Karalius griuvo: iš Madrido žvaigždžių šlapią vietą palikęs „Man City“ – finale

Karalius mirė – tegyvuoja karalius. UEFA Čempionų lygos trofėjus turės naujus šeimininkus. Trečiadienio vakarą vykusiame antrajame pusfinalyje „Manchester City“ namuose 4:0 sutriuškino titulą gynusį Madrido „Real“ ir žengė į Stambule vyksiantį finalą.
„Manchester City“ triumfas
„Manchester City“ triumfas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pirmoji šių komandų akistata Madride buvo pasibaigusi taikiai – 1:1.

Vis dėlto šį kartą Pepo Guardiolos auklėtiniai iš karto puolė įrodinėti, kas yra tikrieji dvikovos šeimininkai ir favoritai.

Per pirmąsias minutes „Man City“ surengė galingą varžovų vartų apgultį ir galiausiai 23-ąją minutę po Kevino De Bruyne perdavimo rezultatą atidarė stipriai iš kelių metrų smūgiavęs Bernardo Silva.

Išprausti šaltu dušu karališkojo klubo atstovai atkuto tik baigiantis pirmam kėliniui.

35-ąją minutę įspūdingu tolimu smūgiu skersinio tvirtumą patikrino Toni Kroosas.

Bet gavę šiek tiek laisvės, „Man City“ vėl atakavo žaibiškai. 37-ąją minutę šeimininkai surengė dar vieną greitą išpuolį. Ilkay'aus Gundogano smūgį Thibaut Courtois atrėmė, bet kamuolys patogiai atšoko tam pačiam Bernardo Silvai ir portugalas galva persvarą įtvirtino.

Antrajame kėlinyje Madrido komanda pakilti taip ir nesugebėjo. Maža to, 76-ąją minutę K.De Bruyne standartinės situacijos metu vėl pakėlė kamuolį į „Real“ baudos aikštelę, o ten visus aplenkęs Manuelis Akanji galva pelnė trečią įvartį.

Tačiau ir tai nebuvo pabaiga. Jau per pridėtą laiką Philas Fodenas atliko puikų perdavimą Julianui Alvarezui ir šis padėjo tašką.

Finale P.Guardiolos komanda žais su Milano „Inter“, kuris 2:0 ir 1:0 pirmajame pusfinalyje eliminavo kitą miesto ekipą „AC Milan“.

Vienintelį kartą Čempionų lygos finale „Man City“ kol kas žaidė 2021-aisiais ir tuomet Porto pralaimėjo Londono „Chelsea“ ekipai.

„Inter“ stipriausia žemyno ekipa yra tapusi tris sykius (1964, 1965, 2010) ir dar du kartus pralaimėjo finale.

Šiemetinis finalas birželio 10-ąją vyks Stambule.