Škotai ant savo stadiono šalia Škotijos, Ispanijos, UEFA ir Čempionų lygos vėliavų iškėlė ir Katalonijos vėliavą, vadinama „La Senyera“.
Didac Lee/asm. archyvo nuotr./Glazgo „Celtic“ stadionas |
Negana to, šalia stadiono esančioje aikštėje pakabintas užrašas, kuris sveikina „Barcelona“ klubą atvykus į Glazgą – jis parašytas irgi kataloniškai, o ne bendrine ispanų kalba.
„Celtic“ ir „Barcelona“ klubai palaiko gerus institucinius santykius, puikiai sutaria ir abiejų komandų aistruoliai.
Be to, sirgaliai turi ir vieną bendrą „dievuką“ – tai legendinis švedas Henrikas Larssonas. Puolėjas „Celtic“ klube praleido septynerius metus ir pelnė 242 įvarčius (trečias rezultatas klubo istorijoje). Po to švedas dar du sezonus gynė „Blaugrana“ garbę ir per 40 mačų pelnė 13 įvarčių.
1888 m. įkurtas „Celtic“ klubas šiemet švenčia savo 125 metų jubiliejų – su sukaktimi Škotijos futbolo flagmano nepamiršo pasveikinti ir „Barcelona“ lyderiai. Lionelis Messi, Xavi ir Andresas Iniesta nusifotografavo su „Celtic“ klubo marškinėliais, o nuotrauka publikuojama oficialioje „Barcos“ interneto svetainėje.
fcbarcelona.cat nuotr./„Barcelona“ lyderiai su „Celtic“ marškinėliais |
„Barcelona“ klubo direktorių tarybos narys Didacas Lee įamžino ir Glazgo futbolo marškinėlių parduotuvės vitriną, kurioje „Celtic“ ir „Barcelona“ marškinėliai yra vieni šalia kitų. Ant jų puikuojasi šalikai su katalonų ir škotų klubo spalvomis.
Didac Lee/asm. archyvo nuotr./Glazgo parduotuvės vitrina |
Pirmame tarpusavio susitikime prieš dvi savaites „Camp Nou“ stadione Katalonijoje pergalę šventė šeimininkai. Nors „Celtic“ futbolininkas Georgos Samaras dar pirmo kėlinio pradžioje įmušė pirmas, tačiau į gynybą užsidarę škotai persvaros neišlaikė. 45-ą min. įmušė A.Iniesta, o paskutinėmis mačo sekundėmis pergalę „Barcai“ išplėšė Jordi Alba.