2016 06 14 /21:02

„Euro 2016” staigmena: žaidėją praradusi Austrija krito prieš Vengriją – 0:2

F grupės kovos „Euro 2016” turnyre antradienį prasidėjo kol kas didžiausia turnyro staigmena. Vengrijos futbolo rinktinė 2:0 (0:0) įveikė be raudoną kortelę gavusio gynėjo likusią Austrijos rinktinę.
Adamas Szalai
Adamas Szalai / AFP/„Scanpix“ nuotr.

TAIP PAT SKAITYKITE: Interaktyvus „Euro 2016“ gidas: viskas, ką turi žinoti apie savo komandą

Tai buvo jau 138-asis šių komandų tarpusavio susitikimas. Favorite prieš mačą laikyta Austrijos rinktinė vos nepasiuntė vengrų į nokdauną jau pirmąją minutę. Praėjus vos 30 sekundžių austrų žvaigždė Davidas Alaba galingu smūgiu pasiuntė kamuolį link vartų, tačiau pataikė į skersinį.

Davido Alabos smūgis į virpstą

Vyriausiu visų laikų Europos čempionatų žaidėju tapęs vengrų vartininkas Gaboras Kiraly neturėjo šansų atmušti šio smūgio. Vis dėlto 40-ies metų veteranas vėliau kelis kartus išgelbėjo savo komandą.

Po labai aktyvios austrų pradžios vengrai sugebėjo numušti varžovų tempą ir iki pirmojo kėlinio pabaigos itin žaidė gana ramiai. Tiesa, kartą suklydo vengrų gynėjai, tačiau austrai tuo nepasinaudojo. G.Kiraly atmušė vieną puikų Z.Junuzovičiaus smūgį.

Antrajame kėlinyje austrams ir vėl nesisekė primesti savojo žaidimo, tad greitai jie buvo nubausti.

63-ąją minutę vengrai surengė kone idealią ataką prieš baudos aikštelę, išvesdami Adamą Szalai į akistatą su vartininku, kurią vengrų puolėjas laimėjo.

Adamo Szalai įvartis

Vos po trijų minučių austrai surengė pavojingą ataką, tačiau ji baigėsi pačiu blogiausiu dalyku. Varžovą pargriovęs gynėjas Aleksandras Dragovičius prasižengė ir užsidirbo antrą geltoną kortelę.

Dešimtyje likę austrai nė nemanė atsitraukti į gynybą ir toliau bandė įmušti, tačiau ne itin sėkmingai. Austrams sunkiai sekėsi kurti atakas, o gynyboje nuolat trūko žmogaus. Kone kiekvienas kamuolio praradimas ties aikštės viduriu baigdavosi vengrų pavojingomis atakomis.

Austriją pribaigęs Zoltano Stieberio įvartis

Kurį laiką atrodė, kad vengrai bijojo forsuoti įvykius net ir perėmė kamuolį. Vis dėlto varžovus nubausti pavyko. 87-ąją min. po Austrijos gynėjų atsikirtimo vienas į priekį nuskuodęs Zoltanas Stieberis idealiu smūgiu permetė kamuolį vartininkui virš galvos.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Gaboras Kiraly

Antrasis kėlinys: Austrija – Vengrija 0:2 (0:0)

90+3 min. Auksinė proga M.Arnautovičiui baigėsi smūgiui tiesiai į G.Kiraly glėbį.

87 min. ĮVARTIS! Vengrai pagaliau nubaudė va bank žaidusius austrus. Po perdavimo link baudos aikštelės kamuolį praradę ir atsikirtę austrai leido vienam Zoltanui Stieberiui nubėgti pirmyn. Vengras šaltakraujišku smūgiu permetė kamuolį per vartininką.

Zoltano Stieberio įvartis

84 min. Austrijos žaidėjai sunkiai skynėsi kelią link varžovų vartų, labai pavojingų atakų nebuvo. Kur kas geriau atrodė vengrai, gesinę varžovų atakas ir patys kūrę savąsias.

75 min. Austrams trūko žmonių gynyboje, tad kone kiekvienas kamuolio praradimas ties aikštės viduriu baigdavosi vengrų atakomis 5 prieš 4, 3 prieš 3 ir t.t.

70 min. Žaidimas atsivėrė. Austrai bandė atakuoti, o vengrai dėl to rado daug erdvės aikštės viduryje.

66 min. Raudona kortelė! Austrijos rinktinė vidurio gynėjas atakos metu grubiai pargriovė varžovą ir gavo antrą geltoną kortelę.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Vengrų triumfas

64 min. Austrų treneris iškart keitė neišsiskyrusį savo puolėją M.Janko – jį pakeitė R.Okotie.

63 min. ĮVARTIS! Adamas Szalai! Ideali Vengrijos rinktinės ataka prieš baudos aikštelę susuko galvas austrų gynėjams ir išvedė A.Szalai vieną prieš vartininką. Veteranas nesutriko ir lengvai pelnė įvartį.

59 min. Vienas pastebimiausių Austrijos rinktinės žaidėjų, M.Junuzovičius, negalėjo tęsti mačo. Jis pakeistas Marcelis Sabitzeris.

55 min. Galingas B.Dzsudzsako smūgis iš 30-ies metrų pažadino austrų vartininką R.Almerą, tačiau smūgį jis atrėmė.

49 min. Pavojingas D.Alabos skersuotas kamuolys į baudos aikštelę atmuštas. Austrai antrąjį kėlinį pradėjo taip pat aktyviai, kaip ir pirmąjį.

Pirmasis kėlinys: Austrija – Vengrija 0:0

43 min. Proga! Graži vengrų kombinacija trečiajame aikštės trečdalyje išvedė B.Dzsudzsaką į gerą poziciją smūgiui dešiniajame baudos aikštelės krašte, tačiau evengrų kapitonas į varus nepataikė.

41 min. Proga! Labai gražus M.Arnautovičiaus perdavimas kulnu lėmė puikų greitą austrų išpuolį, kurio smaigalyje atsidūręs M.Harnikas iš nepatogios situacijos nesugebėjo atlikti smūgio į vartus.

36 min. Proga! Ties baudos aikštelės linija atšokusį kamuolį galingai smūgiavo A.Janozovičius, tačiau nuo žemės atšokusį kamuolį G.Kiraly sugebėjo atmušti.

33 min. Pirmoji geltona kortelė – nubaustas austrų gynėjas A.Dragovičius

32 min. D.Alabos bandymas smūgiuoti į vartus baudos smūgiu iš maždaug 30-ies metrų atsitrenkė į sienelę.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Davidas Alaba baudos smūgiu pataikė į sienelę

28 min. Kiek ilgesnė austrų ataka varžovų baudos aikštelėje baigėsi 11 metrų baudinio reikalavimu, tačiau teisėjas pražangos neįžvelgė.

21 min. Vengrai demonstruoja taiklių perdavimų virtinę, neleisdami austrams perimti kamuolio. Nors patys nieko pavojingo nesurengė, vengrai ir varžomas to paties daryti neleido.

15 min. Austrai galingai sužaidė pirmąsias penkias minutes, vėliau kiek atsitraukė ir ties 10-ąją minute pradėjo varžovus vėl spausti. Galvoti apie atakas vengrams kol kas sunku.

10 min. Geras smūgis! D.Alaba puikiai įkirto į baudos aikštelę, sulaukė perdavimo iš komandos draugo, tačiau jo smūgis nestabdant kamuolio skriejo tiesiai į vartų sargą.

4 min. L.Kleinheisleris atsakė savuoju smūgiu į vartų plotą, tačiau austrų vartininkui tai jokios grėsmės nesukėlė.

1 min. Vipstas! Nepraėjo nė minutė ir Austrijos rinktinės superžvaigždė D.Alaba šovė į G.Kiraly vartų skersinį. Vartininkas nepasiekė kamuolio, tačiau jam pasisekė.

Davido Alaba šūvis į virpstą

Vengrijos futbolo legenda Gaboras Kiraly tampa visų laikų vyriausiu Europos futbolo čempionatų žaidėju. 40-metis vartininkas išsiskiria savo seno sukirpimo ilgomis kelnėmis.

Startinės sudėtys:

Austrija: R.Almeras; F.Kleinas, A.Dragovičius, M.Hintereggeris, C.Fuchsas; M.Harnikas, J.Baumgartlingeris, D.Alaba, M.Arnautovičius, Z.Januzovičius; M.Janko.

Vengrija: G.Kiraly; T.Kadaras, A.Langas, R.Guzmicsas, A.Fiola; Z.Gera; B.Dzsudzsakas; L.Kleinheisleris, A.Nagy, K.Nemethas; A.Szalai.