2016 06 21 /20:55

Lenktynes dėl pirmosios vietos C grupėje laimėjo pasaulio čempionai

Antradienio vakarą savo kovas Europos čempionato pirmajame etape baigė ir C grupės komandos. Paryžiuje grupės favoritai vokiečiai egzaminavo Šiaurės Airiją, o Marselyje įvyko dviejų praėjusių pirmenybių šeimininkių Ukrainos ir Lenkijos dvikova.
Mario Gomezas po įmušto įvarčio. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Po keturis taškus prieš paskutines rungtynes turėję vokiečiai ir lenkai įveikė savo varžovus vienodu rezultatu 1:0, tad ir po trečiojo turo dvikovų šioje grupėje išliko status quo.

Vienu įvarčiu daugiau įmušę pasaulio čempionai grupėje užėmė pirmąją vietą, lenkai liko antri, o Šiaurės Airija su trimis taškais tenkinosi trečia pozicija.

Vokietijos pergalę 29-ąją minutę nulėmė kiek netikėtai rungtynes atakos smaigalyje pradėjusio Mario Gomezo įvartis, o lenkams pergalę atnešė po keitimo aikštėje pasirodęs Jakubas Blaszczykowskis, pasižymėjęs 53-ąją minutę.

Antrąją vietą grupėje užėmę lenkai jau žino ir savo varžovą aštuntfinalyje. Juo birželio 25-ąją Sent Etjene bus Šveicarijos rinktinė.

Ukrainos rinktinė šiame Europos čempionate pralaimėjo visus tris mačus, tuo tarpu trečioji vieta ir trys taškai Michaelo O'Neillo treniruojamiems Šiaurės Airijos futbolininkams leidžia tikėtis įšokti į atkrintamąsias kaip vienai iš keturių geriausių trečiąsias vietas grupėse užėmusių komandų.

C grupės galutinė lentelė
1. Vokietija 3 2 1 0 3:0 7
2. Lenkija 3 2 1 0 2:0 7
3. Šiaurės Airija 3 1 0 2 2:2 3
4. Ukraina 3 0 0 3 0:5 0

Šiaurės Airija – Vokietija 0:1 (0:1)
29' [0:1] Mario Gomezas

Šiaurės Airija: Michaelas McGovernas, Garethas McAuley, Jonny Evansas, Stevenas Davisas, Conoras Washingtonas, Corry Evansas, Stuartas Dallasas, Oliveris Norwoodas, Aaronas Hughesas, Jamie Wardas, Craigas Cathcartas.

Vokietija: Manuelis Neueris, Jonasas Hectoras, Matsas Hummelsas, Joshua Kimmichas, Sami Khedira, Mesutas Ozilas, Thomasas Mulleris, Jerome‘as Boatengas, Toni Kroosas, Mario Gotze, Mario Gomezas.

Vokiečiai jautį čiupo už ragų nuo pat dvikovos pradžios. Didele sparta mačą pradėję pasaulio čempionai spaudė varžovus visoje aikštėje ir 7-ąją minutę susikūrė pirmą puikią progą.

Visgi vienas prieš Michaelą McGoverną iššokęs Thomasas Mulleris nesugebėjo įmušti.

Po keturių minučių jau Mesutas Ozilas turėjo puikią galimybę, bet ją taip pat paleido vėjais.

Netrukus jau Mario Gotze nerealizavo savojo šanso, o jaunojo Joshua Kimmicho pakartotinas smūgis buvo netikslus.

Kovingųjų airių gynybinius įtvirtinimus Joachimo Lowo auklėtiniams pavyko pramušti 29-ąją minutę. Po Thomaso Mullerio perdavimo kamuolį į varžovų vartus pasiuntė šiose rungtynėse šansą nuo pat pirmųjų minučių gavęs Mario Gomezas – 1:0.

Po keturių minučių labai aktyviai pirmajame kėlinyje žaidęs Thomasas Mulleris sudrebino varžovų vartų skersinį.

41-ąją minutę Mario Gomezas turėjo nuostabią progą pelnyti dublį, tačiau tiksliai nepataikė į kamuolį.

Komandos ilsėtis išėjo vokiečiams pirmaujant 1:0.

Po pertraukos dvi geras progas pasižymėti turėjo Mario Gotze, tačiau įmušti nesugebėjo, o 59-ją minutę jo pavyzdžiu pasekė ir Sami Khedira.

Žaidimo tempas šiek tiek nukrito. Vokiečiai nors ir išlaikė iniciatyvą, pavojingai varžovų vartams grasino vis rečiau.

82-ąją minutę Mario Gomezas turėjo dar vieną galimybę padvigubinti persvarą, tačiau jo smūgį galva atrėmė puikiai sužaidęs Michaelas McGovernas.

Per likusį laiką įmušti dar kartą planetos čempionai taip ir nesugebėjo.

Ukraina – Lenkija 0:1 (0:0)
53' [0:1] Jakubas Blaszczykowskis

Ukraina: Andrijus Piatovas, Bohdanas Butko, Jevhenas Kchačeridis, Oleksandras Kučeras, Tarasas Stepanenka, Andrijus Jarmolenka, Romanas Zozulia, Jevhenas Konoplianka, Ruslanas Rotanis, Artemas Fedetskis ir Oleksandras Zinčenka.

Lenkija: Lukaszas Fabianskis, Michalas Pazdanas, Arturas Jedrzejczykas, Thiago Cionekas, Tomaszas Jodlowiecas, Arkadiuszas Milikas, Robertas Lewandowskis, Grzegorzas Krychowiakas, Kamilas Glikas, Piotras Zielinskis, Bartoszas Kapustka.

Rungtynes aktyviau pradėjo lenkai. Jiems pergalės reikėjo kur kas labiau. 4-ąją minutę pirmą puikią progą turėjo Arkadiuszas Milikas. Vienas prieš vartininką atsidūręs puolėjas smūgiavo virš vartų.

9-ąją minutę jau ukrainiečiai atsakė pavojingu išpuoliu. Iš pradžių Romano Zozulios smūgį blokavo gynėjai, o pirmo prie kamuolio suskubusio Andrijaus Jarmolenkos šūvį atrėmė vartininkas.

17-ąją minutę vienas prieš Lukaszą Fabianskį iššoko Andrijus Jarmolenka, tačiau irgi smūgiavo šalia vartų.

25-ąją minutę Ukrainos komandos aistruoliai tradiciškai užtraukė nešvankią skanduotę apie Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną.

30-ąją minutę pavojingai iš toli smūgiavo veržliai kairiuoju kraštu sužaidęs Jevhenas Konoplianka – kamuolys praskriejo visai šalia virpsto.

38-ąją minutę ukrainiečiai iš rankų išleido dar vieną šansą. Jevhenas Konoplianka puikiai išvedė Bohdaną Butko, tačiau šis užuot iš dėkingos padėties smūgiavęs į vartus, nusprendė atlikti perdavimą į vartininko aikštelę. Po sumaišties kamuolys dar atšoko J.Konopliankai, tačiau Ukrainos rinktinės lyderis proga nepasinaudojo.

Pirmas kėlinys baigėsi be įvarčių.

Nuo antrojo kėlinio pradžios Adamas Nawalka į savo ekipos žaidimą įliejo šviežio kraujo – aikštėje pasirodė Jakubas Blaszczykowskis.

48-ąją minutę dar vienas pavojus prie lenkų vartų. Oleksandras Zinčenka turėjo neblogą progą, bet galva iš kelių metrų smūgiavo virš vartų.

53-ąją minutę tas pats Jakubas Blaszczykowskis varžovų baudos aikštelėje išmaudė net kelis varžovus ir pasiuntė kamuolį į Andrijaus Piatovo ginamus vartus – 1:0.

Po įmušto įvarčio lenkų sirgalių sektoriuje uždegti net keli fakelai. Apsaugos darbuotojams po kelių minučių pavyko juos užgesinti.

63-ąją minutę neblogą progą turėjo Jevhenas Konoplianka, tačiau iš maždaug 18 metrų smūgiavo netiksliai.

Po sumaišties lenkų baudos aikštelėje ir Jevheno Konopliankos tolimo spyrio, prie varžovų vartų buvo pargriautas Romanas Zozulia, tačiau dvikovai vadovavęs norvegas Sveinas Oddvaras Moenas baudinio neskyrė.

84-ąją minutę Ruslanas Rotanis galėjo išlyginti rezultatą, tačiau po jo tolimo smūgio į apatinį vartų kampą Lukaszas Fabianskis pirštų galais atmušė kamuolį.

Nors ukrainiečiai mačo pabaigoje turėjo iniciatyvą, iškovoti bent taško šiose pirmenybėse Michailo Fomenkos auklėtiniai nepajėgė.