Kanada užkūrė tikrą pragarą, bet „raudonieji velniai“ iššoko sausi

Daug kanadiečių šio vakaro laukė visą gyvenimą. Daug metų laikyta ledo ritulio šalimi Kanada pagaliau grįžo į pasaulio futbolo čempionatą, šiame turnyre iki šiol pasirodžiusi vienintelį sykį 1986 metais. Pirmenybėse Katare Kanada parodė puikų futbolą ir užkūrė pirtį 39 vietomis FIFA reitinge aukščiau stovinčiai Belgijai. Tačiau varžovė – antra pagal reitingą pasaulyje Belgija, žaidusi 2018 metų pirmenybių pusfinalyje, įmušė vienintelį rungtynių įvartį.

Kanada atakavo, Belgija įmušė.

Nors trečiadienio vakarą vėlyvose F grupės rungtynėse Šiaurės Amerikos atstovai užgriuvo vieną geriausių Europos komandų atakomis, pirmojo kėlinio pabaigoje puolimo smaigalyje atsidūręs Michy Batshuayi šūviu į vartus pelnė vienintelį įvartį Belgijai.

Belgija šventė pergalę 1:0, bet daugiau progų sukūrė Kanada, mušusi ir 11 metrų baudinį.

Suprasti akimirksniu

• Ketvirtadienio rungtynės:
  • 12 val. Šveicarija – Kamerūnas
  • 15 val. Urugvajus – Pietų Korėja
  • 18 val. Portugalija – Gana
  • 21 val. Brazilija – Serbija

Geriausiu Belgijos rinktinėje buvo vartininkas Thibaut Courtois, sugėręs varžovų atakas ir atrėmęs Alphonso Davieso smūgiuotą baudinį.

F grupėje Belgija yra pirma, nes kitos rungtynės trečiadienį tarp Maroko ir Kroatijos baigėsi 0:0.

Kanada lieka be taškų, bet turės šansų atsigriebti, o charakterį jau parodė.

„Aš jau degu nuo dėmesio iš jaunųjų žaidėjų, 7-8 metų, mano šeimos, komandos draugų, vaikų, – dar prieš pirmąsias rungtynes sakė Kanados rinktinės kapitonas Atiba Hutchinsonas. – Ypatinga jausti tokį susidomėjimą šalyje. Rinktinėje žaidžiu labai seniai, bet niekas nemačiau tokio lygio.“

39 metų A.Hutchinsonas yra vienintelis Kanados rinktinės žaidėjas, kuris jau buvo gimęs, kai ši šalis žaidė pasaulio čempionate prieš 36 metus. Tada Meksikoje Kanada pralaimėjo visus tris mačus Prancūzijai, Vengrijai ir SSRS.

Kanados moterų futbolo rinktinė yra laimėjusi bronzos medalius 2012 ir 2016 metų olimpinėse žaidynėse, o ten kanadietes treniravęs Johnas Herdmanas dabar vadovauja vyrų rinktinei, kurios lyderiai yra Alphonso Daviesas, Jonathanas Davidas, Cyle'as Larinas.

„Svajonė išsipildė man, žaidėjams, šaliai, – sakė J.Herdmanas. – Tamsūs debesys išsisklaidė.“

Trečiadienį Kanada puikiai atakavo Belgiją, kuri užėmė trečią vietą praėjusiame pasaulio čempionate, o pastarosiose Europos pirmenybėse ketvirtfinalyje nusileido būsimai čempionei Italijai.

Žaidėjų branduolys pasiekė brandą – Kevinui De Bruyne ir Edenui Hazardui po 31 metus, Romelu Lukaku – 29. Tiesa, pastarasis puolėjas nežaidė trečiadienį dėl traumos.

Belgija ir Kanada kovą pradėjo nuo 21 val., svarbiausius įvykius fiksavo 15min:

Antrasis kėlinys: Belgija – Kanada 1:0

90 min. Pridėtos penkios minutės, belgai artėja prie pergalės. Kanadiečiai paskutinėmis minutėmis nieko nebepeša.

79 min. Dar viena pavojinga Kanados ataka, bet smūgį galva sugėrė Th.Courtois.

75 min. Kanados jėgos slopsta, Alphonso Daviesas matomas vis rečiau.

65 min. Kanada toliau spaudžia, o Belgijos žaidėjai jau nubausti trimis geltonomis kortelėmis.

Pirmasis kėlinys

44 min. Įvartis! Michy Batshuayi atsidūrė atakos smaigalyje, kur įsibėgėjęs ir sulaukęs puikaus perdavimo, šovė labai stipriai ir taikliai. Belgija priekyje 1:0.

30 min. Fantastiška, drąsi Kanada šįvakar. Jos atakos liejasi, Th.Courtois negali atsipalaiduoti.

20 min. Kanada turėjo mušti dar vieną 11 metrų baudinį? Teisėjas suklydo, kai užfiksavo nuošalę, kai per kanadiečių ataką kamuolys atgal buvo perduotas belgų žaidėjo. O tada iškart sekė pražanga baudos aikštelėje. Žiauri teisėjo klaida.

15 min. Koks Kanados šturmas! Kanadiečiai FIFA reitinge yra tik 41 vietoje – 39 pozicijomis žemiau už Belgiją, bet kol kas atakuoja favoritų vartus ir yra atlikę 8 smūgius į vartus, kai belgai – tik vieną.

10 min. Thibaut Courtois gelbėja belgus! Belgijos rinktinės vartininkas atspėjo Alphonso Davieso smūgio kryptį ir atmušė abiem rankomis pažeme lėkusį kamuolį. Kanados lyderis prieš tai buvo realizavęs du 11 metrų baudinius rinktinėje, bet trečias kartas jam melavo.

„Scanpix“ nuotr./Pasaulio čempionato rungtynių tarp Belgijos ir Kanados akimirka. Thibout Courtois

8 min. 11 metrų baudinys į belgų vartus! Yannickas Carrasco sužaidė ranka, kai stipriu smūgiu Kanada pradėjo rungtynes.