stekelenburgas jį atrėmė.

51 min. ĮVARTIS! Nyderlandai dvigubina savo persvarą po kapitono G.Wijnaldumo smūgio – saugas „uždarė“ M.Depay'aus perdavimą. 0:2.

50 min. A.Tričkovskis išgelbėjo Šiaurės Makedoniją nuo antro praleisto įvarčio – M.De Ligtas smūgiavo puikiai, bet jo kamuolys numuštas nuo vartų linijos.

46 min. Antrasis kėlinys prasidėjo.

29 min. Kokia proga! G.Wijnaldumas atsidūrė fantastiškoje padėtyje, bet S.Dimitrievskis išgelbėjo savo komandą.

24 min. ĮVARTIS! Šiaurės makedonai atakavo, bet kontrataką surengę olandai po M.Depay'aus įvarčio išsiveržia į priekį – 0:1.

21 min. Virpstas! A.Trajkovskis puikiu smūgiu vos nesukėlė euforijos Šiaurės Makedonijoje, bet olandai sėkmės dėka išsaugojo sausus vartus.

9 min. Makedonų legenda G.Pandevas muša įvartį, bet triumfas trunka vos kelias sekundes – tol, kol teisėjo asistentas pakelia nuošalės vėliavėlę.

1 min. Rungtynės prasidėjo!

Startinės komandų sudėtys:

Šiaurės Makedonija (4-2-3-1): Stole Dimitrievskis, Ezgjanas Alioskis, Visaras Musliu, Darko Velkovskis, Stefanas Ristovskis, Arijanas Ademi, Enisas Bardi, Aleksandras Trajkovskis, Eljifas Elmas, Ivanas Tričkovskis, Goranas Pandevas.

Nyderlandai (5-3-2): Maartenas Stekelenburgas, Patrickas van Aanholtas, Daley Blindas, Matthijsas de Ligtas, Stefanas de Vrijas, Denzelis Dumfriesas, Ryanas Gravenberchas, Georginio Wijnaldumas, Frenkie de Jongas, Donyellas Malenas, Memphis Depay'us.

Namuose drėgna, kaupiasi kondensatas ant langų. Kaip apsaugoti savo namus nuo pelėsio?