Danijos pasaka – baigta: Anglija po kontroversiško teisėjo sprendimo žengė į „Euro 2020“ finalą

Futbolo katedra vadinamame „Wembley“ stadione šeimininkė Anglija žengė dar vieną žingsnį išsvajoto titulo link. „Trys liūtai“ buvo nuprausti šaltu dušu, tačiau vėliau užriaumojo savo tvirtovėje – per pratęsimą po abejotino teisėjo sprendimo nugalėjo Daniją 2:1 ir žengė į „Euro 2020“ finalą.

Kaip reikiant Angliją sukrėtė Mikkelio Damsgaardo itin tolimas baudos smūgis 30-ąją minutę. 21-rių jaunuolis šaltakraujiškai šovė taip, kad vartininkas Jordanas Pickfordas savo komandos išgelbėti nesugebėjo.

Nuostabus jauno puolėjo smūgis užbaigė net 691 minutę trukusią Anglijos nepraleistų įvarčių seriją.

„Scanpix“ nuotr./Anglija – Danija

Vis dėlto daniškas vakarėlis tęsėsi neilgai. Anglijos kapitonas Harry Kane’as 39-ąją minutę atliko puikų perdavimą Bukayo Saka, šis pasiuntė kamuolį šalia vartų, o ten Danijos gynėjas Simonas Kjaeras, bandęs gelbėti komandą, įsimušė į savo vartus.

Tai buvo jau 11-asis įvartis į savo vartus „Euro 2020“ pirmenybėse, tiek daug nebuvo įmušta visuose ankstesniuose Senojo žemyno pirmenybėse kartu sudėjus.

Antrajame kėlinyje Anglijos futbolininkai buvo aktyvesni, jų atakos buvo pavojingesnės, tačiau įvarčių pelnyta nebuvo, tad komandoms teko žaisti pratęsimą.

Tęsė varžovų vartų apgultį Anglija ir per pratęsimą ir galiausiai pasiekė savo, kai Joakimas Maehle nugriovė baudos aikštelėje Raheemą Sterlingą. Teisėjas skyrė 11 metrų baudinį, kuris dar buvo tikrinamas VAR, tačiau abejotinas sprendimas nebuvo pakeistas.

„Scanpix“ nuotr./Raheemo Sterlingo krytis baudos aikštelėje

Jei kontaktas ir buvo baudos aikštelėje, jis buvo minimalus. Maža to, aikštėje anglų atakos metu buvo du kamuoliai.

Prie žymos stojo Harry Kane’as, kurio smūgį atrėmė Kasperas Schmeichelis, tačiau Anglijos puolėjas pirmas pribėgo prie kamuolio ir išvedė „Tris liūtus“ į priekį.

„Baudinio ten nebuvo. Nesuprantu, kodėl VAR neprašė paties teisėjo pažiūrėti pakartojimą“, – iškart po epizodo „beIN Sports“ eteryje kalbėjo legendinis treneris Arsene’as Wengeras.

„Žinome, kad tu turi daryti viską, kad laimėtum, tačiau juk tai žiūri ir vaikai“, – RTE eteryje kalbėjo buvęs garsus Vokietijos futbolininkas ir treneris Dietmaras Hamannas.

Danijai atsitiesti taip ir nepavyko – šios šalies pasakiškas žygis baigtas. Finale Anglija sekmadienio vakarą susitiks su Italija, kuri antradienį po baudinių serijos nugalėjo Ispaniją.

Tai bus pirmas Anglijos finalas Europos čempionato istorijoje.

Rungtynių eiga. Anglija – Danija 2:1

Antras pratęsimas.

120 min. Viskas, Anglija švenčia, Danija verkia.

114 min. Progą turėjo Danija, bet anglus gelbsti vartininkas!

111 min. Vyksta antras pratęsimas. Danija atrodo nebeturinti jėgų. O socialiniai tinklai netyla dėl teisėjo sprendimo skirti 11 metrų baudinį. Net legendinis Arsene'as Wengeras jau pasisakė, kad ten pražangos nebuvo.

Pirmas pratęsimas.

104 min. ĮVARTIS! H.Kane'o smūgį atrėmė K.Schmeichelis, tačiau anglas pats suskubo pirmas prie kamuolio ir pasiuntė jį į tinklą! Anglija priekyje – 2:1.

103 min. Baudinys tikrinamas VAR, tačiau sprendimas nekeičiamas.

102 min. Skiriamas 11 metrų baudinys į Danijos vartus! Pražangą išprovokavo Raheemas Sterlingas.

98 min. Danija kenčia prie savo vartų, anglai kuria, tačiau įmušti niekaip nepavyksta.

91 min. Na ką, prasideda pirmoji papildomo laiko atkarpa.

Antras kėlinys.

90+6 min. Viskas. Pratęsimas. Nors paskutinė pridėto laiko minutė buvo itin karšta prie Danijos vartų.

83 min. Eina į pabaigą antrasis kėlinys, vis dar lygu. Anglų veiduose nerimas, jie svajoja apie pirmą Europos čempionato finalą šalies istorijoje.

74 min. H.Kane'as griuvo baudos aikštelėje, tačiau po VAR peržiūros 11 metrų baudinio teisėjas neskiria. Panašu, kad puolėjas pats prasižengė prieš tai.

55 min. Kokia proga! H.Maguire'as galva smūgiavo į vartus, tačiau fantastiškai sužaidė K.Schmeichelis.

49 min. H.Maguire'as alkūne pataikė į veidą varžovų kapitonui S.Kjaerui, teisėjas rodo anglui geltoną kortelę.

46 min. Prasidėjo antras kėlinys. Prisisekite saugos diržus!

Pirmas kėlinys.

39 min. ĮVARTIS! Anglija lygina rezultatą! Nuostabus H.Kane'o perdavimas į pavojingą zoną, B.Saka atlieka perdavimą, o kamuolį išmušti bandęs Danijos kapitonas Simonas Kjaeras nukreipė kamuolį į savo vartų tinklą – 1:1.

38 min. Geriausia Anglijos proga! R.Sterlingas šovė iš kelių metrų, tačiau K.Schmeichelis užsiėmęs nuostabią poziciją.

37 min. Na, dar kartą pažiūrėkite, koks tai buvo Danijos įvartis.

35 min. R.Sterlingas turėjo progą atsakyti Danijai panašiu smūgiu, tačiau pataikė į gyvatvorę.

32 min. Verta paminėti, kad tai pirmas Anglijos praleistas įvartis „Euro 2020“ pirmenybėse. Įdomu, kaip reaguos „Wembley“ šeimininkai.

30 min. JŪS TURBŪT JUOKAUJATE?! KOKS ĮVARTIS! DANIJA ŠĖLSTA! Baudos smūgiu iš labai toli kamuolį į vartus siunčia M.Damsgaardas! Neįtikėtina, tiesiog neįtikėtina! Danija priekyje – 1:0.

25 min. M.Damsgaardas atliko gerą smūgį iš patogios pozicijos, tačiau į vartų plotą jam pataikyti nepavyko.

15 min. Du smūgiai į anglų vartus. Į vartų plotą skriejusį kamuolį gaudė vartininkas J.Pickfordas, o netrukus pats ir suklydo, tačiau danams nubausti varžovų nepavyko.

13 min. Pirmas smūgis į vartų plotą, jį atliko R.Sterlingas, tačiau vartininkas užsiėmęs gerą poziciją.

10 min. Kol kas anglai aktyvesni ir ilgiau kontroliuoja kamuolį, bet danai ieškos galimybių kontratakoms. Vieną jau buvo radę, tačiau Anglijos gynėjai pavojų išsklaidė.

1 min. Rungtynės prasidėjo!

Prieš rungtynes. Jūs tik pažiūrėkite, kas vyksta Londone šiandien!

Startinės komandų sudėtys:

Anglija: Jordanas Pickfordas; Kyle'as Walkeris, Luke'as Shaw, Johnas Stonesas, Harry Maguire'as; Kalvinas Philipsas, Declanas Rice'as, Bukayo Saka, Masonas Mountas, Raheemas Sterlingas; Harry Kane'as.

Danija: Kasperas Schmeichelis; Jannikas Vestergaardas, Simonas Kjaeras, Andreasas Christensenas; Joakimas Maehle, Thomasas Delaney, Pierre'as-Emile'is Hoejbjergas, Jensas Stygeris Larsenas; Mikkelis Damsgaardas, Kasperas Dolbergas, Martinas Braithwaite'as.