Prieš iškeliaudamas į FIFA kongresą, E.Eimontas paliko žinutę socialiniame tinkle.
„Vakar (pirmadienį) vyko Vykdomojo komiteto posėdis. Konferencijos susirinkimas jau kitą savaitę, tačiau naujų įstatytų dokumente pateikta nebuvo, - feisbuke parašė LFF vadovas. - Iki šiol neaišku, kokius galutinius įstatų pakeitimus planuojama teikti, visi svarstymai vyksta tik žodžiu, ir, deja, nėra kalbama apie klubų įsileidimą.
Todėl LFF konferencijos nariams sava iniciatyva teiksiu pagal UEFA ir FIFA rekomendacijas parengtą įstatų projektą su esminiais pakeitimais. Tiesa, gerojo valdymo raporte numatyta daug daugiau pakeitimų, juos dar reikia
Tikiuosi, kad gegužės 18 d. pakaks valios peržengti esminį slenkstį, kuriant Lietuvos futbolo ateitį kartu su visa futbolo bendruomene
išdiskutuoti. Gegužės 18 dieną kviesiu balsuoti dėl kertinių punktų – Vykdomojo komiteto (pažymėta žalia spalva) ir Konferencijos (pažymėta geltona spalva) narių išplėtimo, atveriant galimybę nariais tapti ir klubams. Apie tai kalbame ilgiau nei metus – ir be šių punktų jokios kertinės reformos neįmanomos.
Tikiuosi, kad gegužės 18 d. pakaks valios peržengti esminį slenkstį, kuriant Lietuvos futbolo ateitį kartu su visa futbolo bendruomene“.
E.Eimonto minimi įstatai parengti pagal gerojo valdymo Raportą, kurį ilgai kūrė Gintauto Babravičiaus vadovaujama darbo grupė.
Tačiau pastaroji pastaruoju metu suskilo. Buvęs politikas G.Babravičius pripažino, pradėjęs pats mąstyti apie LFF prezidento postą, o jam delsiant, E.Eimonto oponentai - LFF Vykdomojo komiteto nariai pirmadienį pritarė visiškai kitokioms įstatų eilutėms.
Pagal buvusio LFF prezidento Juliaus Kvedaro bendražygio LFF Techninio Vystymosi asociacijos vadovo Stasio Stankaus siūlymus, futbolo valdymas liktų tose pačiose rankose – Vykdomojo komiteto narių, kurie dešimtmečius vadovauja šalies futbolo apskritims ir šakinėms futbolo federacijoms.
Be to, pagal S.Stankaus planą, LFF prezidento galios taptų simbolinės, nes sprendimus priimtų Vykdomasis komitetas ir LFF generalinis sekretorius, kuriuo dabar yra Nerijus Dunauskas.
Tuo tarpu permainas siūlančioje E.Eimonto pusėje yra kiti žmonės.
Buvęs A lygos prezidentas Deividas Šemberas, vieno iš skaidriausiai veikiančių Lietuvos futbolo klubų Utenos „Utenio“ vadovas Artūras Gimžauskas, Alytaus futbolo federacijos vadovas Gediminas Daukšys ir teisininkas Marius Devyžis prisidėjo, kad E.Eimontas futbolo bendruomenei spėtų laiku – likus daugiau nei savaitei iki eilinės konferencijos gegužės 18 dieną – pateikti naujus įstatus pagal UEFA ir FIFA pasiūlymus.
Jų pagrindinė idėja, kad futbole sprendimus priimtų ne apskričių ir šakinių organizacijų atstovai, o klubų nariai – galimai apie 150-300 atstovų.
„Taip futbolas taptų atviresnis savo šeimos nariams, - sakė M.Dervyžis. - Pirmiausia, nauji įstatai apibrėžtų, kas gali būti federacijos nariais, o antra – šiek tiek prasiplėstų Vykdomojo komiteto narių sudėtį.
Pirmuoju punktu pabrėžiamas noras prileisti prie futbolo klubus, kurie būtų pagrindinė ląstelė“.
Šią reformą karštai palaiko ir Danijoje treneriu dirbantis Aurelijus Skarbalius, pokalbyje 15min priminęs apie jo nuomone geriausius vaistus sergančiam šalies futbolui.
Naują įstatų projektą E.Eimontas perdavė LFF generaliniam sekretoriui N.Dunauskui.
Šie dokumentai turi būti pateikti balsavimui futbolo konferencijai gegužės 18 dieną. Balso teisę turi 80 konferencijos narių. Kad įstatai būtų priimti, reikalingi du trečdaliai balsų.