M.Salah gimtadienis apkarto – Urugvajus paskutinę minutę nugalėjo Egiptą

26-ąjį gimtadienį penktadienį švenčiantis Egipto rinktinės lyderis Mohamedas Salah taip ir nepakilo nuo atsarginių suolo ir stebėjo apmaudžią savo komandos nesėkmę 0:1 prieš Urugvajų. Pasaulio čempionato starte Luisas Suarezas ir Edinsonas Cavani rimtai grasino varžovų vartams, bet paskutinę rungtynių minutę egiptiečius nubaudė gynėjas Jose Maria Gimenezas.
Jose Gimenezas
Jose Gimenezas / „Scanpix“/AP nuotr.

Nors prieš rungtynes Egipto rinktinės treneris žadėjo, kad žais lyderis M.Salah. Atrodo, tai buvo tik taktinis manevras. „Liverpool“ žvaigždė debiuto pasaulio čempionate dar turės palaukti.

Luisas Suarezas tiek pirmajame, tiek antrajame kėlinyje sukūrė net kelias geras proga įvarčiui, tačiau nė vienos iš jų neišpildė. Į vartų virpstą buvo pataikęs ir Edinsonas Cavani, tačiau galiausiai egiptiečių gynybą pribaigė Jose Maria Gimenezas, kuris 90-ąją minutę įmušė pergalingą įvartį.

Gynėjas baudos smūgio metu aukščiausiai pašoko ir galva pasiuntė kamuolį į vartus.

Egiptas į turnyrą pateko pirmą kartą per 28 pastaruosius metus. Manoma, kad egiptiečių šansai čempionate glaudžiai susiję su M.Salah pasirodymu. Ir iš tiesų, be jo Egipto rinktinei sunkiai sekėsi suregzti pavojingas atakas.

Po šios pergalės Urugvajus A grupėje užima antrąją vietą. Lydere išlieka Rusijos rinktinė, kuri atidarymo rungtynėse net 5:0 nušlavė Saudo Arabiją.

Rungtynių eiga

Antrasis kėlinys: Egiptas – Urugvajus 0:1

90 min. ĮVARTIS. Jose Maria Gimenezas galiausiai nubaudė Egipto rinktinę. Gynėjas aukščiausiai pakilo ir galva nukreipė kamuolį į vartus.

88 min. E.Cavani atliko baudos smūgį ir stipriai pasiuntė kamuolį vartų link, bet šis atsimušė į virpstą.

84 min. Amrą Wardą pakeitė Ramadanas Sobhi. Tai reiškia, kad Mohamedas Salah jau tikrai nepasirodys šiose rungtynėse.

74 min. L.Suarezas ir vėl graužė nagus. Dar viena praleista proga po reido į baudos aikštelę.

63 min. Egipto rinktinėje Kahraba pakeitė Marwaną Mohseną.

59 min. Du iš eilės keitimai Urugvajaus rinktinėje. Carlosas Sanchezas pakeitė Nahitaną Nandezą. Giorgianą De Arrascaetą pakeitė Cristianas Rodriguezas

49 min. Priverstinis keitimas Egipto rinktinėje. Traumą patyrė Tarekas Hameas. Jį pakeitė Samas Morsy.

47 min. Dar vieną puikią progą turėjo L.Suarezas, bet puolėjas atsidūręs tiesiai prieš vartininką smūgiavo jam į koją.

Pirmas kėlinys: Egiptas – Urugvajus 0:0

45 min. Pirmas kėlinys buvo blankokas. Nors abi komandos rodė noro grasinti varžovų vartams, rimtesnių išpuolių nebuvo surengta.

24 min. Puikią progą po kampinio turėjo L.Suarezas, tačiau iš gan aštraus kampo puolėjas nepataikė į vartus.

9 min. E.Cavani patikrino Egipto vartininko budrumą, tačiau M.El-Shennawy kamuolį sugavo.

0 min. Kaip jau pastebėjote, Egipto sudėtyje nėra Mohamedo Salah. Jis registruotas, bet mačą pradės ant suolo.

Tokį sprendimą galima aiškinti tuo, kad Urugvajus yra laikomas šių rungtynių favoritu, o lemiami Egipto mūšiai vyks vėliau, todėl M.Salah gali būti pasaugomas.

Primename, kad M.Salah per Čempionų lygos finalą patyrė peties traumą ir iki galo nėra aišku, kokia futbolininko būklė.

Startinės sudėtys.

Egiptas: Mohamedas El-Shennawy, Ali Gabras, Ahmedas Hegazi, Ahmedas Fathy, Tarekas Hamedas, Marwanas Mohsenas, Mohamedas Abdel-Shafy, Mohamedas Elneny, Abdallah Saidas, Trezaguet, Amras Warda.

Urugvajus: Fernando Muslera, Jose Maria Gimenezas, Diego Godinas, Guillermo Varela, Rodrigo Bentancuras, Nahitanas Nandezas, Luisas Suarezas, Giorgianas De Arrascaeta, Matias Vecino, Edinsonas Cavani, Martinas Caceresas.