„Liverpool“ – pirmajame ketverte: pasiekė žūtbūtinę pergalę Bernlyje

Didžiąją sezono dalį už pirmojo „Premier“ lygos ketverto ribos praleidęs „Liverpool“ klubas po labai ilgos pertraukos vėl atsidūrė bilietą į kitų metų UEFA Čempionų lygą garantuojančioje zonoje.
„Liverpool“ futbolininkai
„Liverpool“ futbolininkai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Raudonieji“ svečiuose 3:0 įveikė „Burnley“ klubą ir aplenkė „Leicester City“ kovoje dėl ketvirtosios vietos.

Įvarčius Liverpulio komandai pelnė Roberto Firmino (43 min.), Nathanielis Phillipsas (52 min.) ir Alexas Oxlade'as-Chamberlainas (88 min.)

Su 66 taškais likus vienam turui „Liverpool“ dabar yra pats savo likimo kalvis. Jurgeno Kloppo auklėtiniai turi tiek pat taškų, kiek ir „Leicester“, tačiau Liverpulio klubo įvarčių santykis yra +24, kai Lesterio ekipos – tik +20.

Saugūs dar neturėtų jaustis ir Londono „Chelsea“ futbolininkai, kurie turi 67 taškus ir +23 įvarčius.

Paskutiniame ture „Liverpool“ namuose žais prieš Londono „Crystal Palace“, „Leicester“ namie priims Londono „Tottenham Hotspur“, o „Chelsea“ svečiuosis pas Birmingamo „Aston Villa“.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Trečiadienio vakarą savo padėtį susikomplikavo „Tottenham Hotspur“, kovojanti dėl vietos kitų metų UEFA Europos lygoje.

Ją Šiaurės Londono ekipai garantuotų vieta pirmajame „Premier“ lygos septynete, tačiau šįvakar „Tottenham“ namuose 1:2 nusileido „Aston Villa“ vienuolikei.

Londoniečiai pirmavo po Steveno Bergwijno įvarčio 8-ąją minutę, tačiau svečiai iš Birmingamo išplėšė pergalę dėka Sergio Reguilono įvarčio į savus vartus 20-ąją minutę ir Ollie Watkinso tikslaus smūgio 39-ąją.

59 taškus surinkusį ir į septintąją vietą nukritusį „Tottenham“ pagal taškus pasivijo namuose „Wolverhampton“ 1:0 nugalėjęs Liverpulio „Everton“, kuriam vienintelį įvartį pačioje antrojo kėlinio pradžioje pelnė Richarlisonas.

Vos tašku atsilieka ir Londono „Arsenal“, pasiekęs dramatišką pergalę 3:1 prieš „Crystal Palace“.

„Kanonieriai“ pirmavo po 35-ąją minutę pelnyto Nicolas Pepe įvarčio, bet Christianas Benteke sužaidus valandą rezultatą išlygino.

Tačiau „Arsenal“ rado raktą į pergalę per pridėtą antrojo kėlinio laiką, kai iš pradžių pasižymėjo Gabrielis Martinelli, o po kelių minučių pergalę įtvirtino N.Pepe.

Visas šias komandas aplenkė Londono „West Ham United“, svečiuose 3:1 nugalėjęs „West Bromwich“ ir surinkęs 62 taškus. „Plaktukams“, norint patekti į Europos lygą, paskutiniame ture užteks lygiųjų.

Visoms dėl vietų kitų metų Europos lygoje kovojančioms komandoms liko žaisti po vienerias rungtynes.