„El Clasico“ mūšyje – dominavimą tarpusavio akistatose pratęsusio „Real“ triumfas

86 tūkstančių „Camp Nou“ stadione susirinkusių aistruolių akivaizdoje nugriaudėjo pirmasis sezono „El Clasico“ mūšis, kuriame Madrido „Real“ ekipa 2:1 įveikė amžiną varžovę „Barceloną“. Tai buvo jau ketvirtoji karališkojo klubo pergalė iš eilės prieš katalonus.
Madrido „Real“
Madrido „Real“ / „Scanpix“ nuotr.

Šis „El Clasico“ buvo kiek kitoks nei tas, prie kurio per pastarąjį dešimtmetį buvo įpratę abiejų ekipų aistruoliai.

Pirmą kartą nuo 2007 metų „Barcelona“ ir „Real“ klubų derbyje nebuvo nei Cristiano Ronaldo, nei Lionelio Messi, kurie karjeras šiuo metu tęsia atitinkamai Anglijoje ir Prancūzijoje.

Nebuvo ir Sergio Ramoso, kuris „El Clasico“ mūšiuose dalyvauja nuo 2005-ųjų.

Tačiau dramos ir įspūdingų epizodų dviejų aršiausių varžovų akistatoje tikrai netrūko.

Štai 25-ąją minutę auksinę progą vėjais paleido katalonų klubo talentas Sergino Destas, kuris prieš save turėjo beveik visus laisvus vartus, tačiau sugebėjo kamuolį pasiųsti aukštai virš vartų.

Karališkajam klubui šio pavojaus signalo užteko – 32-ąją minutę į kontrataką pasileidęs Davidas Alaba atliko nepriekaištingą smūgį kaire koja į tolimą vartų kampą ir išvedė svečius į priekį.

Austras tapo tik penktuoju „Real“ futbolininku, kuris pasižymėjo savo debiutiniame „El Clasico“ mače.

Po pertraukos „Barca“ pradėjo žaisti agresyviau, tačiau pavojingų progų prie varžovų vartų beveik nesusikūrė.

Carlo Ancelotti kariauna katalonams neleido perimti kamuolio kontrolės, o oponentams metus visas pajėgas prie jų vartų, kontratakoje padėjo tašką šiame mače – 90+4 min. persvarą padvigubino Lucas Vasquezas.

Šeimininkams pavyko įmušti paguodos įvartį – 90+6 min. pasižymėjo Sergio Aguero, tačiau po kelių akimirkų nuaidėjo galutinis teisėjo švilpukas, skelbęs Madrido klubo pergalę.

Pergalė „Real“ klubui su 20 taškų leido pakilti į „La Liga“ turnyrinės lentelės viršūnę.

Tarpusavio akistatose karališkasis klubas laimėjo ketvirtą sykį paeiliui.

„Barca“, savo kraityje turinti 15 taškų, rikiuojasi aštuntoje pozicijoje.