Estija pratęsė Lietuvos futbolo rinktinės nesėkmių seriją – 1:0

Šeštadienio vakarą Taline Europos futbolo čempionato atrankos rungtynėse Estija 1:0 nugalėjo Lietuvą ir išsaugojo galimybę pakovoti dėl trečios vietos E grupėje. Lietuvai viltys patekti į finalinį Europos čempionato etapą jau praktiškai užgeso.
Rungtynių akimirka / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Abi komandos rungtynes pradėjo vangiai ir realiomis progomis pasižymėti žiūrovų nedžiugino. Tik 20-ąją rungtynių minutę iš toli laimę pabandė Mindaugas Panka, bet estų vartininkas žaidė užtikrintai. Tai buvo pirmasis smūgis į vartų plotą šiose rungtynėse.

30-ąją minutę už kalbas su teisėju geltoną kortelę gavo ir rungtynėse su San Marinu žaisti negalės pagrindinis Lietuvos rinktinės puolėjas Deivydas Matulevičius.

71-ąją minutę. K.Vassiljevas įmušė įvartį po Giedriaus Arlauskio ir lietuvių gynėjų klaidų.

Kėlinio pabaigoje J.Lindpere po A.Pikko perdavimo iš krašto galva smūgiavo į vartus, tačiau kamuolys skriejo šalia vartų. Netrukus savo šansą turėjo ir Vykintas Slivka, tačiau jo smūgiuotas kamuolys skriejo tiesiai estų vartininkui į rankas.

Antrojo kėlinio pradžioje po Giedriaus Arlauskio klaidos kilo pavojus prie Lietuvos rinktinės vartų, tačiau kamuolį ištraukė Marius Žaliūkas. Po pertraukos rinktinėje pasirodęs gynėjas po to gavo antrą geltoną kortelę ir taip pat negalės padėti rungtynėse su San Marinu.

Vienintelis rungtynių įvartis krito 71-ąją minutę. K.Vassiljevas įmušė įvartį po Giedriaus Arlauskio ir lietuvių gynėjų klaidų. Tai buvo dvidešimtasis šio futbolininko įvartis Estijos rinktinėje per 80 rungtynių.

Už kalbas su teisėju geltoną kortelę gavo ir rungtynėse su San Marinu žaisti negalės Deivydas Matulevičius.

Netrukus Mindaugą Panką pakeitė ir vyrų rinktinėje debiutavo Deimantas Petravičius.

Antradienį Lietuvos rinktinė Vilniuje žais su San Marino futbolininkais.

Atrankos E grupėje Anglija su 21 tašku pirmauja užtikrintai. Dėl antros vietos tarpusavyje kausis Šveicarija (12 tšk.) ir Slovėnija (9 tšk.), dėl trečios vietos dar gali pakovoti Estija (10 tšk.). Lietuva lieka su šešias taškais ir lenkia tik San Mariną.

Antrasis kėlinys: Lietuva – Estija 0:1

90 min. Rungtynių pabaiga.

79 min. Georgas Freidgeimas pakeitė Deividą Česnauskį.

78 min. Mindaugą Panką pakeitė ir vyrų rinktinėje debiutavo Deimantas Petravičius.

71 min. ĮVARTIS. Estija išsiveržė į priekį. K.Vassiljevas įmušė įvartį po Giedriaus Arlauskio ir lietuvių gynėjų klaidų. Tai buvo dvidešimtasis šio futbolininko įvartis Estijos rinktinėje per 80 rungtynių.

65 min. Geltoną kortelę gavo ir kitą mačą praleis Marius Žaliūkas.

63 min. Lukas Spalvis pakeitė Deivydą Matulevičių.

57 min. Po V.Slivkos perdavimo prieš vartus atsidūrė F.Černychas, tačiau futbolininkas smūgiavo virš vartų.

50 min. Po Giedriaus Arlauskio klaidos Lietuvos rinktinę gelbėjo kamuolį iš vartų traukęs Marius Žaliūkas.

Pirmasis kėlinys: Lietuva – Estija 0:0

45 min. Kėlinio pabaiga.

43 min. V.Slivka kamuolį smūgiavo tiesiai varžovų vartininkui į rankas.

37 min. Pirma reali proga ir ją atliko estai. J.Lindpere po A.Pikko perdavimo iš krašto galva smūgiavo į vartus, tačiau kamuolys skriejo šalia vartų.

30 min. Geltoną kortelę gavo ir rungtynėse su San Marinu žaisti negalės Deivydas Matulevičius.

20 min. Iš toli laimę pabandė M.Panka, bet estų vartininkas žaidė užtikrintai. Tai buvo pirmasis smūgis į vartų plotą šiose rungtynėse.

18 min. Deivydas Matulevičius itin nesėkmingai bandė perduoti kamuolį ir jį atidavė estams.

14 min. Pirmąjį lietuvių smūgį vartų link atliko Arvydas Novikovas. Į tolimąjį vartų kampą taikusio saugo smūgiuotas kamuolys skriejo virš vartų.

11 min. Į lietuvių vartus taikėsi ir K.Vassiljevas. Estai kėlė ir pirmąjį kampinį.

7 min. A.Dmitrijevas atliko pirmąjį smūgį vartų link.

Startinė Lietuvos rinktinės sudėtis: G.Arlauskis, L.Klimavičius, M.Žaliūkas, E.Vaitkūnas, F.Černychas, D.Česnauskis, A.Novikovas, V.Slivka, A.Žulpa, M.Panka, D.Matulevičius.