Kongo futbolininkai Afrikos čempionato kvalifikacijoje netikėtai įveikė DKK

Afrikos tautų taurės futbolo čempionato (Africa Cup of Nations) atrankoje sužaista 14 grupių rungtynių. Iki atrankos varžybų pabaigos liko tik du turai.
Cedricas Mongongu ir Salomonas Kalou
Cedricas Mongongu ir Salomonas Kalou / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Viena didžiausių staigmenų užfiksuota G grupėje, kur Kongo Demokratinės Respublikos rinktinė išvykoje 4:3 palaužė Dramblio Kaulo Kranto futbolininkus.

Pirmąjį įvartį rungtynėse 21 min. įmušė Neeskensas Kebanas, o Junioras Kabananga (35) ir Jeremy Bokila (36) prieš pertrauką pasiuntė varžovus į nokdauną.

J.Kabananga įspūdingas įvartis per save vertas atskiro paminėjimo.

Šeimininkų gretose Yaya Toure (25 min.) pirmajame kėlinyje buvo išlyginęs rezultatą, tačiau antrojo pradžioje Franckas Yannickas Kessie gavo raudoną kortelę. Vis dėlto, be vieno žaidėjo likusioje DKK rinktinėje dukart pasižymėjo Salomonas Kalou (69 ir 72 min.).

Vis dėlto, 89-ąją minutę J.Bokila įmušė savo antrą įvartį ir išplėšė Kongui pergalę.

Kitose grupės rungtynėse Kamerūnas be vargo 2:0 namuose įveikė Sierą Leonę.

Grupėje su 10 taškų pirmauja Kamerūnas, KDR ir DKK turi po 6, o Siera Leonė kol kas turi tik tašką.