Futbolo šventė Vilniuje: pilname stadione – jaunųjų „Man Utd“ žvaigždžių pamokos žalgiriečiams

Žvarbų spalio vakarą Lietuvos futbolo federacijos (LFF) stadionas Vilniuje užsipildė kone sausakimšai. To priežastis – į sostinę atvykusi žymiojo „Manchester United“ klubo jaunimo komanda, žaidusi UEFA Jaunimo lygos rungtynes su Vilniaus „Žalgirio“ dubleriais.

Nors sulaukė garsaus vilniečių palaikymo, žalgiriečiai nusileido varžovams 2:5.

Rungtynėse, „Žalgirio“ duomenimis, apsilankė net 4247 žmonės – tai naujas Lietuvos jaunimo futbolo rekordas.

„United“ nuo pirmos minutės prispaudė jaunuosius žalgiriečius prie jų vartų, kurie kantriai ir drausmingai gynėsi, bet garsieji svečiai vis tiek rado plyšį sutankintoje gynyboje.

33-iąją minutę Mančesterio komandą į priekį išvedė Gabriele Biancheri.

Antrajame kėlinyje jaunieji žalgiriečiai ėmė žaisti drąsiau, Danielius Velička vienas nurūko per pusę aikštės – pritrūko tik tikslesnio paskutinio perdavimo. „Žalgiriui“ ėmus žaisti atviriau, atsivėrė ir erdvės varžovams. Ethanas Williamsas įmušė po rikošeto (51 min.), o G.Biancheri iš kito krašto pridėjo antrąjį savo įvartį (54 min.).

Vieną kitą pavojingesnę ataką sukurti pavyko ir šeimininkams, bet mūsiškiams įmušti nepavyko, o varžovų gretose antrą sykį pasižymėjo ir E.Williamsas (77 min.).

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./UEFA Jaunimo lyga: Vilniaus „Žalgiris“ – „Manchester United“

Mančesterio komandai užtikrintai pirmaujant, dalis LFF stadione susirinkusių žiūrovų patraukė link išėjimų.

Bet anksčiau laiko namų kryptimi iškeliavę žiūrovai turėtų graužtis nagus. Jie neišvydo, kaip Vilius Kondrotas 90-ąją minutę įmušė įvartį ir pakėlė visus likusius sirgalius ant kojų.

Nepamatė išėję sirgaliai ir Romualdo Jansono šūvio kairiąja koja jau per teisėjo pridėtą laiką. Deja, prieš tai dar vieną, penktąjį, „Manchester United“ klubui įmušė ir Gibraltaro vyrų rinktinei atstovaujantis Jamesas Scanlonas.

Galutinis teisėjo švilpukas užfiksavo užtikrintą svečių pergalę, bet ne be žalgiriečių pasipriešinimo – 5:2.

Po dviejų savaičių, lapkričio 6-ąją, komandos dar kartą susirungs Mančesteryje.