Likus dviem mėnesiams iki pasaulio futbolo čempionato Japonija pakeitė trenerį

Japonijos futbolo rinktinė atleido Vahidą Halilhodžičių ir iškart pakeitė jį Akira Nishino – buvusiu šalies futbolo federacijos techniniu direktoriumi.
Japonijos futbolo rinktinė ėmėsi permainų.
Vahidas Halilhodžičius / „Scanpix“ nuotr.

Japonijos futbolo federacijos prezidentas Kozo Tashima tokias permainų priežastimi pavadino komunikacijos problemomis – esą žaidėjai prarado pasitikėjimą treneriu.

„Situacija tapo pavojinga, – sakė K.Tashima. – Iki pasaulio čempionato liko du mėnesiai, todėl mes turėjome rasti trenerį, kuris gerai žinotų komandų.“

„Scanpix“ nuotr./Japonijos futbolo federacijos vadovas Kozo Tashima
„Scanpix“ nuotr./Japonijos futbolo federacijos vadovas Kozo Tashima

Japonijos futbolininkai šeštą kartą žais pasaulio pirmenybėse, bet iki šiol tik du sykius buvo įžengę į atkrintamąsias varžybas – ten abu kartus pralaimėjo aštuntfinalyje.

2002 m. grupės barjeras peržengtas rinktinę treniruojant prancūzui Philippe'ui Troussier, o 2010 metais – japonui treneriui Takeshi Okada.

Japonai dažnai remdavosi svetimšaliais treneriais, tarp kurių buvo ir brazilas Zico, italas Alberto Zacheroni, meksikietis Javieras Aguirre'as ir bosnis V.Halilhodžičius.

Pastarasis treneris 2014 metais su Alžyro rinktine pasiekė atkrintamąsias varžybas pasaulio čempionate Brazilijoje.

2015 metais prie Japonijos rinktinės vairo stojęs bosnis su komanda įveikė planetos pirmenybių atranką, bet šįkart japonams tai pavyko sunkiai, o pastarosios dvejos kontrolinės rungtynės irgi nebuvo sėkmingos – su Maliu sužaista 1:1, o Ukrainai pralaimėta 1:2.

„Scanpix“ nuotr./Japonijos futbolo rinktinė patikėta A.Nishino.
„Scanpix“ nuotr./Japonijos futbolo rinktinė patikėta A.Nishino.

Naujuoju treneriu tapęs A.Nishino anksčiau vadovavo Japonijos klubui „Gamba Osaka“. Jis taip pat yra treniravęs Japonijos olimpinę rinktinę 1996 metais Atlantoje.

„Priėmėme tokį sprendimą, nes galvoju, kad mūsų šansai išaugs – tegu ir nedaug, – sakė federacijos vadovas K.Tashima. – Po rungtynių su Maliu ir Ukraina komunikacija tarp žaidėjų ir treneriu buvo suprastėjusi.“

Pasaulio čempionate Japonija žais vienoje grupėje su Kolumbija, Senegalu ir Lenkija.

Stipriausios Azijos komandos retai meta iššūkį Europos ar Lotynų Amerikos rinktinėms planetos pirmenybėse.

Pietų Korėjos futbolininkų pusfinalis 2002 metais, kai čempionatas vyko P.Korėjoje ir Japonijoje, lieka geriausiu Azijos ekipų pasirodymu.

Pastarajame čempionate Brazilijoje visos keturios Azijos komandos – Japonija, P.Korėja, Iranas ir Australija kartu nelaimėjo nė vieno mačo. Nė viena jų nepraėjo grupės etapo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų