Svajonę besivaikant: „Žalgiris“ pirmajame mače išplėšė lygiąsias prieš „Glimt“

Vilniaus „Žalgiris“ tiksint jau pridėtam teisėjo laikui mušė itin svarbų įvartį į Budės „Glimt“ vartus, išplėšė lygiąsias namuose ir į Norvegiją po savaitės keliaus gaudyti svajonės. Lietuvos čempionai Konferencijų lygos paskutinio atrankos etapo pirmąsias rungtynes baigė rezultatu 2:2.

LFF stadione įspūdingu plakatu per visą pietinę tribūną pasitikti žalgiriečiai iškart griebė jautį už ragų – jau 7-ąją minutę į puolimo smaigalį pastumtas Tomislavas Kišas sulaukė puikaus Karolio Uzėlos perdavimo ir išvedė Vilniaus ekipą į priekį.

K.Uzėla netrukus ir pats galėjo pasižymėti, tačiau galingas jo smūgis iš toli sudrebino skersinį.

Pirmajame kėlinyje daug progų „Glimt“ nesukūrė ir į pertrauką „Žalgiris išėjo pirmaudamas, bet situacija greitai apsivertė aukštyn kojomis.

Jau 49-ąją minutę Ulrikas Saltnesas kampinio metu surado kamuolį šalia vartų ir šovė galva tiksliai.

Tačiau tuo nesibaigė ankstyvos antrojo kėlinio problemos „Žalgiriui“, mat tas pats U.Saltnesas po penkių minučių galingai dūrė iš toli į patį vartų kampą, nepalikdamas jokių šansų Edvinui Gertmonui ir išvesdamas Budės ekipą į priekį 1:2.

Laikas bėgo, o rezultatas nesibaigė, bet Djibrilis Diaw per pridėtą laiką galva smūgiavo užtikrintai, pakėlė ant kojų tribūnas ir išplėšė lygiąsias.

Atsakomąsias rungtynes Norvegijoje „Žalgiris“ žais kitą ketvirtadienį. Kadangi išvykos įvarčio taisyklė jau yra panaikinta, vilniečiams lygiosios reikštų pratęsimą, o pergalė bet kokiu rezultatu – kelialapį į Konferencijų lygos grupių etapą ir 3 milijonų eurų premiją.

Rungtynių eiga. „Žalgiris“ – „Glimt“ 2:2

Antras kėlinys.

90 min. D.Diaw muša įvartį galva per pridėtą laiką! Šventė LFF stadione – 2:2.

87 min. Pavojinga proga, bet I.Tatomirovičiaus šūvis kiek per aukštas.

83 min. Rungtynės artėja prie pabaigos, bet gerų ženklų nematyti kol kas.

73 min. E.Gertmonas gelbsti „Žalgirį“ nuo pavojingo smūgio.

67 min. O.Verbickas smūgiavo galva, bet nepataikė į vartus.

54 min. Įvartis! Oho... Kokį smūgį iš toli paleidžia pirmojo įvarčio autorius Ulrikas Saltnesas. Jokių šansų Edvinui Gertmonui – kamuolys valo tolimo viršutinio vartų kampo voratinklius. Žalgiriečiai atsilieka – 1:2.

49 min. ĮVARTIS! Oi kokia prasta antrojo kėlinio pradžia... Edvinas Gertmonas iš pradžių puikiai gelbėjo „Žalgirį“, tačiau po kampinio galva Ulrikas Saltnesas smūgiavo tiksliai – 1:1.

Pirmas kėlinys.

45 min. Pirmas kėlinys – baigtas. Kol kas daug pozityvių ženklų!

40 min. H.Videmonto puiki proga! Deja, varžovas gelbėja savo komandą blokuodamas smūgį galva.

35 min. V.Čeburinas skėsčioja rankomis – „Žalgiris“ vis labiau praranda žaidimo kontrolę, varžovai įsitaisė vilniečių baudos aikštelės prieigose.

26 min. Gera T.Kišo proga, tačiau smūgis nestabdžius kamuolio nesėkmingas.

18 min. „Žalgirio“ ataką matėme senokai, bet ir varžovai nieko labai pavojingo sukurti kol kas nesugeba.

10 min. Karolis Uzėla drebina skersinį galingu smūgiu!

7 min. ĮVARTIS! Puikus Karolio Uzėlos reidas kraštu, geras perdavimas ir tiksliai muša Tomislavas Kišas! Ivanas Tatomirovičius dar vakar sakė, kad viską, ko nerealizavo anksčiau, žalgiriečiai pasiryžę sumušti dabar. Gal nemelavo? „Žalgiris“ priekyje – 1:0.

5 min. Stiprus lietus plauna LFF stadioną rungtynių pradžioje. Komandos kol kas itin aktyvių veiksmų nesiima.

1 min. Rungtynės prasidėjo. Tamsūs debesys virš LFF stadiono, tačiau tikėkimės, kad nieko blogo jie Lietuvos čempionams neatneš.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Lemiamas Konferencijų lygos atrankos etapas: „Žalgiris“ – „Glimt“

Likus 3 min. Įspūdingas „Pietų IV“ palaikymas. Milžiniškas plakatas per visą pietinę tribūną pasitinka žalgiriečius.

Likus 15 min. Reikėtų pastebėti, kad žiūrovų šiandien LFF stadione bus mažai.

Likus 1 val. Štai ir startinės sudėtys!

„Žalgiris“: Edvinas Gertmonas; Joelis Bopesu, Saulius Mikoliūnas, Djibrilis Diaw, Ivanas Tatomirovičius; Ovidijus Verbickas, Milenas Gamakovas, Karolis Uzėla; Hugo Videmontas, Tomislavas Kišas, Jakubas Sylvestras.

„Glimt“: Nikita Haikinas; Alfonsas Sampstedas, Mortenas Konradsenas, Brede Moe, Mariusas Lode; Sondre Brustadas Fetas, Patrickas Bergas, Ulrikas Saltnesas, Hugo Vetlesenas, Ola Solbakenas, Erikas Botheimas.