Marokas skrenda tolyn – eliminavo Portugaliją ir žengė ten, kur Afrika dar nebuvo

Stebuklingas Maroko rinktinės žygis Katare tęsiasi. Walido Regragui treniruojama komanda pasaulio futbolo čempionato ketvirtfinalyje 1:0 nugalėjo Portugaliją ir tapo pirmąja Afrikos šalimi, patekusia tarp keturių stipriausių komandų planetos pirmenybėse.

Pergalingą įvartį 42-ąją minutę smūgiu galva pelnė Youssefas En-Nesyri.

Marokas nutraukė Afrikos ketvirtfinalių prakeiksmą – iki šiol visos trys šalys – Kamerūnas 1990 m., Senegalas 2002 m. ir Gana 2010 m. pralaimėjo pasaulio čempionatų ketvirtfinalius ir visuose juose prireikė arba pratęsimo, arba dar ir baudinių.

Kelyje link pusfinalio Marokas skriaudė tikras Europos futbolo galiūnes. Grupių etape marokiečiai 2:0 paguldė ant menčių Belgiją, aštuntfinalyje per baudinius įveikė Ispaniją, o dabar eliminavo ir Portugaliją, kuri prieš tai siautėjo aštuntfinalyje, kuriame net 6:1 suspardė Šveicariją.

„Scanpix“/AP nuotr./Marokas prieš Portugaliją

Portugalijos rinktinės neišgelbėjo net ir vėl po keitimo į aikštę kilęs Cristiano Ronaldo, pasirodęs ant vejos 51-ą minutę. Portugalų žvaigždė geriausią ir bene vienintelį šansą turėjo per pridėtą antro kėlinio laiką, bet išnaudoti jo nesugebėjo.

C.Ronaldo tai buvo 196-osios rungtynės rinktinėje – jis pakartojo pasaulio rekordą.

Portugalija turėjo šansą žengti į pusfinalį pirmąsyk nuo 2006 metų, bet neišnaudojusi galimybės palaidojo greičiausiai paskutinę C.Ronaldo proga tapti pasaulio čempionu – vargu, ar 38-ą gimtadienį po kelių mėnesių minėsiantis puolėjas dalyvaus planetos pirmenybėse po ketverių metų.

Marokas į pusfinalį žengė demonstruodamas neįtikėtiną gynybą. Per penkerias rungtynes afrikiečiai praleido tik vieną įvartį, o ir tas pats krito savam žaidėjui nukreipus kamuolį į vartus akistatoje su Kanada.

Sustabdė marokiečiai ir portugalų, kurie iki ketvirtfinalio kartu su anglais demonstravo geriausią puolimą, atakas, kurių netrūko antrajame kėlinyje, bet visos jos baigėsi bergždžiai.

Pusfinalyje Maroko komanda trečiadienį žais prieš Angliją arba Prancūziją, kurių akistata vyks kiek vėliau šeštadienio vakarą.

Primename, kad pirmosios į pusfinalį penktadienį iškopė Kroatija ir Argentina, kurios susikaus antradienį.

Marokas – Portugalija 1:0
42' Youssefas En-Nesyri [1:0]
90+3' Walidas Cheddira užsidirbo raudoną kortelę

90+8 min. Viskas, Marokas pusfinalyje!

90+7 min. Pepe galėjo tapti Portugalijos herojumi, bet nepataikė galva...

90+6 min. Zakaria Aboukhlalas galėjo padėti tašką, bet pabėgęs vienas prieš vartininką jo nuginkluoti nesugebėjo.

90+3 min. Štai toks įvykių posūkis – W.Cheddira gauna antrą geltoną kortelę ir Marokas lieka žaisti 10 prieš 11. Lieka dar penkios minutės.

90+1 min. C.Ronaldo šansas! Portugalų žvaigždės smūgį sulaikė Y.Bounou.

83 min. Koks Y.Bounou žaidimas! Maroko vartininkas neįtikėtinai atremia J.Felixo smūgį ir išlaiko savo komandos vartus sausus.

75 min. Walidas Cheddira trumpam privertė sulaikyti kvapą Maroko gerbėjus, bet įvarčio pasiekti nepavyko.

64 min. B.Fernandesas paliktas visiškai laisvas ties baudos aikštelės riba, bet Marokui pasiseka – kamuolys skrieja per centimetrą nuo skersinio.

58 min. Goncalo Ramosas gavo auksinę progą, bet praėjusių rungtynių portugalų herojus iš kelių metrų nepataiko į vartus galva...

51 min. F.Santosas meta į aikštę C.Ronaldo. Tai rekordinės – jau 196-osios – portugalo rungtynės rinktinėje.

50 min. Dar viena neįtikėtinai pavojinga Maroko standartinė situacija, bet šį kartą portugalus gelbėja D.Costa.

46 min. Pradedame antrąjį kėlinį!

45+2 min. Marokas galėjo dvigubinti persvarą, bet Yahia Attiyat Allahas nepataikė į vartus.

45 min. Oho, koks Portugalijos bandymas išlyginti rezultatą! Bruno Fernandesas galėjo tapti vieno gražiausių turnyro įvarčių autoriumi, bet kamuolys trenkėsi į vartų konstrukciją.

42 min. ĮVARTIS! Marokas triumfuoja po Y.En-Nesyri įvarčio – vartininkas Diogo Costa neatsargiai išėjo iš vartų ir praleido marokiečio smūgį galva. Šiaurės Afrikos komanda nusiteikusi pratęsti neįtikėtiną savo žygį – 1:0!

39 min. Ir vėl atakos smaigalyje J.Felixas, bet vienu lietimu sudėtingo kamuolio nukreipti į vartus portugalui nepavyko.

36 min. Marokiečiai vis labiau išdrąsėja – dabar jau smūgiuoja ir Sofiane'as Boufalas.

35 min. Selimas Amallah turėjo puikų šansą išvesti Maroką į priekį, bet jam smūgis nepavyko.

31 min. Atodūsis stadione – po J.Felixo smūgio kamuolys rikošetu vos neįskriejo į vartus.

26 min. Vėl Y.En-Nesyri turi progą, šį kartą po baudos smūgio, bet marokietis ir vėl nepataikė į vartus.

6 min. Youssefas En-Nesyri pavojingai atakuoja galva po kampinio, bet nepataiko.

5 min. Joao Felixas imasi už galvos – portugalų puolėjas vos neįmušė įvarčio, bet Maroko vartus išgelbėjo Yassine'as Bounou.

1 min. Rungtynės prasidėjo, gero futbolo!

Skrydžio režimu: atviras „Gurtam“ vadovo interviu su Benediktu Vanagu
Kokias tvoras ir kodėl šiemet renkasi namų savininkai?
Daugiau Pliusų sporto entuziastams:„Gym+“ vėl plečiasi