Ispanų jaunimėlio pamoka Lietuvos rinktinei – suvarpė keturiais smūgiais

Nors prieš Lietuvos futbolo rinktinę Madrido priemiestyje Leganese stojo ne reprezentacinė Ispanijos ekipa, o šios šalies jaunimo (iki 21 metų) komanda, pasiekti teigiamą rezultatą Valdo Urbono kariaunai tai nepadėjo. Lietuviai draugiškose rungtynėse svečiuose net 0:4 nusileido Ispanijos atstovams ir patyrė trečią pralaimėjimą per savaitę.
Ispanijos futbolininkų džiaugsmas
Ispanijos futbolininkų džiaugsmas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Vykdami į Madridą lietuviai tikėjosi, kad stos žaisti prieš pasiruošimą Europos futbolo čempionatui baigiančią Luiso Enrique treniruojamą Ispanijos rinktinę, tačiau likus vos kelioms dienoms iki mačo teigiamas COVID-19 testas nustatytas Sergio Busquetsui ir ispanams teko staigiai suktis iš situacijos, į kovą prieš Lietuvą pasiunčiant jaunimo rinktinę.

Visgi ir prieš ją V.Urbono vyrams kovoti lygiai nepavyko.

Jau trečiąją rungtynių minutę ispanų jaunuoliai išsiveržė į priekį, kai Hugo Gullaimonas nuginklavo Lietuvos rinktinės vartininką Tomą Švedkauską.

Dar pirmojo kėlinio viduryje, 24-ąją minutę, skirtumas padvigubėjo – iš dešiniojo krašto įvartį pelnė Brahimas Diazas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Brahimas Diazas

Ispanai jau pirmajame kėlinyje galėjo susikurti ir trijų įvarčių persvarą, kai po Marko Benetos pražangos baudos aikštelėje buvo skirtas baudinys į lietuvių vartus, bet nestipriai Abelio Ruizo paspirtą kamuolį sugavo T.Švedkauskas ir rezultatas liko nepakitęs.

Trečiojo įvarčio ispanams teko palaukti iki antrojo kėlinio pradžios – baudos smūgiu Juanas Miranda padidino savo komandos persvarą iki triuškinančios.

Bet ir tai dar nebuvo viskas. 73-ąją minutę po keitimo pasirodęs Javi Puado lengvai susidorojo su lietuvių gynyba ir „sušaudė“ vartininką T.Švedkauską, pelnydamas ir ketvirtąjį ispanų įvartį.

Primename, kad prieš kelias dienas lietuviai patyrė du pralaimėjimus Baltijos taurėje – 0:1 nusileista Estijai ir 1:3 pralaimėta prieš Latviją.

Apskritai šiais kalendoriniais metais Lietuvos rinktinė pralaimėjo jau šešis susitikimus iš eilės – kovo pabaigoje draugiškose rungtynėse nusileista Kosovui (0:4), o pasaulio čempionato atrankos mačuose lietuviai neprilygo ir Šveicarijai (0:1) bei Italijai (0:2).

Ispanija – Lietuva 4:0
3' Hugo Gullaimonas [1:0]
24' Brahimas Diazas [2:0]
54' Juanas Miranda [3:0]
71' Javi Puado [4:0]
30' Abelis Ruizas nerealizavo 11 m baudinio

15min fiksavo svarbiausius rungtynių įvykius.

90 min. Rami rungtynių pabaiga ir lengva bei užtikrinta ispanų jaunimo pergalė.

76 min. Dar viena ispanų ataka, bet J.Puado nepataikė į vartus.

75 min. A.Novikovą keičia ir Lietuvos rinktinėje debiutuoja Edgaras Dubickas.

73 min. T.Švedkauskui dar kartą tenka traukti kamuolį iš tinklo. Javi Puado lengvai susidoroja su Lietuvos rinktinės gynyba, o vartininkas jau buvo paliktas „sušaudymui“. Skirtumas tarp komandų jau keturi įvarčiai – 4:0.

71 min. Į aikštę žengia Tautvydas Eliošius ir Justas Lasickas. Gal tai pagyvins lietuvių žaidimą?

63 min. Martynas Dapkus ir Vytas Gašpuitis pakeitė S.Mikoliūną ir O.Verbicką.

54 min. Dar vienas įvartis į lietuvių vartus – po keitimo pasirodęs Juanas Miranda atliko baudos smūgį, o kamuolys lietė ir gyvatvorę, ir T.Švedkausko pirštus, bei nusileido vartų tinkle. Po dar vieno smūgio kėlinio pradžioje ispanai jau triuškina lietuvius – 3:0.

46 min. Iš karto po pertraukos – keitimas Lietuvos komandoje. Deimantas Petravičius žais vietoje F.Černycho.

45 min. Po pirmojo kėlinio liūdni popieriai.

43 min. D.Šimkus perėmė kamuolį ir iš karto smūgiavo, bet į vartus nepataikė.

40 min. A.Ruizo pokštelėjimas virš vartų.

39 min. T.Švedkauskas gelbsti ir nuo labai pavojingo O.Minguezos smūgio iš vos kelių metrų.

30 min. Bravo T.Švedkauskui! Lietuvis sugavo tikslumu, o ne jėga pabandžiusio pramušti A.Ruizo smūgį.

29 min. Baudinys... M.Beneta prilaikė ispaną B.Gilą ir teisėjui neliko nieko kito, kaip parodyti į 11 m žymą.

24 min. B.Diazas pasitaisė kamuolį ir nuginklavo T.Švedkauską – ispanai dar nesužaidus nė pusvalandžio jau pirmauja 2:0.

20 min. F.Černychas smūgiuoja, bet nesėkmingai.

17 min. Dar viena ispanų ataka, bet A.Ruizo smūgį galva gaudo T.Švedkauskas.

10 min. Kamuolys kol kas paklūsta tik ispanams, o M.Cucurella pavojingai smūgiavo ir vos nepasiekė antro įvarčio.

3 min. Labai aktyvi ispanų pradžia ir įvartis jau trečiąją minutę – T.Švedkauską nuginklavo H.Gullaimonas. Po šalto dušo atsiliekame 0:1.

Ispanija (4-3-3): Alvaro Fernandezas, Marcas Cucurella, Hugo Guillamonas, Oscaras Mingueza, Oscaras Gilas, Manu Garcia, Martinas Zubimendi, Gonzalo Villaras, Bryanas Gilas, Abelis Ruizas, Brahimas Diazas.

Lietuva (4-2-3-1): Tomas Švedkauskas, Egidijus Vaitkūnas, Edvinas Girdvainis, Markas Beneta, Saulius Mikoliūnas, Domantas Šimkus, Linas Mėgelaitis, Ovidijus Verbickas, Paulius Golubickas, Arvydas Novikovas, Fiodoras Černychas.

Namuose drėgna, kaupiasi kondensatas ant langų. Kaip apsaugoti savo namus nuo pelėsio?