2023 02 26 /20:02

Baudinių serijoje triumfavęs Vilniaus „Žalgiris“ iškovojo LFF Supertaurę

Vilniaus „Žalgiris“ nutraukė baudinių serijų prakeiksmą ir iškovojo LFF Supertaurę. Sostinėje vykusiame mače A lygos čempionai nukovė „Kauno Žalgirį“.

Rungtynių laikas baigėsi lygiosiomis 1:1, o baudinių serijoje Vladimiro Čeburino auklėtiniai triumfavo 3:2.

„Žalgiris“ į priekį išsiveržė tik 87-ą minutę, kai varžovų klaidą įvarčiu pavertė komandos naujokas iš Islandijos Arnie Vilhjalmssonas.

Tačiau per teisėjo pridėtą laiką Xabi Auzmendi smūgiu galva rezultatą išlygino, nublokšdamas komandas į baudinių serijoje.

Čia pasipylė netikslūs smūgiai, bet paskutiniu bandymu Ovidijus Verbickas smūgiavo užtikrintai ir išplėšė „Žalgiriui“ pergalę.

O.Verbickas buvo pripažintas geriausiu mačo žaidėju.

Tiesa, Xabieras Auzmendi smūgis sukėlė diskusijų – ar arbitrai nesuklydo neįskaitydami „Kauno Žalgirio“ baudinio. Kamuolys į nuo skersinio trenkėsi į žemę, bet teisėjų sprendimu vartų linijos nekirto.

Sostinės klubas – nuolatinis Supertaurės rungtynių dalyvis, o „Kauno Žalgiriui“ tai buvo debiutas.

Tiesa, „Žalgiris“ buvo pralaimėjęs du pastaruosius Supertaurės mačus, abu – po baudinių serijos. 2021 m. žalgiriečiai nusileido „Panevėžiui“, praėjusiais metais – Marijampolės „Sūduvai“.

Komanda iš Kauno pastarąjį kartą šį trofėjų buvo iškovojusi 2007 metais, kai FBK „Kaunas“ nukovė „Sūduvą“.

Beje, Vilniaus „Žalgiris“ laimėjo tik vienerias iš paskutinių šešerių tarpusavio rungtynių, jei skaičiuotume, kad šis mačas baigėsi lygiosiomis.

Kauniečiai šioje atkarpoje pasiekė dvi pergalės, dar trys mačai baigėsi lygiosiomis.

Dar įdomiau tai, kad per paskutinius 10 žalgirių derbius pergalės nė karto nepasiekė namuose žaidusi komanda.

Paskutinį kartą šeimininkai šioje akistatoje pergalę iškovojo 2020 metais, kai Vilniuje „Žalgiris“ laimėjo 3:1.

Nuo to laiko sostinėje vyko penki šių komandų susitikimai – dukart laimėjo „Kauno Žalgiris“, triskart sužaista lygiosiomis (įskaitant šį Supertaurės mačą).

BAUDINIŲ SERIJA:

• T.Duka įspūdingai griūdamas koja atrėmė G.Sirgėdo smūgį.
  • Arni Vilhjalmssonas baudinį realizavo (1:0).
  • Edvinas Girdvainis rezultatą išlygino (1:1).
  • Nesėkmingas N.Gorobsovas sudrebino vartų konstrukciją.
  • Karolis Šilkaitis išvedė kauniečius į priekį (1:2).
  • Gustas Jarusevičius išlygino rezultatą (2:2).
  • Xabieras Auzmendi – netikslus...
  • J.Bopesu smūgiavo beveik į vartų vidurį ir jo smūgis buvo atremtas.
  • Arturas Dolžnikovas paleido kamuolį šalia virpsto
  • Ovidijus Verbickas pasiuntė kamuolį į vartus ir „Žalgiris“ triumfavo 3:2.

RUNGTYNIŲ EIGA:

90+2 min. ĮVARTIS!!! Per teisėjo pridėtą laiką „Kauno Žalgiris“ lygina rezultatą! X.Auzmendi muša galva!

87 min. ĮVARTIS! „Žalgiris“ muša įvartį po grubios kauniečių klaidos. Pasižymi islandas Arnie Vilhjalmssonas!!! 1:0.

85 min. N.Petkevičiaus pavojingas smūgis! Kauniečiai galiausiai išsivalo baudos aikštelę.

73 min. M.Oyewusi sulaukia perdavimo baudos aikštelėje, pasitaiso kamuolį ir smūgiuoja kaire koja, bet smūgį D.Mikelionis atremia.

71 min. Y.Suwa smūgiuoja ir kamuolys po rikošeto pavojingai skrieja į vartų pusę, bet T.Duka sureaguoja.

64 min. Y.Karashima griūna baudos aikštelės prieigose, bet teisėjo švilpukas tyli.

58 min. B.Sebaihi pabando smūgiuoti, bet virš vartų.

52 min. M.Oyewusi smūgiuoja iš toli – nepakankamai stipriai ir vartininkas su smūgiu susitvarko.

47 min. M.Oyewusi smūgis galva! Bet įvarčio nėra.

„Pirmos 20 minučių buvo sunkesnės ir mums, ir jiems. Buvo labai daug klaidų, bet taip suprantama – sezono pradžia. Trūksta perdavimų kokybės, todėl neišsivysto atakos. Manau, reikia žaisti ramiau, ir antras kėlinys bus geresnis“, – po pirmojo kėlinio sakė P.Golubickas.

45 min. Pirmasis kėlinys baigėsi be didesnių pavojų pavojų vartams. „Sportimo“ manieže lygu 0:0.

39 min. Tolimas kauniečių smūgis, pavojingas rikošetas, tačiau T.Duka sugauna kamuolį.

30 min. „Žalgiris“ kelia sumaištį baudos aikštelėje, bet O.Verbicko smūgis blokuojamas, o pakartotinio perdavimo M.Oyewusi nepasiekia.

24 min. Aštrus J.Bopesu perdavimais iš kairiojo krašto, bet B.Sebaihi smūgiuoja nesėkmingai.

23 m. „Žalgiris“ pavojingai skersuoja iš dešinio atakos krašto, D.Mikelionis pirštų galais pasiekia kamuolį.

21 min. G.Sirgėdas baudos smūgis blokuojamas. Kauniečiai turi dar vieną šansą smūgiuoti, bet „Žalgiris“ susitvarko.

10 min. M.Paveličius pabandė smūgiuoti, bet kauniečiai blokavo smūgį.

5 min. „Kauno Žalgiris“ pabandė įsimesti kamuolį į varžovų baudos aikštelę. Kauniečių rankos pakilo į viršų, signalizuojant, kad gynėjas sužaidė ranka, tačiau arbitro švilpukas tylėjo.

Rungtynės prasidėjo tylos minute, skirtai pagerbti Ukrainoje vykstančio karo bei žemės drebėjimų Turkijoje ir Sirijoje aukas. Sirgaliai aplodismentais sutiko ilgametį Lietuvos vyrų nacionalinės rinktinės vartininką Ernestą Šetkų, neseniai paskelbusį apie profesionalios karjeros pabaigą. LFF prezidentas Tomas Danilevičius jam įteikė atminimo marškinėlius ir simbolinį batelį.

KOMANDŲ SUDĖTYS

„Žalgiris“: T.Duka, K.Kažukolovas, N.Hnidas, J.Bopesu, M.Paveličius, Y.Karashima, B.Sebaihi, P.Golubickas, O.Verbickas, R.Jansonas, M.Oyewusi.

„Kauno Žalgiris“: D.Mikelionis, M.Dapkus, E.Gridvainis, B.Konate, G.Sirgėdas, X.Auzmendi, K.Šilkaitis, S.Sincere, F.Davidas, A.Dolžnikovas, M.Spano Rahou.