Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lietuvoje viešėjęs „World Soccer“ žurnalistas skelbia apie lėtą A lygos mirtį

Sutartų rungtynių šleifas ir nesąžiningi užsieniečiai klubų savininkai pamažu žudo A lygą. Tokią išvadą apie mūsų šalies futbolą padarė Kaune ir Vilniuje apsilankęs žinomo pasaulyje „World Soccer“ žurnalo reporteris Steve'as Menary. „Lėta A lygos mirtis“, – taip vadinasi jo parašyta penkių puslapių publikacija apie mūsų šalies futbolo realijas.

1 tūkst. eurų – geras atlyginimas

UEFA finansinio sąžiningo žaidimo („Financial Fair Play“) taisyklės taikomos klubams, kurių metinis biudžetas viršija 5 mln eurų. Nėra pagrindo tikėtis, kad kuris nors Lietuvos klubas artimiausiu metu priartėtų prie šių skaičių.

„Geras futbolininko atlyginimas Lietuvoje yra 1 tūkst. eurų, o surinkęs 500 tūkst. eurų kapšą klubas gali tikėtis pakovoti dėl vietos Europos taurių turnyruose“, – atskleidžiama straipsnyje.

„World Soccer“ straipsnis
„World Soccer“ straipsnis

Šios aplinkybės suvilioja nemažai ne ypač skaidrios reputacijos verslininkų. Pažymima, kad mūsų šalies verslui futbolas yra neįdomus, o užsieniečiams tai yra puiki terpė įgyvendinti kartais ir ne visai švarius sumanymus.

Vienas tokių verslininkų – buvęs Rusijos futbolininkas Dmitrijus Baida, kurio konsorciumas buvo įsigijęs Gargždų „Bangą“. Miestas, kuriame yra vos 15 tūkst. gyventojų, turėjo klubą, kuris žaidė Europos lygos atrankoje, tačiau galiausiai buvo apkaltintas rezultatų manipuliacijomis.

Lietuvos verslui futbolas yra neįdomus, o užsieniečiams tai yra puiki terpė įgyvendinti kartais ir ne visai švarius sumanymus.

Pernai Lietuvos futbolo federacija iki gyvos galvos nubaudė D.Baidą kartu su Rusijos vartininku Soslanbeku Aršijevu bei „Klaipėdos Granito“ gynėju iš Ukrainos Olegu Dmytrenka. „Rusai išvyko, klubas sugriuvo ir priverstas iš naujo keltis su lietuviais savininkais jau žemesniame divizione“, – skaudžią tiesą konstatuoja „World Soccer“.

Straipsnyje trumpai aprašoma ir visa Pakruojo „Kruojos“ sutartų rungtynių istorija bei klubo savininko Emilijaus Junevičiaus ryšiai su įtartinos reputacijos investuotojais iš Egipto ir Honkongo. Viešai įvardijami sutartų rungtynių rezultatų manipuliacijomis kaltinti Dominykas Galkevičius, Tomas Salamanavičius, Rytis Pilotas.

Pastarasis futbolininkas straipsnyje iliustruotas nuotrauka, kurioje vilki Lietuvos jaunimo rinktinės marškinėlius. „Nubaustas...“, – iškalbingas aprašas apie kažkada vienu perspektyviausių šalies futbolininkų vadintą panevėžietį.

Suskaičiavo kritusius klubus

„Per pastaruosius du dešimtmečius, iš Lietuvos futbolo žemėlapio išnyko 20 klubų ir daugumoje jų cirkuliavo rusiški pinigai. Rusai rėmė ne tik „Bangą“ ir „Klaipėdos Granitą“, tačiau ir ilgametį šalies čempioną Panevėžio „Ekraną“.

„Rusų energetikos bendrovė išlaikė panevėžiečius, tačiau praėjusį sezoną klubas subyrėjo, o nemažai žaidėjų taip pat kaltinti rungtynių rezultatų manipuliacijomis“, – Lietuvos futbolo dėmes visam pasauliui viešina „World Soccer“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos