Įspūdinga: Brazilijos pergalę prieš Urugvajų lėmė trys Vilniuje žaidusio Paulinho įvarčiai

Pietų Amerikos žemyno atrankoje į pasaulio futbolo čempionatą sužaistos visos ketverios 13-ojo turo rungtynės. Įspūdingą pergalę prieš Urugvajų pasiekė Brazilijos rinktinė, o argentiniečiai išvargo 3 taškus prieš Čilę.
Paulinho
Paulinho / „Scanpix“/AP nuotr.

Turnyro lentelės lyderių dvikovoje Montevidėjuje šeimininkai pirmieji pasižymėjo įvarčiu, tačiau po Paulinho šou Brazilijos rinktinė 4:1 (1:1) parbloškė Urugvajų.

Atraminis brazilų saugas, rungtyniaujantis Kinijos čempionate, mušė įvarčius 19, 52 ir 90 minutėmis ir pasiuntė urugvajiečius į nokautą. Pirmasis dar 9-ąją minutę pasižymėjo Edinsonas Cavani, o ketvirtą brazilų įvartį 74-ąją minutę pelnė Neymaras.

28 metų saugas Paulinho, kuris 2006–2007 m. žaidė „Vilniaus“ klube, iki šiol rinktinėje buvo pelnęs tik 6 įvarčius.

Su 30 taškų iš 39 galimų brazilai saugiai įsitaisė pirmoje atrankos vietoje, 7 taškais lenkdami būtent Urugvajų.

Kitose rungtynėse Buenos Airėse vietinių širdingai palaikoma Argentinos rinktinė išplėšė itin svarbią pergalę 1:0 (1:0) prieš „Copa America“ čempionę Čilę.

Vienintelį įvartį 16-ąją minutę 11-os metrų baudiniu pelnė Lionelis Messi.

Po pergalės šeimininkai turnyro lentelėje pakilo į trečiąją vietą, nustumdami čiliečius į šeštąją.

Paragvajaus futbolininkai namuose iškovojo pergalę 2:1 prieš Ekvadoro rinktinę, o Venesuelos ekipa namuose lygiosiomis 2:2 sužaidė su Peru.

Į pasaulio čempionatą iš Pietų Amerikos zonos tiesiogiai patenka keturios komandos, penktoji turi žaisti pereinamąsias rungtynes.

1. Brazilija 13 9 3 1 32:10 30
2. Urugvajus 13 7 2 4 25:15 23
3. Argentina 13 6 4 3 15:12 22
4. Kolumbija 13 6 3 4 16:15 21
5. Ekvadoras 13 6 2 5 23:18 20
6. Čilė 13 6 2 5 21:18 20
7. Paragvajus 13 5 3 5 13:18 18
8. Peru 13 4 3 6 20:22 15