Ir vasarą naujienų netrūksta. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!

Turkų supertalentas prisistatė Europai – fantastišku smūgiu nukovė Sakartvelą

Sakartvelo futbolininkai pirmą sykį istorijoje pasirodė pačioje ryškiausioje scenoje – debiutavo Europos čempionate. Bet pergalę šventė turkai.

Lietaus merktame Dortmunde F grupės rungtynės prasidėjo 19 val., o belaukdami istorinio mačo kartvelai ir turkai tribūnose spėjo ir susimušti. Mosavimą kumščiais užfiksavo fotografai.

Vida Press nuotr./Istorinių rungtynių Dortmunde belaukiantys Turkijos ir Sakartvelo sirgaliai spėjo susimušti

Emocijų netrūko ir aikštėje. Krašto gynėjas Mertas Mulduras (26 min.) gražiu smūgiu išvedė turkus į priekį, kurie netrukus džiaugėsi ir antruoju įvarčiu.

Bet jis buvo atšauktas dėl milimetrinės nuošalės, o į puolimą nubėgusiems kartvelams rezultatą išlygino Giorgi Mikautadzė (32 min.).

Lygus rezultatas išsilaikė iki antrojo kėlinio vidurio, kai futbolo šedevrą sukūrė 19-metis Arda Guleras. Madrido „Real“ klubui priklausantis jaunasis turkų supertalentas fantastišku smūgiu kaire koja įsuko kamuolį į tolimąjį vartų kampą (2:1).

Kovingi kartvelai nepasidavė, dukart drebino vartų konstrukciją, pabaigoje į puolimą siuntė net ir savo vartų sargą, palikdami savo vartus tuščius. Kamuolį perėmę turkai tuo pasinaudojo ir Keremas Akturkoglu padėjo tašką dramatiškose rungtynėse – 3:1 (1:1).

Atvirose rungtynėse išvydome net 36 smūgius į vartus. 22 sykius savo laimę bandė turkai (8 į vartų plotą), 14 – kartvelai (5).

Kamuolį ilgiau kontroliavo turkai (56-44 proc.). Jie susikūrė ir daugiau tikėtinų įvarčių (xG) – 2,70-1,59.

Sakartvelą į „Euro 2024“ atvedė Prancūzijos futbolo legenda Willy Sagnolis – mažiausiai šiame čempionate uždirbantis strategas.

Pirmą sykį žemyno pirmenybėse pasirodantys kartvelai yra žemiausią FIFA reitingą turinti komanda (75).

Italo Vincenzo Montellos treniruojami turkai FIFA reitinge žengia 40-i ir yra laikomi šios dvikovos favoritais.

Jiems – tai 6-asis Europos čempionatas, o geriausiai sekėsi 2008 m., kai turkai sugebėjo nužygiuoti iki pusfinalio. Tiesa, paskutinius du sykius pasirodymai baigdavosi jau pirmajame – grupių – etape.

Ketvirtuoju – rezerviniu – teisėju šiame mače vėl dirbo lietuvis Donatas Rumšas.

Startinės sudėtys

Rungtynių eiga

10 min. Turkai kol kas gerokai aktyvesni. Du jų kampiniai – itin pavojingi, o Kaanas Ayhanas tolimu smūgiu drebina virpstą. Katvelai atsako atsako ne mažiau pavojingu rikošetu.

26 min. Turkai muša pirmieji. Krašto gynėjas Mertas Mulduras įspūdingu smūgiu iš oro, neleidęs kamuoliui nusileisti ant žolės, siunčia jį į viršutinį vartų kampą (1:0).

27 min. Turkai netrukus muša antrą, atšvenčia, bet po VAR peržiūros sužino, kad įvartis – neįskaitomas.

32 min. Sakartvelas lygina rezultatą! Giorgi Mikautadzė smūgiuoja į artimąjį vartų kampą ir turkų vartininkas kamuolį praleidžia (1:1).

Vida Press nuotr./Giorgi Mikautadzė džiaugiasi įvarčiu

45+1 min. Įvartį įmušę kartvelai įsidrąsino ir kėlė vis didesnį pavojų prie turkų vartų. Pastarieji, per milimetrą nepirmavę 2:0, turėtų graužtis nagus, kad po pirmojo kėlinio rezultatas yra lygus.

Vida Press nuotr./Sakartvelo futbolo sirgalius

56 min. Galingas turkų lyderio Hakano Čalhanoglu baudos smūgis, bet kamuolys skrieja į vartų vidurį ir katvelų vartininkas apsigina.

65 min. 19-metis turkų supertalentas Arda Guleras, žaidžiantis Madrido „Real“ klube, muša įvartį gražuolį ir prisistato Europai ryškiausioje scenoje. Turkai vėl pirmauja (2:1).

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Arda Guleras

70 min. Sakartvelas ginklų nesudeda ir... pataiko į skersinį.

83 min. Kartvelų lyderis Chviča Kvaracchelija susiduria su turkų gynėju ir ilgai nekyla nuo žolės. Galiausiai jis atsistoja ir tęsia susitikimą.

90 min. Pridedamos 6 papildomo laiko minutės.

90+3 min. Proga Sakartvelui, bet G.Mikautadzė šauna šalia vartų.

90+6 min. Kartvelai pabaigoje į priekį siunčia ir vartininką, pataiko į virpstą, dar vienas smūgis – bet kamuolį galva blokuoja turkų gynėjas.

90+7 min. Vartai tušti, tad Keremas Akturkoglu nuskuodęs į priekį netrukdomas deda tašką. 3:1 ir finalinis švilpukas.

Pildoma...

Standings provided by Sofascore

Liepos 3 d. šeimos su vaikais PLC „Mega“ pramogaus nemokamai
Naujos programėlės „Joiner App“ vartotojai atskleidė, kaip pasikeitė jų gyvenimai
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Užsisakykite
15min naujienlaiškius