Į savo mobilų telefoną atsisiuntęs Vilniaus „Žalgirio“ aplikaciją sirgalius galės surasti visą jam reikiamą informaciją – naujienas, komandų sudėtį, galerijas, turnyrų tvarkaraščius ir rezultatus. Viena iš geriausių paslaugų – galimybė rungtynių eigą sekti gyvai. Programėlę pati jos turėtojui primins, kad Vilniaus „Žalgiris“ jau žygiuoja į aikštę dar vienam mūšiui ir pakvies rungtynių eigą sekti kartu.
Tai jau antroji mobili aplikacija tarp Lietuvos futbolo klubų. Tiesa, Panevėžio „Ekrano“ bandymas buvo nevykęs – ji jau nebeveikia. Tarp sporto turinio aplikacijų Lietuvoje būtų galima paminėti Kauno „Žalgirio“, Vilniaus „Lietuvos ryto“ bei LKL krepšinio lygos aplikacijas.
Apie aplikacijų sporto aplikacijų kūrimą kalbėjomės su „CodeUnited“ komandos nariu Kopenhagoje gyvenančiu Kostu Rutkausku. 28-erių metų lietuvis jau penkerius metus gyvena svečioje šalyje, tačiau nepamiršo mėgstamo Vilniaus „Žalgirio“ klubo, o apie grįžimą į Lietuvą pagalvoja vis dažniau.
– Kaip nusprendėte kurti aplikaciją Vilniaus „Žalgiriui“?
– Aš tiesiog pasižiūrėjau, kokia yra situacija Lietuvoje su sporto aplikacijomis. Nustebau, kad tuo metu šią paslaugą turėjo tiktai „Ekranas“, o ir ta atsisiuntus neveikė. Supratau, kad niekas iš Lietuvos futbolo klubų tokio dalyko neturi ir pats pasiūliau tokią idėją Vilniaus „Žalgiriui“. Esu didelis komandos gerbėjas. Ilgai teko stebėti, kaip klubas buvo stekenamas, todėl šis pakilimo laikotarpis mane labai džiugina.
Patys žinote, kaip yra su futbolo klubais Lietuvoje – vieną dieną yra, kitą dieną jau nebe. Ne aplikacija svarbu, o atlyginimus žaidėjams sumokėti.
– Kiek laiko užtruko aplikacijos kūrimas?
– Idėja subrendo dar prieš metus, o pirminis aplikacijos variantas startavo prieš kelias savaites. Daugiausia laiko užtruko projekto derinimas, pats aplikacijos kūrimas – apie mėnesį.
– Manote, kad klubai, kurie neturi aplikacijų, daug praranda?
– Sunku kalbėti apie Lietuvą, nes jau penkti metai gyvenu Danijoje. Čia futbolo lyga yra aukštesnio lygio ir dauguma klubų pasirūpina sirgaliams suteikti aplikacijas. Aišku, čia daugiau ir aktyviai besidominčių futbolo, vaikštančių į rungtynes. Todėl natūralu, kad klubai nori turėti savo aplikacijas. Lietuvoje, manau, patys žinote, kaip yra su futbolo klubais Lietuvoje – vieną dieną yra, kitą dieną jau nebe. Ne aplikacija svarbu, o atlyginimus žaidėjams sumokėti.
– Kas sudaro kompaniją „CodeUnited“ ir kaip ji atsirado?
– „CodeUnited“ oficialiai buvo įkurta vos prieš pusmetį, nors bendrus projektus kuriame jau dvejus metus. Pirmas sėkmingas mūsų projektas buvo aplikacija, skirta fotografams „Helmut“. Vilniaus „Žalgiriui“ skirta aplikacija buvo pirmasis komandos bandymas su sporto turiniu. Mūsų komandoje yra programuotojas ir bendrasavininkas Maksimas Sorokinas, programuotojas Marius Žostautas, dizainerė Indrė Rusytė ir aš pats.
– Ar pagalvojate apie grįžimą į Lietuvą?
– Taip, galvoju. Norisi kažką rimto Lietuvoje nuveikti. Danija yra gerai, bet Lietuva yra namai ir aš jų pasiilgau.