Visa tai vyksta ne kur kitur, o legendiniame „Stade de France“, kur 1998 metais Prancūzijos rinktinė kėlė į viršų pasaulio čempionų taurę. Būtent 1998-ųjų čempionatui statytas daugiau nei 80 tūkst. vietų stadionas yra šventa vieta Prancūzijos futbolui.
Daugiau nei 60 mln. prancūzų, žinoma, palaikys savo rinktinę, tačiau visas likęs pasaulis sirgs už mažąją Islandiją. Ketvirtfinalis jau yra didžiulis pasiekimas šios šalies rinktinei, tačiau pusfinalis būtų tikra pasaka. Turbūt nemažesnė nei „Leicester City“ žygis į „Premier“ lygos viršūnę.
Išsami abiejų komandų taktinė analizė: 15min laida apie „Euro 2016“ – žvelgiantiems giliau: Prancūzija – Islandija
Istorija
Žinoma, kad ji – Prancūzijos pusėje. „Les Bleus“ per 11 susitikimų su islandai iškovojo 8 pergales, triskart mačai baigėsi lygiosiomis.
Prancūzijos rinktinė nėra pralaimėjusi jau 16 iš eilės rungtynių didžiuosiuose turnyruose, kai jie vyksta Prancūzijoje. Pastarąjį kartą prancūzai namie pralaimėjimą patyrė 1960 m. Europos čempionate.
2012 metų gegužę islandai pirmavo prieš prancūzus 2:0, tačiau rungtynės baigėsi 3:2 prancūzų naudai.
1957 metais Islandija ir Prancūzija pirmą kartą istorijoje žaidė tarpusavyje. Nante prancūzai iškovojo triuškinančią pergalę 8:0. Štai kur savo kelią į viršūnę pradėjo islandai.
Statistika
Abi rinktinės „Euro 2016“ yra tarp rezultatyviausių – vidutiniškai pelno po 2 įvarčius per rungtynes. Tačiau prancūzai tuos įvarčius įmuša per rungtynes vidutiniškai atlikdami po 18 smūgių link vartų, Islandai – po vos 7,25 smūgio.
Islandijos futbolininkai per visas keturias rungtynes į vartų plotą iš viso atliko tik 14, prancūzai – 21 smūgį.
Islandai su kamuoliu būna mažai, vidutiniškai vos 35 proc. laiko, o jų perdavimų tikslumas siekia tik 72 proc. Abu šie rodikliai yra antri blogiausi čempionate po Šiaurės Airijos rinktinės.
Vis dėlto iki šiol islandai savo šansų išlaukdavo kone tobulai. Nuostabų komandinį žaidimą demonstruojantys vikingai įmušė 6 įvarčius – visus pelnė skirtingi žaidėjai.
Prancūzų gretose žaidžia rezultatyviausias čempionato žaidėjas Antoine'as Griezmannas, įmušęs 3 įvarčius. Tiek pat pelnė Alvaro Morata ir Garethas Bale'as.
Tuo tarpu islandų gretose žaidžia statistiškai geriausias turnyro vartininkas – jau 23 varžovų smūgius atrėmęs Hannesas Halldorssonas.
Žaidėjai
Islandijos rinktinėje visas ketverias rungtynes pradėjo tie patys žaidėjai – pasikeitimų neturėtų būti ir šiose rungtynėse.
Net devyni islandų žaidėjai, gavę geltoną kortelę ketvirtfinalyje, praleistų pusfinalio susitikimą – tai Kari Arnasonas, Birkiras Bjarnasonas, Johannas Gudmundssonas, Aronas Gunnarssonas, vartininkas Hannesas Halldorssonas, Birkiras Sævarssonas, Kolbeinnas Sigthorssonas, Gylfi Sigurdssonas ir Ari Skulasonas.
Prancūzija jau dabar turi dvi svarbias netektis. Dėl geltonų kortelių nežais atraminis saugas N'Golo Kante bei vidurio gynėjas Adilas Rami.
Vietoje pirmojo aikštėje neabejotinai pasirodys Yohanas Cabaye, o pakeisti A.Rami pretenduoja Eliaquimas Mangala bei prieš kelias dienas sutartį su „Barcelona“ pasirašęs Samuelis Umtiti.
Olivier Giroud ir Laurentas Koscielny yra per vieną geltoną kortelę nuo suspendavimo pusfinalyje.
Įdomūs faktai
- Abu Prancūzijos praleisti įvarčiai „Euro 2016“ turnyre buvo 11 metrų baudiniai – po kartą jiems baudinį įmušė Rumunija ir Airija
- Prancūzija statistiškai demonstruoja nuostabią gynybą. Į jų vartų plotą per ketverias rungtynes varžovai atliko tik tris smūgius
- 11 iš 12-os pastarųjų prancūzų įvarčių Europos čempionatuose pelnyti antrajame kėlinyje. Trys iš šešių šiame turnyre – įmušti galva
- Europos čempionato debiutantė Islandijos rinktinė turnyre dar nepralaimėjo
- Visose keturiose islandų rungtynėse „Euro 2016“ turnyre įvarčius mušė abi komandos
- Tik Islandija ir Velsas šiame čempionate įmušė įvarčius visose žaistose rungtynėse
- „Euro 2016“ įmušti tik du įvarčiai po kamuolio išmetimo iš užribio – abukart tai padarė Islandija. Abukart rezultatyvius perdavimus atliko Kari Arnasonas.