Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Dovydas Virkšas: „Į neigiamas reakcijas bandau atsakyti geru žaidimu aikštėje“

Kai birželį „Trakai“ paskelbė apie sutartį su 21-rių metų klaipėdiečiu Dovydu Virkšu, interneto platybėse netrūko kritikos. Argumentas paprastas – sunki trauma futbolininką iš rikiuotės buvo pašalinusi ilgam laikui, o tokiais atvejais ne visada sugrįžta net ir patys geriausi.
Dovydas Virkšas
Dovydas Virkšas / nuotr. fkt.lt

„Man „Trakų“ žaidimo stilius yra priimtinas – žaidimas su kamuoliu, daug žemų perdavimų, ne jėga, o technika paremtas futbolas. Galiu drąsiai teigti, kad adaptacijos laikas jau baigtas“, – po savo benefiso su Kauno „Stumbru“ kalbėjo jaunasis „Trakų“ saugas. Pasirodęs tik po pertraukos futbolininkas įmušė įvartį, atliko rezultatyvų perdavimą ir, svarbiausia, visiškai pakeitė „Trakų“ žaidimą.

Nepaisant savo jauno amžiaus, D.Virkšas A lygoje turi nemažą patirtį. Futbolininko talentą, kai jis skaičiavo tik šešioliktuosius gyvenimo metus, pastebėjo amžiną atilsį Konstantinas Sarsanija. Šis specialistas padėjo saugui išvykti į stažuotę Londono „Arsenal“ klube, o vėliau – į „Saint-Etienne“ ekipą.

Taip, užsikabinti ten nepavyko, tačiau gyvenimiškos patirties buvo įgyta labai daug. Net dabar šypsenos iš veido nepaleidžiantis D.Virkšas sako, kad geriausias atsakas skeptikams – geras žaidimas aikštėje.

„Jei atvirai, net nemačiau, kas ką apie mane rašo, bet jei ir būčiau matęs – man tai neįdomu. Į neigiamas reakcijas socialinėje erdvėje stengiuosi išvis nereaguoti. Nebent aikštėje. Tada bandau įrodyti, kad jie buvo neteisūs“, – oficialiai klubo svetainei sakė D.Virkšas.

– Pažiūrėkim iš kitos pusės: dėl traumos buvai nežaidęs ilgą laiką, į naują komandą įsilieja toli gražu ne kiekvienas ir ne visada lengva tą padaryti. Kodėl buvai toks užtikrintas, kad tau pasiseks?

– Niekada negali būti užtikrintas, kad pasiseks, tačiau jei stengiesi, jei nori ir sieki tikslo, tada dažniausiai pavyksta.

– Dabar jau gali tvirtinti, kad tikrai pasisekė?

– Taip. Manau, kad įsiliejau į komandą, į jos žaidimo stilių ir į tai, ko reikalauja treneris.

– Ar galima tvirtinti, kad tokį pasitikėjimą įskiepijo peržiūra Londono „Arsenal“ klube, metai „Saint-Etienne“ komandoje?

– Sunku pasakyti, nes į „Arsenal“ vykau prieš penkerius metus. Iš tos peržiūros liko tik prisiminimai ir gera patirtis. Prancūzijoje, aišku, viskas buvo kitaip. Ten augau kaip žaidėjas, augo ir mano pasitikėjimas.

– Jauni žaidėjai turi savybę būti itin nestabilūs. Tu, būdamas vos 21 metų, A lygoje jau turi šešerių metų patirtį. Ar tu tikrai jaunas žaidėjas?

– Pagal turimą patirtį – ne toks ir jaunas (šypsosi). Žinoma, visada turėsiu kur tobulėti.

– Kaip manai, kokį vaidmenį tavo adaptacijoje suvaidino tai, kad atvykai į pakankamai pažįstamą aplinką?

– Milžinišką. Nuo pirmų dienų turi žymiai daugiau pasitikėjimo, kai tave supa seni draugai. Tuomet vienas kitą supranti iš pusės žodžio, todėl man adaptuotis „Trakuose“ buvo labai lengva. O aplinkos pakeitimas padėjo atsigauti psichologiškai.

– Kuo Kibu Vicunos žaidimo filosofija skiriasi nuo kitų trenerių, su kuriais yra tekę dirbti anksčiau?

– Treneris akcentuoja išėjimą į atakas žemais perdavimais, todėl nebijome žaisti pirmu numeriu su kamuoliu ir bandome kombinuoti žaidimą varžovų aikštės pusėje. Prie kitų trenerių tokios prabangos neturėjau (šypsosi).

– „Trakai“ kol kas yra tik ketvirtoje vietoje. Ar yra ženklų, kurie rodytų, jog komanda galėtų būti aukščiau?

– Esame gerame kelyje. Kelios paskutinės rungtynės įrodo, kad kabinsimės į trečią vietą. Neatmeskime to, kad mūsų žaidimas ir toliau tik gėrės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų