Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Į politinę ugnį patekęs katalonas jaučiasi lyg iš namų norintis išeiti 18-metis

Ispanijos rinktinės ir „Barcelona“ vidurio gynėjas Gerardas Pique tikisi dialogu nuraminti aistras, kurios kilo aplink jį po karštųjų įvykių Katalonijoje.
Gerardas Pique
Gerardas Pique / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Už Katalonijos nepriklausomybę aiškiai pasisakantis futbolininkas buvo bjauriai sutiktas Ispanijos futbolo rinktinėje, su kuria rengiasi pasaulio čempionato atrankos rungtynėms.

Pirmoje Ispanijos rinktinės treniruotėje futbolininkas sulaukė aršių ispanų sirgalių skanduočių ir po 20 minučių buvo išlydėtas apsaugos.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Gerardas Pique
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Gerardas Pique

Trečiadienį jis pabandė užglaistyti audrą, kilusią po to, kai jis dar sekmadienį pareiškė, jog esąs pasirengęs palikti Ispanijos rinktinę, jei reikės.

„Neįmanoma abejoti mano atsidavimu. Aš daug metų žaidžiau už rinktinę ir laikau ją savo šeima. Tai priežastis, kodėl esu čia. Man skaudu, kai žmonės abejoja mano atsidavimu, – aiškino „Barcelona“ gynėjas. – Žinau, kad yra žmonių, kurie švilps man, bet aš noriu pakeisti padėtį.

Noriu išspręsti problemą. Treneris ir žaidėjai nusprendė, kad esu reikalingas ir aš bandysiu padėti tiek, kiek galiu.“

G.Pique taip pat pakomentavo dabartinę politinę padėtį Katalonijoje, kurioje policija jėga tramdė žmones, sekmadienį balsavusius referendume dėl Katalonijos nepriklausomybės.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Gerardas Pique
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Gerardas Pique

„Per pagarbą ir dialogą mes galime suprasti vienas kitą. Esu įsitikinęs, jog Ispanijoje yra daug žmonių, kurie palaiko katalonų balsavimą (referendume). Aš esu už tai, kad žmonės balsuotų „taip“ arba „ne“, pagal įsitikinimus.

Kalbantis galima pasiekti viską.

Problema liks, jei nebus dialogo, tada padėtis gali prastėti. Bet kalbantis galima pasiekti viską, – teigė „Barcelona“ gynėjas. – Kiekvienas turi savų idėjų, aš gerbiu kitus ir prašau gerbti mane. Dialogas sutraukia žmones kartu, nors mes gyvename pasaulyje, kuris tampa vis labiau radikalus.

Tai, kas nutiko Katalonijoje ir Ispanijoje, yra lyg 18-metis sūnus panorėtų palikti namus. Jis tiki, kad nėra nuvertinamas, taigi su juo reikia kalbėtis, arba jis paliks namus.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos