Futbolo naujame stadione vasarą dar nebus – ilgai laukus, teks dar palaukti

Jau senokai šalyje iš lūpų į lūpas keliaujantis pokštas, kad egiptiečiai piramides statė greičiau nei lietuviai futbolo stadionus, matyt, nėra laužtas iš piršto. Ilgai lauktų namų Lietuvos futbolui dar teks palaukti.
Dariaus ir Girėno stadionas
Dariaus ir Girėno stadionas / Kęstučio Aleksandravičiaus/Kobra.lt nuotr.

Nacionalinio stadiono statyboms sostinėje ant Šeškinės kalno skaičiuojant jau ketvirtą dešimtį, nuplauti šalies futbolo gėdą pirmasis turėtų Kaunas, bet ir čia svajonės atsilieka nuo realybės.

Ketvirtadienį Dariaus ir Girėno stadioną aplankęs UEFA inspektorius gerokai kilstelėjo antakius iš nuostabos, kai išgirdo pirminius planus rinktinių futbolą čia žaisti jau birželį.

Kartu su juo stadiono statybų aikštelę aplankęs Lietuvos futbolo federacijos (LFF) generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius prognozuoja, kad to padaryti nepavyks ir rugsėjį.

„Statybos darbų pabaiga vis nukeliama. Buvo balandis, gegužė, dabar jau kalbama apie birželio pabaigą. Jau pasakėme UEFA, kad birželio mėnesio Tautų lygos rungtynes žaisime Vilniuje, mūsų LFF stadione. Realiai matant, kokie darbai ten padaryti ir ko dar trūksta, manau, kad Kaune dar nežaisime ir rugsėjį. Tą patį pasakė ir UEFA inspektorius“, – teigė E.Stankevičius.

Pauliaus Peleckio / 15min nuotr./Edgaras Stankevičius
Pauliaus Peleckio / 15min nuotr./Edgaras Stankevičius

Tiesa, Kauno miesto atstovai, taip pat stebintys darbus atgimstančiame Dariaus ir Girėno stadione, su tuo nesutinka.

„Mus tikrai nustebino toks pareiškimas, nes viskas vyksta pagal planą. Taip, prekinė išvaizda dabar gal ir nėra pati gražiausia, bet dar šiek tiek sušils, bus paruošta ir danga. Viskas tikrai važiuoja į priekį. Pasak mūsų specialistų, birželio mėnesį darbai tikrai bus baigti“, – 15min sakė Tomas Jarusevičius, Kauno mero patarėjas ryšiams su visuomene.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Tomas Jarusevičius
Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Tomas Jarusevičius

„UEFA tikrai neleis žaisti, kol stadionas nebus priduotas. Žinome, kiek laiko Lietuvoje truko kitų objektų įtvirtinimas, kad įstatymiškai viskas būtų gerai. Jau dabar stadiono pridavimas yra pastumtas į liepos mėnesį. Keliami klausimai, kas turėtų įrengti švieslentę, LED ekranus, vartų linijos technologiją – rangovas ar operatorius? Pastarojo konkursas irgi dar nepaskelbtas. Girdime, kad konkurenciją Kauno „Žalgirio“ klubui sudaryti planuoja Gediminas Žiemelis, turbūt bus ir daugiau norinčių“, – likusius rūpesčius vardino E.Stankevičius.

Kauno savivaldybės nuotr./Dariaus ir Girėno stadione įrengiamos kėdės.
Kauno savivaldybės nuotr./Dariaus ir Girėno stadione įrengiamos kėdės.

„Man tai šiek tiek primena istoriją apie „Žalgirio“ areną, kai prieš 2011-ųjų Europos krepšinio čempionatą buvo rėkiama, kad ajajai, Kaunas nespės. Viską suspėjo, viskas įvyko. Operatoriaus klausimą galima išspręsti taip, kaip jis buvo išspręstas su naujaisiais Ledo rūmais. Iš pradžių surandamas nuomininkas, jis išsinuomoja ir dirba, o po to tęsiamos procedūros dėl koncesijos“, – aiškino T.Jarusevičius.

Rekonstrukcijos darbai Dariaus ir Girėno stadione Kaune prasidėjo dar 2018-ųjų rugsėjį ir turėjo baigtis po 20 mėnesių – iki 2020-ųjų vasaros, bet pirminiai pažadai žlugo, kai Turkijos bendrovė „Kayi Construction“ susidūrė su finansiniais sunkumais. Teko ieškoti naujo rangovo.

Konkursą laimėjo „Autokausta“, kurią dabar purto, kaip įtariama, didžiausias šalies istorijoje kyšininkavimo skandalas. Kauno administracijos direktorius Vilius Šiliauskas kaltinamas paėmęs 140 tūkst. eurų kyšį iš „Autokaustos“ vadovo Juozo Kriaučiūno.

Kauno miesto savivaldybės nuotr./„Autokausta“ direktorius Juozas Kriaučiūnas ir Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas
Kauno miesto savivaldybės nuotr./„Autokausta“ direktorius Juozas Kriaučiūnas ir Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas

„Kol kas trukdžių darbams dėl to nėra. Visi darbai stadione vyksta toliau“, – tikino Kauno mero patarėjas ryšiams su visuomene.

„Labiausiai tikimės, kad bent jau spalio viduryje naujajame Dariaus ir Girėno stadione galėsime surengti LFF taurės turnyro finalą ir Lietuvos futbolo šimtmečio renginius. Po to ir rinktinė, lapkritį, ten galėtų kovoti dėl Baltijos taurės“, – vylėsi E.Stankevičius.

„Taip, galbūt ir anksčiau ten galėtų vykti A lygos rungtynės, kurioms nereikia UEFA kategorijos, bet ne rinktinių“, – pridūrė jis.

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Lietuvos vyrų futbolo rinktinės treniruotė LFF stadione.
Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Lietuvos vyrų futbolo rinktinės treniruotė LFF stadione.

Sukti galvą dėl stadiono federacijai tenka ir Vilniuje – planus parduoti LFF dirbtinės dangos aikštę teko atidėti neapibrėžtam laikui.

„Dabar karinė parengtis. Tiek Vilniaus „Žalgiris“, tiek Vilniaus „Riterių“ savininkas (Janas Nevoina, prekiaujantis nafta ir jos produktais, – past.) atsargiai žiūri į šį klausimą. Planus parduoti LFF stadioną atidedame ir analizuojame situaciją. Kai pasibaigs kariniai veiksmai, pažiūrėsime, kokias pasekmes jie padarė vieniems ir kitiems, tada bandysime šnekėtis. Dabar šis procesas nusikėlė į nežinomybę“, – pridūrė LFF gen. sekretorius E.Stankevičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos