FBK „Kaunas“ nepasiekė revanšo

FBK „Kauno“ futbolininkams nepavyko ištesėti prieš varžybas duoto pažado. Ir antrojoje poros dvikovoje pirmajame UEFA taurės turnyro raunde stipresni pasirodė Genujos „Sampdoria“ futbolininkai, kurie, įveikę lietuvius rezultatu 1:2 (1:0), pateko į kitą turnyro etapą.
FBK „Kaunas“ – „Sampdoria“
FBK „Kaunas“ – „Sampdoria“ / Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr.

Rungtynių pradžioje nė viena ekipa nepuolė „stačia galva“ atakuoti varžovų vartų. Trumpais perdavimais ilgai laikydami kamuolį aikštelės viduryje tiek „Kauno“, tiek „Sampdoria“ futbolininkai tarsi parodė, jog visi poros klausimai buvo atsakyti prieš dvi savaites Genujoje, kai „Sampdoria“ Lietuvos čempionus tiesiog sutrypė rezultatu 5:0.

Nepaisant to, jog kauniečiams, norintiems reabilituotis savų sirgalių akivaizdoje, labiau reikėjo įvarčio, arčiau tikslo prabėgus pirmosioms 10 minučių buvo svečiai iš Italijos. Tačiau nei Jonathano Bottinelli, nei Gennaro Delvecchio smūgiai didžiulės grėsmės Eduardo Kurskio ginamiems vartams nesukėlė.

Kauniečių šturmas

Pirmasis rungtynių įvartis krito 17-ąją susitikimo minutę, kai po Rafaelio Ledesmos pakelto kampinio niekieno neprižiūrimas Irmantas Zemlikas galingu smūgiu pažeme pasiuntė kamuolį į apatinį „Sampdorios“ vartų kampą.

Išsiveržę į priekį kauniečiai tarsi įgavo papildomų jėgų ir surengė dar keletą pavojingų puolimų prie Lucos Castellazzi ginamų vartų. Vienu metu R.Ledesma buvo priverstas atlikti net tris kampinius iš eilės, tačiau vaisių iš varžovų vartų apgulties lietuviams išpešti nepavyko.

Po kauniečių šturmo atsipeikėję „Sampdorios“ futbolininkai patys surezgė keletą pavojingų atakų, tačiau ir jiems švieslentėje degančio rezultato pakeisti nepavyko.

Vaikiška klaida

Aktyviau antrąjį kėlinį pradėję svečiai iš Genujos rengė vieną pavojingą išpuolį po kito. Italų pastangos atsipirko 50-ąją mačo minutę. Laisvas po Reto Zieglerio pakelto kampinio likęs Bruno Fornaroli tiksliu smūgiu galva atstatė mačo pusiausvyrą.

Priblokšti varžovų įvarčio „Kauno“ gynėjai netrukus vaikiškai suklydo ir vienam prieš E.Kurskį iššokusiam Emiliano Bonazzoli teliko „suvalgyti“ kauniečių padovanotą saldainį.

Rungtynių eigai pasisukus italų pusėn „Kauno“ vienuolikei vadovaujantis portugalas Jose Couceiro griebėsi keitimų. Tačiau nei vietoje Kęstučio Ivaškevičiaus aikštelėje pasirodęs Nukris Mančkhava, nei 16-metis talentas Edvinas Petkus vaizdo rungtynėse nepakeitė.

68-ąją minutę buvo pakeistas ir „Sampdorios“ marškinėlius vilkėjęs Lietuvos rinktinės gynėjas Marius Stankevičius, kuriam paliekant aikštelę netgi skambėjo kauniečių aistruolių plojimai.

Palydėti plojimais

Per likusį laiką nė vienai ekipai nieko pavojingesnio prie varžovų vartų sukurti nepavyko ir FBK „Kauno“ futbolininkai turėjo pripažinti Genujos vienuolikės pranašumą.

Aukščiausioje Italijos futbolo lygoje besigrumianti „Sampdorios“ komanda abiejuose poros susitikimuose įrodė esanti stipresnė ir dvikovą laimėjo bendru rezultatu 7:1.

Vis dėlto, net ir nepavykus atsirevanšuoti italams namų aikštelėje, „Kauno“ futbolininkai vakar iš S.Dariaus ir S.Girėno stadiono gerbėjų buvo išlydėti plojimais bei dainomis. Taip kauniečių sirgaliai atsidėkojo už istorinį komandos žygį šių metų stipriausiuose senojo žemyno futbolo turnyruose.